TOP 12. Lankytinos vietos Tailande (II dalis)

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Tailandas Tailandas – šalis, kurioje galima pamatyti unikalią gamtą, architektūrą, kitokią gyvenimo kultūrą. Daugybė šventyklų, nuostabūs naconaliniai parkai, kerintys balto smėlio paplūdimiai ir puikiai pritaikyta turizmo infrastruktūra leis kiekvienam turistui atrasti tokį Tailandą, kokį jis trokšta pamatyti.

Pateikiame jums dar šešias TOP lankytinas vietas (pirmąją straipsnio dalį perskaitysite paspaudę šią nuorodą).

Lankytinos vietos Tailande:

Koh Chang

Antra pagal dydį viena gražiausių salų Tailande, paskelbta nacionaliniu parku. Koh Chang yra maždaug 429 kvadratinių kilometrų ploto. Sala žavi kerinčiais baltais smėlio paplūdimiais, skalaujamais neapsakomo žydrumo vandens, kalnuotomis vietovėmis, kurias dengia atogrąžų miškai, kalnų upėmis bei kriokliais. Aukščiausias salos taškas – 744 metrų Khao Salak Phet kalnas, kuris yra pagrindinis vandens šaltinis. Ši sala puikiai tiks ramaus poilsio ieškantiems turistams, o norintiems aktyvesnių atostogų, siūlomos žvejybinės išvykos, žygiai po džiungles, nardymas.

Rytinės pakrantės salos: Koh Samui ir Koh Phangan salos

Koh Samui ir Koh Phangan salos išsidėstę rytinėje Tailando pusėje. Tai tikras egzotikos kampelis, žinomas dėl baltų smėlio paplūdimių ir turkio spalvos vandens.

Koh Samui (Samujis) yra trečia pagal dydį Tailando sala, kurios ilgis 25 km, o plotis – 21 km. Į šį kurortą plūsta turistai iš viso pasaulio. Be puikių smėlio paplūdimių, saloje yra daugybė įdomių ir vertų jūsų apsilankymo vietų: gamtos sukurtos uolos Hin Ta-Hin Ya, reiškiančios „senelis ir močiutė“; Na Muang krioklys; Auksinio Budos statula, stovinti didžiausioje salos šventykloje; Na Tian drugelių sodas. Taip pat galima pamatyti statomus ant kojelių tradicinius tajų namelius. Įspūdį palieka daugybė kokoso palmių. Iki šių dienų šioje saloje yra didžiausia pasaulyje kokosų plantacija, kurioje „darbuojasi“ beždžionės.

Koh Phangan garsėja Mėnulio pilnaties vakarėliais, rengiamais kiekvieną mėnesį. Tačiau sala turistams gali pasiūlyti kur kas daugiau nei visą naktį trunkantys šokiai: šventyklas, krioklius, nacionalinius parkus, kaimelius ir, žinoma, nuostabaus grožio paplūdimius.

Tailandas Koh Phangan

Mae Hong Son

Mae Hong Son (Trijų miglų miestas) yra labiausiai į šiaurės vakarus nutolusios provincijos sostinė. Miestas išsidėstęs Birmos pasienyje, todėl jaučiama kaimyninės šalies įtaka, daranti jį skirtingu nuo likusios Tailando dalies. Mea Hong Son miestas įkurtas ramioje, kalnų izoliuotoje vietovėje, kurioje ištisus metus neišsisklaido rūkas. Turistai atvyksta į čia žavėtis neįprastais ir gražiais gamtos peizažais, leidžiasi į kalnų keliones, kuriose gali pamatyti vietinių genčių gyvenvietes. Viena žinomiausių – karenų padaung gentis, kurios moterys išsiskiria ilgais kaklais, papuoštais daugybe žiedų. Toks paprotys kilo prieš tūkstančius metų. Seniau buvo laikomasi griežto reglamento: mergaičių kaklas papuošiamas tik gimusioms trečiadienį per pilnatį. Žiedų skaičius reikšdavo moters statusą: kuo jų daugiau, tuo moteris užimdavo aukštesnę ir garbingesnę padėtį.

Phang Nga įlanka

Phang Nga įlanka yra maždaug 95 kilometrai nuo Puketo. Tai viena iš populiariausių bei gražiausių lankytinų vietų Tailande. Nuo 1981 metų ši teritorija saugoma ir yra paskelbta Ao Phang Nga nacionaliniu parku. Skiriamasis įlankos bruožas – karstinės kalkakmenio uolos, vertikaliai išsikišusios iš smaragdinės spalvos vandens. Garsiausia – Ko Ping Kan, geriau žinoma Džeimso Bondo pavadinimu. Būtent šioje vietoje 1974 metais buvo filmuojamas filmas „Vyras su auksiniu pistoletu“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Rogeris Moore’as. Daugiau apie įlanką skaitykite paspaudę šią nuorodą.

Phang Nga įlanka

Ko Phi Phi salynas

Ko Phi Phi yra nedidelis salynas, esantis Krabi provincijoje, pietų Tailande. Ko Phi Phi Don yra didžiausia šio archipelago sala, o Ko Phi Phi Leh – mažesnė, tačiau kur kas populiaresnė. Kitos salos yra tiesiog iš vandens išnirusios uolos. Turizmas šioje vietoje suklestėjo tik 2000 metais, kuomet buvo filmuojamas filmas „Paplūdimys“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko garsioji Holivudo žvaigždė Leonardas Dicaprio. Koh Phi Phi vilioja kerinčiais balto smėlio paplūdimiais ir įvairiaspalviais koralų sodais. Salas galite aplankyti ir turistiniais laiveliais, kuriais organizuojamos vienos dienos ekskursijos iš Puketo.

Railay paplūdimys

Railay paplūdimys yra nedidelėje įlankoje, pietinėje Tailando dalyje, Krabi provincijoje. Tai tikras atogrąžų rojaus kampelis, kuriam būdingas turkio spalvos vanduo ir baltas smėlis. Šis izoliuotas paplūdimys, apsuptas tankios augmenijos ir kalnų, prieinamas tik atplaukiant laiveliais, kurie kiekvienais metais atplugdo tūkstančius turistų. Ypač šią vietovę pamėgę žygeiviai ir alpinistai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.