Kelionės į Honkongą: įspūdingos panoramos bei dangų skrodžiantys dangoraižiai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

keliones i honkongaKeliavusieji po Honkongą tikina, kad šiame mieste veikiausiai išvysite gražiausią savo gyvenime vakarinę panoramą, atrasite naujus egzotiško maisto skonius, stebėsitės miestiečių prabangos troškimu ir būtinai sudalyvausite vietinių gyventojų pramogose. Pavyzdžiui, pakliūsite į gatvėje vykstantį karaokės vakarėlį ar prekybos centre įsisiūbavusį koncertą. Pasirinkę šią kryptį dėl turiningų atostogų galite būti ramūs – Honkongas neleis nuobodžiauti nė viename žingsnyje!

Savitą pasaulėžiūrą atskleis prekyvietės ir turgūs

Pasak Honkongą neseniai ištyrinėjusių „Baltic Tours“ kelionių ekspertų Rasos Levickaitės ir Norberto Kazlausko, savitas šio miesto pasaulis atsiskleidžia vos užsukus į akį traukiančias ir apsilankyti raginančias prekyvietes bei turgus.

„Šiose Honkongo vietose galima įsigyti išties egzotiškos produkcijos, pavyzdžiui, džiovintų kirminų, vabzdžių, drugelių ar žuvies pūslių! Galite tik įsivaizduoti, kokie išraiškingi kvapai visa tai lydi. Tačiau nepaisant tvyrančių aromatų turguose bei kitose prekyvietėse vaizdas visuomet išlieka estetiškas ir švarus“, – įspūdžiais dalijasi R. Levickaitė.

Itin įtemptas gyvenimas verda Kauluno turguose. Tik užsuksite į vieną jų, pribėgs pardavėjas ir į ausį pašnibždės, kad šiandien „Channel“, „Prada“ ar „Louis Vuitton“ rankinę būtent jums parduos už 200 Eur. Turguje vyksta karšti derybiniai santykiai – vaidinama, giriama už grožį, primygtinai įkalbinėjama, prieštaraujama ir deramasi.

„Pastebėjau, kaip vos kelerių metų amžiaus vaikas įgudusiai valdo valgymo lazdeles, ir nutariau tokių paieškoti savo vaikams. Lazdeles su silikoniniais pirštukų intarpais, iš pradžių kainavusias 10 eurų, pasiderėjusi įsigijau už 3 eurus. Tokius verslo sandėrius įprasta užbaigti draugiškais žodžiais – linkima geros dienos ir prekybos“, – apie vietos elgesio tradicijas pasakoja R. Levickaitė.

„Baltic Tours“ kelionių ekspertai taip pat patyrė, kad 35 Honkongo doleriai (apie 4 Eur) – ypač populiari kaina, už kurią galima įveikti nemažą atstumą taksi, nusipirkti kojinių porą, bokalą alaus, pietų rinkinį – pavyzdžiui, „noodles“ makaronų sriubos ir japoniškų „gyoza“ koldūnų. Nedidelis mango vaisius kainuos brangiau. Beje, kalbant apie mangus, Honkonge klesti ištisa jų valgymo tradicija. Gaminami kokteiliai, pudingai, šaldyti desertai ir kiti patiekalai.

Makao – prabangusis Azijos Las Vegasas

Pasakodami apie vietoves, palikusias didžiausią įspūdį, R. Levickaitė ir N. Kazlauskas prasitaria, kad be žado paliko jau pats pirmasis statinys, kurį išvydo šioje kelionėje, – Honkongo oro uostas. Jis laikomas vienu moderniausių pasaulyje. Ir nors oro uosti erdvė – milžiniška, laviruoti joje stebėtinai lengva.

„Oro uoste teikiama daug modernių paslaugų. Su „Airport Express greituoju traukiniu atvykome tiesiai į keleivių terminalą, kuris taip pat yra vienas didžiausių pasaulyje. Kelionei pasirinkome kokybiškomis paslaugomis garsėjančias ir į egzotiškus pasaulio kampelius skraidinančias oro linijas „Aeroflot – Russian Airlines“. Aviakompanija siūlo vieną patogų persėdimą Maskvoje ir ilgąjį skrydį su „Boeing B777. Beje, norint čia atvykti, nereikia vizos“, – pasakoja N. Kazlauskas.

Anot keliautojų, atskiros istorijos verta kelionė į Makao, esantį tik valanda kelio nuo Honkongo, tad persikelti labai patogu, o įspūdžius sunku su kuo nors palyginti. Lankytojus Makao labiausiai traukia milžiniškais lošimų kurortais ir visame pasaulyje yra gerai žinomas kaip Azijos Las Vegasas.

Šia vietove domisi ir adrenalino fanatikai. Mieste pūpso aukščiausias – net į 233 m aukštį išsišovęs – pasaulyje bokštas, nuo kurio galima šokti su guma. Tokios pramogos kaina – apie 450 Eur.

„Mane, tiesą sakant, tokia avantiūra mažai traukė. Na, o Norbertas nerekomenduoja užkilti į bokštą tik tam, kad pastebėtumėte kitus šuolininkus. Mat išmėginti šuolį vėliau labai knietėjo ir pačiam“, – prisimena R. Levickaitė.

Į šimtąjį dangoraižio aukštą – per minutę

Sugrįžkime į Honkongą, kuris kelionių ekspertus papirko savo panoraminiais vaizdais. Vienas žinomiausių – Honkongo saloje esanti Viktorijos viršūnė (angl. Victoria peak). Šioje populiarioje viršūnėje jūsų lauks 552 m aukštyje virš jūros lygio esanti apžvalgos aikštelė.

„Ją pasiekėme specialiu, aukšta įkalne keliančiu funikulieriumi „Peak Tram“. Mums pasisekė, kad dangumi tuo metu plaukė kamuoliniai debesys ir panoraminės nuotraukos, įrėmintos žalia miškų juosta, priminė įspūdingus tapybos darbus“, – sakė N. Kazlauskas.

Antra dėmesio verta Honkongo panorama atsiveria nuo dangoraižio „Sky100“. Į šimtąjį aukštą „užskrisite“ per 60 sekundžių. Ši vieta itin patiks romantikos mėgėjams, joje rekomenduojama gurkšnoti arbatėlę ir stebėti saulėlydžius. Jei norėsite kokybiškų nuotraukų, čia pat galėsite pasiskolinti ir reflektorių.

„Į „Sky100“ verta pakilti būtent temstant, kai prasideda vakarinis šviesų spektaklis. Jo pagrindiniai veikėjai – dangoraižių stogais šokantys lazeriai ir šviečiančios hologramos“, – pasakoja N. Kazlauskas.

Gyventojų portretas: ryškios ir nenustygstančios asmenybės

Keliautojus sužavėjo ir Honkongo gyventojai – ryškios, konceptualios asmenybės, vakarietiškos ir azijietiškos kultūrų samplaikos atstovai. Kaip teigia N. Kazlauskas, žvelgdamas į juos vis bandai nuspėti, kokios tai profesijos specialistai.

Be abejonės, Honkongas garsus dėl jame veikiančio verslo pasaulio, finansinių centrų, IT įmonių. Pasak R. Levickaitės, išties įsimintinas vaizdas, kai 18 val. vakare iš milžiniškų dangoraižių ir biurų pastatų plaukia prabangiai apsirengę darbuotojai. Didžioji jų dauguma – kinai, amerikiečiai ir indai.

„Gyventojų statusą pabrėžia populiarūs „Prada“, „Louis Vuitton“, „Rolex“ firminiai prekių ženklai. Honkonge taikomas prabangos prekių mokestis, tad čia jos yra brangesnės nei, pavyzdžiui, Europoje, tačiau dėl to tarp vietinių tikrai netampa mažiau populiarios“, – sako R. Levickaitė.

Kelionių ekspertai pastebėjo ir tai, kad Honkongo gyventojai – aktyvūs žmonės. Pavyzdžiui, veiksmas niekada nenurimsta prekybos centruose. Koncertai, degustacijos, pristatymai – honkongiečių kasdienybė. Jie taip pat aktyviai puoselėja karaokės kultūrą.

„Dėl šios pramogos netgi užtveriamos gatvės, kuriomis siaučia minia įsijautusių, dainuojančių žiūrovų ir į tam tikrus personažus įsikūnijusių, išraiškingais makiažais ir drabužiais pasidabinusių atlikėjų. Tad pakliuvus tarp besilinksminančių miestiečių neliks nieko kita, kaip tik įsilieti į spalvingojo Honkongo pramogų sūkurį“, – naujų patirčių nebijoti ragina „Baltic Tours“ atstovė.

BalticTours nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.