Tailandas. Puketo sala: ką pamatyti, ką aplankyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

puketos sala

Kone populiariausia egzotiška lietuvių atostogų kryptis – Tailando Puketo sala laukia keliautojų ir žada įspūdingą kraštovaizdį norintiems gražių, „instagraminių“ kelionės kadrų. Dėl sumažėjusių turistų srautų šioje saloje galima džiaugtis tuštesniais paplūdimiais, o prie žymių objektų nebereikia laukti kilometrinėse eilėse. Didžiausia Tailando sala ne veltui populiariausia šalies turistų lankoma vieta: joje galima rasti prabangius turistinius kompleksus, daugybę vietinį maistą siūlančių restoranų, aktyvų naktinį gyvenimą ir visą puokštę laisvalaikio pramogų. Štai, ką, pasak kelionių organizatoriaus „Novaturas“ ekspertų, tiesiog būtina pamatyti ir nuveikti lankantis Pukete. 

Ką pamatyti Pukete? 

Puketas – didžiausia Tailando sala, apdovanota nuostabiomis įlankomis, palmių apsuptais baltais paplūdimiais, mažomis aplinkinėmis salomis, svetingais vietiniais gyventojais ir visada šviežiomis jūros gėrybėmis. Būtent todėl Puketas kasmet sulaukia didelio keliautojų, norinčių gerai praleisti laiką, dėmesio. Čia taip pat puikiai dera poilsis bei aktyvus laisvalaikis, o turizmas Puketą pavertė turtingiausia Tailando provincija. 

„Puketas gerai žinomas dėl savo paplūdimių bei naktinio gyvenimo, tačiau, jei be viso to norite pasimėgauti tajų virtuve ar sužinoti apie šalies kultūrą, būtina aplankyti Puketo senamiestį –  istorinį portugalų kolonijinio stiliaus miestą, kuriame daug budistų ir kinų šventyklų bei gražių alėjų. Čia rasite vietinių turgų, taip pat puikių restoranų vakarienei bei naktinių barų“, – rekomenduoja „Novaturo“ turizmo ekspertė Olga Belova.

Maisto gurmanams būtina apsilankyti naktiniame Puketo turguje, kuriame galima įsigyti šviežios žuvies, mėsos, daržovių, o taip pat paragauti gatvės maisto, kurį vietiniai gamina čia pat, gatvėje. Turguje galima rasti ir  įvairiausių vietinių suvenyrų: smilkalų, drabužių – už labai viliojančią kainą.

Leistis į pažintį su vietine kultūra galima aplankius Wat Chalong – didžiausią budistų šventyklą, susidedančią iš kelių pastatų. 60 metrų aukščio pagrindinę šventyklą puošia paveikslai, vaizduojantys Budos gyvenimo istoriją. Taip pat rekomenduojama aplankyti ir ant Nakkerd kalno viršūnės pastatytą Didžiąją Puketo Budą. Net 45 metrų aukščio balto marmuro statula – šios salos simbolis, esantis tarp Chalong ir Kata paplūdimių. Iš ten atsiveria nuostabūs Chalong įlankos vaizdai, tapsiantys nuotraukų albumo pažiba. Beje, važiuojant link Didžiosios Puketo Budos statulos verta užsukti ir į Khao To Sae – bezdžionių kalną. Ant jo gyvena apie 400 makakų ir patikėkite, jeigu pamatysite vieną, iš krūmų netrukus atšuoliuos ir visos likusios. Beždžionės yra pusiau laukinės – nors gyvena laisvai, yra maitinamos kalną prižiūrinčio žmogaus. Jeigu pasiseks ant kalno atsidurti jų maitinimo metu – įspūdingi kadrai garantuoti. 

Jūsų pasirinkimui – 20 paplūdimių

Vienas didžiausių turistinių objektų Pukete yra paplūdimiai, kurių saloje galima rasti daugiau nei dvidešimt: „Gražiausi jų yra tarp pietų ir pietvakarių Puketo, tačiau kiekvienas laukinis paplūdimys turi savito žavesio. Garantuoju, kad visi keliautojai ras sau tinkamą atmosferą bei kraštovaizdį“, – žada kelionių ekspertė.

Vienas didžiausių bei geriausiai žinomų saloje yra Patongo paplūdimys, kuris tuo pačiu ir lankomiausias turistų. Promenadoje palei 3,5 kilometro balto smėlio paplūdimį išsidėstę vandens sporto pramogas siūlantys verslai, grožio bei sveikatingumo paslaugų salonai, restoranai, suvenyrų parduotuvės. Čia poilsiaujant kažką pamiršus, išalkus ar užsimanius masažo nebus jokios problemos jį užsisakyti per kelias minutes. 

Nuošalesnis keliautojų numylėtinis – Karono paplūdimys, besidriekiantis net 2,5 kilometro. Čia galima rasti viską, ko reikia tiek aktyviam, tiek pasyviam poilsiui: nuo ​​tinklinio aikštelių ir vandens sporto pramogų iki hamakų nuomos ar SPA paslaugų. Kadangi Karono paplūdimyje plyti koralinis rifas, ši vieta puikiai tinka nardymo entuziastams, norintiems susipažinti su įspūdinga gyvūnija knibždančiu povandeniniu pasauliu.  

Puketo lankytojai pamėgo ir kitus paplūdimius. Pavyzdžiui, Panva paplūdimys driekiasi netoli Panvos kyšulio, Puketo salos rytuose. Jis išsiskiria prabangiomis vilomis ir kurortais, be to, yra seklus ir idealiai tinka nardymui. O štai Monkey Beach paplūdimyje galima sutikti laukinių beždžionių. Beje, norintiems priartėti prie šio paplūdimio, siūloma leistis į ekskursiją baidarėmis.

Salos, kurias lengvai atpažinsite iš garsių Holivudo filmų 

Lankantis Pukete, vietiniai rekomenduoja nuvykti ir į pietvakariuose esančias Phi Phi salas, kurias daugelis prisimena iš populiaraus Leonardo Dicaprio filmo „Paplūdimys“. Šios salos yra Krabi provincijos dalis ir susideda iš keturių salų. Vienintelė ir didžiausia jų – Koh Phi Phi Don – yra apgyvendina. Į kitas keliautojai atplaukia tik pasidairyti.  

„Rekomenduoju atsikelti anksčiau, išsinuomoti valtį ir apžiūrėti Koh Phi Phi Leh paplūdimius. Taip galėsite plaukti ir nardyti turkio spalvos vandenyse beveik vieni ir niekieno netrukdomi, o vėliau pasimėgauti saulės voniomis ant balto smėlio“, – pataria kelionių ekspertė.

Koh Phi Phi Leh saloje būtina aplankyti ir vikingų urvą, kuriame savo lizdus suka kregždės. Savo pavadinimą urvas gavo dėl to, kad jo viduje nupieštos valtys, primenančios vikingų laivus. Be to, Loh Sama įlanka, esanti į vakarus nuo Koh Phi Phi Leh, išsiskiria palankiomis sąlygomis paviršiniam nardymui, tad vandenyje galėsite mėgautis ryškiaspalvių žuvų ir koralų įvairove.

Koh Tapu salos pavadinimas, išvertus reiškia „sala vinis”, ji taip pavadinta dėl savo itin originalios formos. Įdomus faktas, kad viršutinė salos dalis yra aštuonių metrų skersmens, o apačioje – keturių metrų. Koh Tapu išpopuliarino epizodas 1974 m. Džeimso Bondo filme, o pradėjus plūsti turistams, ji buvo pradėta vadinti Džeimso Bondo sala.

Klimatas bei vietinis transportas  

Pukete vyrauja atogrąžų klimatas, kuriame didžiąją metų dalį laikosi aukšta temperatūra, svyruojanti nuo 31 laipsnio iki 34 laipsnių karščio. Saloje vyrauja du labai skirtingi sezonai: sausasis ir lietingasis. Sausasis sezonas trunka nuo lapkričio iki gegužės, kai maloni temperatūra ir nėra pavojaus, kad lietus sugadins atostogas. Lietaus sezonas čia trunka nuo gegužės vidurio iki spalio pabaigos. 

Be metų laiko, prieš renkantis atostogas Tailande svarbu pagalvoti ir apie transportą. „Puketo sala yra gana didelė, todėl norint persikelti iš vienos vietos į kitą teks naudotis transporto priemone. Norėdami keliauti nedidelius atstumus, galite užsisakyti vietinę transporto priemonę – tuk tuką, o paplūdimius pasiekti patogiausia išnuomotu motoroleriu. Tai pati patogiausia, pigiausia ir funkcionaliausia priemonė, tačiau ne pati saugiausia. Jeigu naudositės viešuoju transportu, pavyzdžiui, taksi, kuriame nėra nustatytos kainos, prieš pradėdami kelionę su vairuotoju susitarkite dėl tarifo ir nebijokite pasidėrėti“, – rekomenduoja O. Belova.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.