Įdomūs faktai apie Indoneziją

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Įdomūs faktai apie Indoneziją

Indonezija – didžiausias salynas pasaulyje, kurį sudaro daugiau nei 17 tūkst. salų, iš kurių beveik 6000 yra gyvenamos. Borneo ir Sumatra yra didžiausių pasaulyje salų dešimtuko sąraše. Java yra tankiausiai apgyvendinta sala pasaulyje. O štai daugiau įdomių faktų apie Indoneziją:

1815 metais įvyko galingiausias pasaulyje ugnikalnio išsiveržimas istorijoje. Sumbavos saloje lava spjaudęsis Tamboros vulkanas sukėlė pasaulines klimato anomalijas, pavadintas „metais be vasaros“.

Indonezijoje yra didžiausia pasaulyje budistų šventykla – Borobuduras, pastatyta IX amžiuje.

Indonezija – gana didelė salų valstybė Azijos pietryčiuose. Pavyzdžiui, nuskristi lėktuvu iš Šiaurės Sumatros iki Vakarų Naujojos Gvinėjos reikėtų net 12 valandų.

Markas Polas – pirmasis europietis pasiekęs Indoneziją. Jis keliavo ieškoti prieskonių, kurie jo šalyje buvo vertinga ir paklausi prekė.

Indonezija net 350 metų buvo kolonizuota Olandijos. Nepriklausoma šalimi tapo 1945 metais. Dėl šios priežasties dauguma senų indoneziečių puikiai kalba olandiškai.

Sumatros salą kertanti pusiaujo linija – viena populiariausių turistų atrakcijų šalyje. Pusiaujo linija taip pat eina per Sulavesio, Borneo ir keletą kitų mažų salų.

Indonezija

Indonezijos biologinė įvairovė – viena didžiausių pasaulyje. 1912 metais šalyje buvo sugauta net 10 metrų ilgio gyvatė. Čia taip pat galima aptikti žuvį – amfibiją (Mudskippers), kuri tiek plaukioja vandenyje, tiek kvėpuoja ir vaikščioja sausumoje, o šaliai priklausančioje Komodo saloje vaikštinėja Komodo varanai – didžiausi pasaulyje driežai. Ir tai tik keletas pavyzdžių.

Aplink Indoneziją plaukioja maždaug 150 rūšių ryklių.

Indonezijoje yra didžiausia pasaulyje orchidėjų biologinė įvairovė. Šalyje aptinkama apie 6 tūkst. rūšių, tarp kurių yra rečiausia Juodosios orchidėjos rūšis, randama tik Papua.

Šalyje auga didžiausios pasaulyje gėlės (Rafflesia Arnoldi), kurios žiedas gali užsaugti iki 1 metro skersmens.

Indonezijos Sumatros salos pelkėse gyvena mažiausios žuvys (Paedocypris progenetica) pasaulyje, galinčios užaugti tik iki 10 mm ilgio.

Indonezija

sxc.hu nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.