Įdomūs faktai apie egzotiškąjį Zanzibarą
Zanzibarą drąsiai galima vadinti Rytų Afrikos rojaus kampeliu. Tiesa, tokį kampelį daugiau primena nuostabaus grožio akinamai balti paplūdimiai, skalaujami Indijos vandenyno. Dėl vis gerėjančio susisiekimo, sąlyginai nedidelės skrydžio trukmės bei ištisus metus vyraujančios šilumos, šią salą renkasi vis daugiau turistų iš Europos.
Taigi, jeigu ketinate aplankyti egzotiškąjį Zanzibarą, pažintį su šia sala pradėkite nuo įdomių faktų.
Zanzibaro pavadinimas reiškia „juodaodžių pakrantė“. Pavadinimas kilęs iš persų kalbos nuo žodžio ,,Zangibar’’ – ,,zangi’’ reiškia juodaodis, ,,bar’’ – pakrantė.
Zanzibaras nėra viena sala. Kartu su Pemba bei kitomis keliomis nedidelėmis salomis sudaro archipelagą.
Zanzibaro rudieji kolobai (beždžionės) yra endeminė rūšis. Deja, šiuo metu yra likę tik apie 3000 šios rūšies beždžionių.
Egzotiškasis Zanzibaras dažnai vadinamas „prieskonių sala“. Čia auginami gvazdikėliai, muskatas, cinamonas ir juodieji pipirai. Taip pat Zanzibare auginama aštriausia pasaulyje aitriųjų paprikų rūšis, vadinama „Cho-cho“.
Sala, kaip ir jos sostinė pavadinta tuo pačiu pavadinimu – Zanzibaru. Išskirtinis šio miesto istorinis bruožas –Akmeninis miestas (Stone Town) – buvusių vienu pagrindinių prekybos vergais centrų Rytų Afrikoje.
Zanzibare jaučiama didelė arabų įtaka. Dauguma gyventojų – musulmonai. Seniausi islamo pėdsakai veda į Kizimkazi mečetę, kuri yra viena seniausių islamo pastatų Rytų Afrikos pakrantėje.
Garsus roko grupės „Queen“ dainininkas Fredis Merkuris gimė Zanzibaro Akmeniniame mieste.
Vienas žymiausių renginių Zanzibare – Zanzibaro tarptautinis kino festivalis. Teigiama, jog tai didžiausias kultūrinis renginys Rytų Afrikoje.
Zanzibaras buvo pirmasis visoje Afrikoje pradėjęs naudoti spalvotą televizorių, o pirmosios televizijos paslaugos žemyninėje Tanzanijoje pradėtos teikti tik 1994 metais.
Dėka savo geografinės padėties, Zanzibare šilta ištisus metus. Taip pat dėl to, kad sala yra arti Ekvadoro, diena ir naktis trunka po 12 valandų.
Per visą salos istoriją, dėl šio žemės lopinėlio kovojo persai, portugalai, osmanai bei britai. Kovos kildavo dėl to, kad Zanzibaras buvo laikomas vartais į žemyninę Rytų Afriką.
Zanzibaras negali pasigirti didele įvairove gyvūnų rūšių. Yra aptiktos tik 54 sausumos žinduolių rūšys, iš kurių net 23 rūšys yra šikšnosparniai.
Oficiali Zanzibaro kalba – svahilių, tačiau plačiai naudojama anglų kalba.