Zanzibaro sala. Ką iš tikro žinote apie Zanzibarą?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

zanzibaro salaZanzibaro sala – puikus pasirinkimas kitoms jūsų atostogoms. Tačiau nepaisant stulbinančio grožio paplūdimių ir pagrindinio Zanzibaro miesto, ką iš tiesų žinote apie šią salą? Čia pateiksime šiek tiek bendros informacijos, kuri padės labiau susipažinti su salynu.

Rytų Afrikos pakrantėje esantis Zanzibaras yra pusiau autonominis Tanzanijos regionas, susidedantis iš keleto didelių salų ir daugybės smulkių salelių, kurių dvi pagrindinės – Ungudža (dar vadinama Zanzibaru) ir Pemba. Zanzibaras nuo žemyninės Afrikos dalies nutolęs 25-50 km atstumu.

Bendras salos plotas yra 2643 kv. km. Jame gyvena apie 1 milijonas žmonių. Zanzibaras yra skirstomas į penkis administracinius regionus: Vakarinį Zanzibarą, Šiaurinį Zanzibarą, Pietinį-centrinį Zanzibarą, Šiaurinę Pembą bei Pietinę Pembą.

Šis salynas gerai žinomas ne tik dėl rojų primenančių paplūdimių, tačiau ir dėl prieskonių – gvazdikėlių, muskato, cinamono bei juodųjų pipirų. Neveltui šis Indijos vandenyno bangų skalaujamas žemės lopinėlis dažnai vadinamas „Prieskonių sala“. Vis dėlto, palyginus dar ir ne taip seniai, Zanzibaras garsėjo kaip pagrindinis vergų prekybos centras Rytų Afrikoje. Susipažinti su šia niūria istorija galima apsilankius Zanzibaro saloje esančiame Akmeniniame mieste (Stone Town), kuris per kelis šimtmečius pasikeitė ne taip ir daug.

Per ištisus amžius salyne gyveno skirtingų tautybių žmonės. Dabar apie 95 procentus populiacijos sudaro konservatyvūs musulmonų sunitai. Gimtoji kalba vadinama kišvahili (tarptautiniu mastu – svahili), tačiau nemažai žmonių moka anglų kalbą.

Ne paslaptis, kad Zanzibaras žavi nuostabiais balto smėlio paplūdimiais, kuriuos turistai tiesiog dievina. Tačiau turizmas – gana naujas reiškinys, pradėjęs plėtotis po socialinio rėžimo griūties 1990 metais. Taigi, turizmo pramonė vis dar vystosi, o pačiai salai yra kur tobulėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.