Patarimai vykstantiems į Jungtinius Arabų Emyratus

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Patarimai vykstantiems į Jungtinius Arabų Emyratus Nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia, o keliaujant į Jungtinius Arabų Emyratus įmanoma „užsikabinti“ ne už vieno kabliuko. JAE yra kitokie įstatymai, papročiai, kultūra, tradicijos nei Europos šalyse, todėl atostogaudami atkreipkite dėmesį į tam tikrus savo veiksmus, kuriais netyčia galite įžeisti vietinius gyventojus, „užsidirbti“ baudą, areštą ar deportavimą iš šalies be teisės į ją grįžti.

Keletas naudingų patarimų:

Planuodami kelionę į Jungtinius Arabų Emyratus, turite žinoti, kad reikalingas pasas, kuris galiotų dar mažiausiai šešis mėnesius po grįžimo. Asmens tapatybės kortelė netinka.

Nuo 2014 m. kovo 22 dienos Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Jungtinius Arabų Emyratus vizos nereikia. Atvykus į oro uostą, imigracijos poste bus nemokamai uždedamas antspaudas, suteikiantis teisę šalyje būti iki 30 dienų. Šis terminas už papildomą mokestį gali būti pratęsiamas dar 30 dienų.

Islamo išpažinėjų religinė knyga Koranas draudžia vartoti svaigiuosius gėrimus, tačiau turistams yra padarytos kelios išimtys. Nusipirkti alkoholio galima tik specializuotose parduotuvėse, kurių visoje šalyje yra tik keletas, taip pat viešbučio restoranuose, baruose, naktiniuose klubuose arba nusileidus lėktuvui oro uosto bemuitėje zonoje.

Draudžiama svaigintis ar pasirodyti neblaiviam viešoje vietoje. Už tokį elgesį yra griežtai baudžiama piniginėmis baudomis, areštu arba deportacija. Abu Dabyje legaliai gerti svaigiuosius gėrimus galima nuo 18 metų (kai kurie viešbučiai nustatę 21 metų ribą), Dubajuje ir Šiaurės Emyratuose vartoti alkoholį galima nuo 21 metų, išskyrus Šardža miestą, kuriame alkoholis visiškai draudžiamas.

Planuodami kelionę į JAE pasidomėkite ar tuo laikotarpiu šalyje nebus visą mėnesį trunkančio Ramadano. Jo metu musulmonai nuo ankstaus ryto iki vakaro visiškai nevalgo, negeria. Tai galioja ir turistams, kuriems viešumoje draudžiama net užkąsti ar atsigaivinti, taip pat ir rūkyti. Net restoranai ir barai nedirba. Miesto gyvenimas per šventąjį mėnesį įprasta vaga pradeda tekėti tik nuo penktos valandos vakaro iki penkių ryto. Ramadanas prasideda kiekvienais metais tą pačią dieną,  tačiau dėl Mėnulio kalendoriaus ciklų tiksli data nuolat skiriasi.

Pagal JAE įstatymus draudžiama įvežti į šalį kiaulieną bei pornografinius vaizdus ar įrašus. Knygoms, žurnalams, vaizdo įrašams gali būti atliekamas patikrinimas, o nustačius neatitikimus jie cenzūruojami.

Narkotikų laikymas (įskaitant likučius), vartojimas, kontrabanda, prekyba JAE visiškai netoleruojama. Už prekybą narkotikais skiriama mirties bausmė, o už net menkiausią narkotinių medžiagų turėjimą gręsia mažiausiai keturi metai kalėjimo. Atkreipiame jūsų dėmesį į receptinius vaistus, kurie taip pat gali būti pripažinti kaip narkotikai.

Vaikščiojant miesto gatvėmis yra svarbus aprangos kodas. Moterys viešose vietose turėtų dėvėti kuklesnius drabužius, kurie dengtų viršutines rankų ir kojų dalis. Jokių mini sijonėlių, sportinių šortų, pečius apnuoginančių marškinėlių ar permatomų drabužių. Plaukimo apranga turėtų būti dėvima tik paplūdimyje arba prie baseino. Rekomenduojamas kuo uždaresnis maudymosi kostiumėlis. Vyrai taip pat turėtų rengtis santūriau. Draudžiama maudytis arba degintis nuogiems.

Seksas ne santuokoje yra neteisėtas. Už šį pažeidimą galite būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, jums grėstų laisvės atėmimas ir/arba bauda bei deportacija iš šalies. JAE draudžiama nevedusiai moteriai pagimdyti vaiką. Už šį nusižengimą ne tik neišduodamas gimimo liudijimas, bet ir motina gali būti pasodinama į belangę. Norėdami gauti vaiko gimimo liudijimą būtina JAE institucijoms pateikti santuokos liudijimą.

Draudžiama kartu gyventi arba dalintis tuo pačiu viešbučio kambariu su priešingos lyties žmogumi, jeigu esate nesusituokę ar glaudžiai susiję. Homoseksualūs santykiai taip pat draudžiami.

Fotografuoti valstybines įstaigas, šeihų dvarus, oro uostus, karinius objektus – griežtai draudžiama. Negalima fotografuoti vietinių moterų, o vyrus – tik jiems sutikus. Vyrai paplūdimyje fotografuojantys moteris – suimami.

Keliaujant į JAE privalomų skiepų nereikia. Nepamirškite pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris garantuos būtiną medicininę pagalbą.

Restoranuose įprasta palikti 10 procentų arbatpinigių nuo išleistos sumos, jeigu jie nėra įtraukti į sąskaitą. Arbatpinigiai duodami tik už aukštą aptarnavimo lygį. Viešbučiuose įprasta palikti 5-10 dirhamų.

Jungtiniai Arabų Emyratai tituluojami apsipirkinėjimo rojumi. Čia vyrauja didelis prekių pasirinkimas už prieinamas kainas. Pagrindiniai prekybos centrai – Abu Dabis ir Dubajus. Pastarasis miestas gali pasigirti ypač žemomis prekių kainomis.

JAE valiuta – Dirhamas. 1 dirhamą sudaro 100 filsų. Apyvartoje yra 5, 10, 50, 100, 200, 500 dirhamų kupiūros ir 5, 10, 25  filsų bei 1 dirhamo nominalų monetos. 1 doleris prilygsta ~3,7 dirhamų. Daugumoje prekybos vietų galima atsiskaityti doleriais, tačiau valiutos konvertavimas bus ne jūsų naudai. Pinigus išsikeisite oro uoste, bankuose, valiutos keitimo punktuose. Daug kur priimamos mokėjimo kortelės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.