Klimatas Tailande. Kada geriausia vykti atostogų?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Klimatas Tailande

Kad ir kur keliautumėte, visada norisi puikaus oro. Kada geriausia keliauti į Tailandą? – Idealiausias laikas kelionėms į šią egzotiškąją šalį – lapkričio – vasario mėnesiai. Šiuo laikotarpiu Tailande yra vėsusis sezonas. Vidutinė oro temperatūra siekia 25-30 laipsnius šilumos. Tai pats palankiausias metas keliauti – karštis pakeliamas, o lietus – retas reiškinys. Turistai taip pat keliauja ir karštuoju sezonu. Jis šalyje trunka nuo kovo iki gegužės mėnesio. Tuomet termometro stulpelis dažnai pasiekia 40 laipsnių karštį. Poilsiui prie jūros tokia temperatūra pakeliama, tačiau pažintinės ekskursijos gali tapti varginančios. Vis dėlto, Tailandas didelė šalis su įvairiu kraštovaizdžiu. Kad ir kokiu metų laiku keliautumėte, tikrai atrasite ką pamatyti, kur pabuvoti ar ką nuveikti.

Tailando sezonai

Tailando sezonai panašūs visoje šalyje, bet yra keletas regioninių skirtumų. Šalis turi tris sezonus – vasaros, lietaus ir žiemos. Pietinė valstybės dalis neturi pastarojo sezono.

Lapkričio – vasario mėn. – žiemos (vėsusis) sezonas. Temperatūra siekia 25-30 laipsnių šilumos, tačiau kartais nukrinta ir iki 20 ar pakyla iki 35 laipsnių. Tai pats palankiausias sezonas keliavimui. Kai kuriuose regionuose gali palyti, tačiau tai pasitaiko labai retai.

Kovo – gegužės mėn. – karštasis sezonas. Beveik nelyja, o temperatūra dažnai pakyla iki 40 laipsnių karščio. Šiuo laikotarpiu taip pat noriai keliauja turistai.

Birželio – spalio mėn. – lietingasis sezonas. Lietus dažnas reiškinys, lyja beveik kas dieną, tačiau po valandą. Šis sezonas skiriasi ir nuo regiono: Patajoje ir Bankoke lietūs pakankamai reti, o Andamanų jūros pakrantėje gana dažni.

Centrinis Tailandas ir Rytai

Centriniame Tailande ir rytinėse provincijose karštos vasaros  prasideda maždaug nuo vasario vidurio ir tęsiasi iki balandžio. Šį mėnesį galimi netgi karščiai iki 40 laipsnių pagal Celsijų. Žiemos mėnesiai čia trunka nuo lapkričio vidurio iki vasario vidurio. Tuo metu oras vėsesnis, tačiau turistams iš Europos – pats tas. Temperatūra svyruoja nuo 20 iki 25 laipsnių. Lietaus sezonas šiame regione prasideda gegužės mėnesį, baigiasi – spalį. Lietus tuomet yra dažnas reiškinys, tačiau paprastai per dieną lyja iki valandos. Jei lankysitės paplūdimiuose, esančiuose rytuose – Patajoje, Rayong, Koh Chang – geriausias laikas čia ilsėtis nuo gruodžio iki gegužės mėnesio.

Šiaurinis Tailandas ir šiaurės rytai

Šiaurinis Tailandas ir šiaurės rytų regionas turi tuos pačius sezonus, kaip ir vidurio bei rytų. Žiemos yra vėsesnės, o kalnų regionuose temperatūra kai kuriais atvejais pasiekia ir 0 laipsnių. Vėsusis periodas prasideda lapkritį ir trunka iki vasario mėnesio. Be jokios abejonės, tai geriausias laikotarpis aplankyti šią Tailando dalį: oras sausas, vėsus, o žydinčios gėlės, į kalnus kylanti migla ir rūkas sukuria rafinuotai gražų peizažą.

Pietų regionas

Pietų Tailande galima išskirti du metų sezonus: vasaros ir liūčių. Tailando įlanka yra Tailando pusiasalio rytuose, o Andamanų jūra – į vakarus. Lankytis vakarinėje pusiasalio dalyje (Phuket, Phang Nga, Krabi) geriausia nuo lapkričio vidurio iki balandžio, kada liūčių tikimybė mažiausia. Kitais mėnesiais viešnagė gali pasidaryti nemiela ar net tapti pavojinga, dėl kylančių musonų. Rajonuose į rytus nuo pusiasalio (Koh Samui, Hat Yai) geriausia lankytis nuo gruodžio iki birželio mėnesio. Norint aplankyti tiek rytinius, tiek pietinius pusiasalio rajonus,  viešėti patariama nuo gruodžio iki balandžio mėnesio.

Temperatūrų svyravimai skirtingais sezonais Tailande

 

Bankokas/
Centras/Rytai

Pietūs

Šiaurė

Šiaurės rytai

Vasaros sezonas (nuo vasario iki balandžio)

27 C

27 C

22 C

25 C

Lietaus sezonas (nuo gegužės iki spalio)

25 C

26 C

24 C

25 C

Žiemos sezonas (nuo lapkričio iki vasario)

22 C

25 C

15 C

17 C

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.