10 pačių gražiausių miestų Europoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

10 pačių gražiausių miestų EuropojeĮvairūs istoriniai įvykiai suformavo mūsų senojo žemyno architektūrą ir kultūrą. Dėl šių, dalykų, kai kurie Europos miestai ne tik įgavo žavumo, bet ir tapo labai populiarūs. Kasmet į juos atvyksta milijonai turistų iš viso pasaulio, kuriuos traukia istorinės vietos, viduramžius siekančios siauros miestų gatvelės, pastatai, skaičiuojantys ne pirmą šimtą metų. Visa tai unikalu ir miestams suteikia išskirtinį grožį.

Taigi, jeigu ruošiatės keliauti, privalote žinoti, kurie miestai yra gražiausi, ir kuriems, galbūt reikėtų suteikti pirmenybę aplankyti.

Insbrukas/Innsbruck

Insbrukas yra vienas iš didžiausių miestų vakarinėje Austrijos dalyje, garsėjantis savo slidinėjimo trasomis. Tai turizmo ir žiemos sporto centras. Alpių apsuptas miestas laikomas vienu gražiausių miestų Europoje, žavintis kalnų peizažais, architektūra, miesto istorija.

Apsilankę žiemą čia atrasite net 9 slidinėjimo regionus, kuriuose įrengtos 285 km ilgio įvairaus sudėtingumo slidinėjimo trasos. Be šių žiemos pramogų, mieste gausu istorinių lankytinų vietų. Galėsite aplankyti Ambras pilį, Imperatoriaus rūmus, Šv. Jokūbo katedrą, Tirolio liaudies meno muziejų bei kitų kultūrinių paminklų bei pasivaikščiosite gražiomis Insbruko senamiesčio gatvelėmis.

Barselona/Barcelona

Katalonijos sostinė, esanti šiaurės rytų Ispanijos dalyje. Mieste yra gausybė įvairių architektūros ir kultūros paminklų. Vien tik įžymiojo architekto Antonio Gaudi dėka, miestas tapo išskirtiniu.  Kad įsitikintumėte kokia graži Barselona, apsilankykite gotikiniame kvartale Barri Gotic, Guelio parke, Montjuc kalvoje, apžiūrėkite – Šv. Šeimos bažnyčią (Sagrada Familia), La Pedrera pastatą bei nueikite į muziejus, kurių šiame mieste tikrai daug.

Barselona kosmopolitiškas miestas, kuriame gyvenimas verda 24 val. per parą. Jį labai pamėgęs jaunimas, kuris ištroškęs linksmybių.

Barselona

Barselona. UrkisTravel.lt nuotr.

Atėnai/Athens

Tikriausiai vienas iš labiausiai žinomų ir gražiausių miestų Europoje – Atėnai – Graikijos sostinė ir didžiausias miestas visojoje šalyje. Išsidėstęs Atikos lygumoje, kur iš trijų pusių miestą supa kalnų grandinės, o iš ketvirtosios – krantus skalauja jūra.

Tai ne tik vienas gražiausių miestų Europoje, bet ir vienas iš seniausių, kurio istorija skaičiuoja metus nuo neolito laikotarpio. Miesto pavadinimas kilęs iš karo ir išminties deivės Atėnės vardo. Vargu ar miesto apžiūrėjimui užteks keleto dienų, nes istorijos mėgėjams tikrai yra ką apžiūrėti: akropolį, Partenono, Atėnės Nikės šventyklas, Dionizo, Herodito Atiko teatrus bei daug kitų istorinių vietų.

Praha/Prague

„Tūkstančio bokštų miestas“ – Praha – Čekijos sostinė ir didžiausias šalies miestas, patenkantis tarp dešimties gražiausių Europoje. Užtenka pabuvoti senamiesčio aikštėje, apžiūrėti Prahos pilį, pereiti Karolio tiltu, kad suprastumėte, dėl ko jis laikomas vienu gražiausių miestų.

Tai puikiai išsilaikęs miestas su nuostabia architektūra ir daugybe gražių senų pastatų, vingiuotomis gatvelėmis ir garsiomis įžymybėmis. 1992 m. istorinis miesto centras, užimantis 866 ha, buvo įtrauktas į UNESCO kultūros ir paveldo sąrašą. Sakoma, kad Prahos grožis beveik stebuklingas, todėl dažnas turistas po kurio laiko vėl sugrįžta.

Praha

Praha. UrkisTravel.lt nuotr.

Budapeštas/Budapest

Vengrijos sostinė taip pat įeina į gražiausių Europos miestų dešimtuką. Tai devintasis pagal dydį miestas Europoje. Ilgą laiką Budapeštą sudarė trys miestai – Peštas, Buda ir Obuda, tačiau 1872 m. jie buvo sujungti į vieną.

Miestą dalina Dunojaus upė. Kairėje šios upės pusėje yra Pest dešiniajame – Buda. Mieste apžiūrėsite Šv. Stepono, Dievo Motinos bažnyčias, pastarojoje buvo karūnuojami šalies valdovai, vienus gražiausių Europoje parlamento rūmus, pabuvosite Didvyrių aikštėje, kuri išpuošta žymiausių šalies istorinių veikėjų skulptūromis, Šv. Trejybės aikštėje, galėsite aplankyti prezidentūrą ir daug kitų bažnyčių, muziejų.

Venecija/Venice

Šis žemės lopinėlis yra šiaurės rytų Italijoje. Tai turbūt vienas gražiausių ir romantiškiausių miestų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Venecija gerai žinoma dėl savo unikalaus išdėstymo, kanalų, architektūros bei gondolų. Mieste yra net 170 kanalų, kuriuos jungia 400 tiltų. Čia tikrai turėsite ką nuveikti ir apžiūrėti. Vien tik bažnyčių yra apie 200. Venecija yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Venecija

Venecija. UrkisTravel.lt nuotr.

Viena/Vienna

Viena – dar vienas labai svarbus miestas Europoje ir vienas iš gražiausių miestų žemyne. Kodėl? Galbūt apsilankymas Hofburgo ir Šionbruno rūmuose leis suprasti, kodėl. Be to, Prahoje yra begalė muziejų, nuostabių gatvelių, kurių aplankymas tik dar labiau atskleis miesto grožį.

Miestas dažnai vadinamas aristokratijos lopšiu bei kultūros perlu, kuriame gyveno ir kūrė tokios įžymybės kaip Bethovenas, Štrausas, Mocartas, Froidas.

Roma/Rome

Visi keliai veda į Romą. Italijos sostinė, įsikūrusi šalies centrinėje dalyje prie Tibro upės. Nesuklysime pasakę, kad Roma – tai muziejus po atviru dangumi. Dėl gausybės istorinių pastatų, kurių vieni žinomiausių – Koliziejus, Panteonas, miestas patenka į gražiausių dešimtuką ir yra antroje vietoje. Beje, istorinis Romos centras įtrauktas į UNESCO ir Pasaulio paveldo sąrašą.

Miestas unikalus ir tuo, kad jame yra įkurta mažiausia pagal plotą ir gyventojų skaičių valstybė – popiežiaus rezidencija – Vatikanas.

Roma

Roma. UrkisTravel.lt nuotr.

Monte Carlas/Monte Carlo

Tikriausiai Monte Karlas (Monakas) pagal pragyvenimo lygį yra pats brangiausias iš šiame sąraše esančių miestų, bet tuo pačiu ir vienas gražiausių visoje Europoje. Miestas garsus dėl lošimų namų bei Formulė 1 lenktynių bei aukščiausios klasės paplūdimių. Norėdami prabangos – Monte Karlas galėtų būti viena iš atostogų krypčių.

Paryžius/Paris

Turbūt net nereikia stebėtis, jog pačiu gražiausiu miestu laikoma Prancūzijos sostinė – Paryžius. Miestas, kurį kiekvienais metais aplanko virš 30 mln. turistų iš viso pasaulio. Jis visame pasaulyje gerai žinomas dėl savo unikalios kultūros ir gausybės istorinių paminklų. Miestą labiausiai garsina Eifelio bokštas, Dievo Motinos katedra, Eliziejaus laukai, Monmartro rajonas, Mulen Ružas, Luvro muziejus.

Paryžius

Paryžius. UrkisTravel.lt nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.