Įspūdingiausi pasaulio tiltai. Langkavio Dangaus tiltas Malaizijoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Langkavio Dangaus tiltas Malaizijoje

Pėstiesiems skirtas vingiuotas Dangaus (Sky) tiltas pastatytas Gungung Mat Chinchang viršukalnėje, Langkavio saloje, Malaizijoje. Tai vienas ilgiausių kabančių lenktų tiltų pasaulyje, kurio įrengimas pareikalavo visų inžinerinių žinių. Jo statymas nebuvo toks lengvas, kokio tikėtasi: tiltas surinktas vietoje, objekto konstrukcijas straigtasparnio pagalba užkėlus į kalno viršų.

Statybos darbai užbaigti 2004 metais. Tiltas, kabantis 700 metrų aukštyje virš jūros lygio, yra 1,8 metrų pločio ir 125 metrų ilgio. Jame įrengtos dvi 3,6 metro pločio trikampės apžvalgos aikštelės. Statinio perdanga pakabinta ant aštuonių lynų, kurie įtvirtinti tik vienoje 87 metrų aukščio atramoje. Projektuojant tiltą didelis dėmesys buvo skiriamas saugumo jausmui užtikrinti: įrengti turėklai su tinklu bei porankiai.

Tilto perdanga ne be reikalo vingiuota. Tai leidžia gėrėtis pasakiška panorama didesniu nei 180 laipsnių kampu. Atsiveria unikalūs vaizdai į Andamanų jūrą, Tailando Tarutao salą bei, žinoma, į neįžengiamas džiunglių platybes ir didingas kalnų viršukalnes.

Langkavio Dangaus tiltas

panoramalangkawi.com nuotr.

Dangaus tiltas gali būti pasiekiamas keltuvo pagalba iš viršutinės stoties (Top station). Pro kabinos langus matomi kalnai ir juose esantys urvai, Langkavio sala – tai tik maža dalis to, ką įmanoma išvysti. Užkilus į 708 metrų aukštį virš jūros lygio, lankytojai kviečiami užsukti į įrengtą kavinę, kurioje galima ne tik pavalgyti, bet ir stebėti nuostabius saulėlydžius. Be to, čia penkiais laipsniais žemesnė nei ant žemės temperatūra bei pučiantis vėsus vėjelis – tikra atgaiva karštą vasaros dieną.

Keltuvai, kavinė bei tiltas – tai tik kelios atrakcijos. Turistams taip pat siūloma leistis į 2,5 km ilgio kelionę per džiungles, apžiūrėti mini zoologijos sodą, elnių fermą, nusipirkti dovanų ar lauktuvių suvenyrų parduotuvėje.

Tinklalapis: www.panoramalangkawi.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.