Įdomūs faktai apie Šri Lanką

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Įdomūs faktai apie Šri Lanką Geriausias būdas pamatyti Šri Lanką – įšokti į tuk-tuką ir paprašyti vairuotojo, kad jis parodytų savo mėgstamiausias vietas. Geriausias būdas sužinoti daug įdomios informacijos apie Šri Lanką – kalbėtis su vietos gyventojais. Antras geriausias būdas sužinoti apie šią salą – paskaityti žemiau esančius faktus.

Budizmas – pagrindinė religija, į salą atkeliavusi III a. pr. Kr. Šiandien Šri Lanka yra daugiatautė, įvairių kultūrų ir įvairių religijų šalis. Sinhalai ir tamilai taikiai gyvena su musulmonais, malaiziečiais ar kinais.

Aukščiausias Šri Lankos kalnas – Adomo viršukalnė. Tai pagrindinis piligrimų traukos centras, į kurį plūsta tikintieji, norintys išpirkti nuodėmes ir apvalyti sielą. Šią vietą šventa laiko net keturių skirtingų religijų išpažinėjai.

Paskutiniais dešimtmečiais Šri Lanka dėl draskomo pilietinio karo (1983-2009 m.) ir cunamio (2004 m.) prarado daug pajamų iš turizmo ir eksporto. Dabar šalis atsigauna, tačiau kainos vis dar yra mažos. Šri Lanka – viena pigiausių vietų pasaulyje.

Dėl dviejų orus lemiančių musonų – Šri Lanka ideali vieta atostogoms ištisus metus. Yala ir Maha musonai įtakos orams turi du kartus per metus skirtingose salos vietose, skirtingu metų laiku. Nuo gegužės iki rugpjūčio Yala musonas atneša lietų salos pietvakarinėje pusėje, o sausasis sezonas šiose vietose trunka nuo gruodžio iki kovo mėnesio. Maha musonas pučia nuo spalio iki sausio, atnešdamas lietų į šiaurinę ir rytinę salos dalį, kuomet sausasis sezonas čia būna nuo gegužės iki rugsėjo. Tarpmusoninis sezonas trunka spalio-lapkričio mėnesiais ir jo metu galimi dažni lietūs visoje Šri Lankos saloje. Vidutinė metinė temperatūra yra 27-30 laipsnių šilumos.

Drambliai – salos simbolis, tačiau tai ne tik šių gyvūnų žemė. Šri Lanka viena iš geriausių vietų pasaulyje stebėti laukinės gyvūnijos pasaulį. Saloje galima aptikti net 92 žinduolių rūšis ir beveik 500 rūšių paukščių, kurių didžioji dalis yra endeminės.

Raštingumo lygis Šri Lankoje siekia 92 procentus. Tai aukščiausias raštingumo lygis Pietų Azijoje.

Per visą salos istoriją vyko nuolatinės kovos tarpusavyje ir su tamilų įsiveržimais. Iki pat XI a. valstybės sostine buvo Anuradhapura, kuri buvo sugriauta 1017 m. tamilų Čola imperijos invazijos metu.

Šri Lankos patiekalai labai įvairūs, turi panašumų į indišką virtuvę, taip pat arabų, malajų, portugalų, olandų ir anglų virtuvių bruožų. Pagrindinis maisto produktas yra ryžiai, kurie valgomi su įvairiais padažais, ypatingai kario.

Nors visur rašoma, kad Šri Lankos sostinė Kolombas, tačiau iš tikrųjų – Šri Džajavardenepura – Kolombo priemiestis. Pats Kolombas laikomas komercine sostine.

Šri Lanka dažnai vadinama Indijos vandenyno perlu.

Šalis yra didžiausia pasaulyje arbatos eksportuotoja.

Cinamono kilimo vieta – Šri Lanka, tačiau juos atrado egiptiečiai.

Iki 1972 metų Šri Lanka vadinosi Ceilonu.

Populiariausia Šri Lankoje sporto šaka – kriketas, tačiau nacionalinė šalies sporto šaka – tinklinis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.