Phang Nga įlanka Tailande: nuostabioji Dž. Bondo sala bei unikalus Koh Panyee kaimelis

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Phang Nga įlanka

Phang Nga  – 400 kv. km įlanka, esanti Andamanų jūroje, tarp Puketo salos ir Malakos pusiasalio, pietų Tailando žemyne. Nuo 1981 metų ši teritorija saugoma ir yra paskelbta Ao Phang Nga nacionaliniu parku.

Klinčių uolos su urvais, sugriuvusios urvų sistemos bei archeologinės vietos – randamos būtent Phang Nga įlankoje. Jos susiformavo prieš milijonus metų, sumažėjus vandens lygiui, kada buvo galima vaikščioti tarp Puketo ir Krabi.

Phang Nga – įlanka su 42 salomis. Ją sudaro seklus jūros vanduo ir miškingos šlapynės, kuriose bent 28 ekosistemos, vadinamos – mangrovėmis. Šioje vietovėje gyvena ne mažiau kaip 88 paukščių, 82 žuvų ir 17 žinduolių rūšių, tarp kurių nemažai – nykstančių gyvūnų.

Skiriamasis įlankos bruožas – karstinės kalkakmenio uolos, vertikaliai išsikišusios iš smaragdinės spalvos vandens. Džeimso Bondo sala ir Koh Panyee kaimelis ant vandens – labiausiai turistus traukiančios vietos. Geriausias ir populiariausias būdas iš arčiau pasigrožėti šiais objektais – plaukti valtimi iš šiaurinės Puketo dalies. Kelionė laiveliu pro kalkakmenio uolas, sustojant ramiuose paplūdimiuose, labiau žavi turistus nei paprasta kelionė turistiniais laivais.

Džeimso Bondo sala

Dėl savo grožio arba bauginančių formų, kai kurios įlankoje esančios salelės įtrauktos į Gineso rekordų knygą. Džeimso Bondo sala (uola) – pagrindinė įlankos atrakcija po 1974 metais pasirodžiusio filmo „Vyras su auksiniu pistoletu“. Čia buvo filmuojamas vaidybinis filmas, kurio pagrindinį vaidmenį atliko Rogeris Moore‘as. Uola yra nacionalinio parko saugomoje teritorijoje, todėl arti priplaukti prie šios salos draudžiama bet kokio tipo laivams. Viena iš draudimo priežasčių – pavojinga uolos forma, kuri staiga siaurėja į apačią. Yra du geriausi būdai apžiūrėti Džeimso Bondo uolą – plaukiant valtele arba stebint ją iš nedidelėje įlankėlėje Koh Ping Ghan esančio mažyčio paplūdimio.

Ekskursijų metu, plaukiant valtelėmis, apžiūrima ne tik populiarioji Bondo sala, tačiau užsukama ir į musulmonų kaimelį ant polių – Koh Panyee, kuriame galima paragauti šviežių jūros gėrybių patiekalų. Jame gyvena apie 2000 žmonių, atvykusių į šią vietą prieš daugiau nei 200 metų.

Tailandas Koh Panyee kaimelis

Taip pat lydimi gidų, turistai turi galimybę tyrinėti urvus, pasipuošusius stalaktitais bei lagūnas, apaugusias mangrovių krūmais. Parodomi keistai sustingę dariniai akmenyse, primenantys žuvis, driežus ar netgi dramblius. Be visa to, lankytojų laukia smėlėti paplūdimiai ir smaragdinės spalvos jūros vanduo. Ko dar reikia nuostabioms atostogoms?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.