10 priežasčių, dėl kurių mylimas Helsinkis

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

10 priežasčių, dėl kurių mylimas Helsinkis 1. Gamta

Helsinkis yra vakarinėje Suomijos dalyje, todėl metų laikų atžvilgiu yra labai kontrastingas.

Žiemos metu Helsinkis pakankamai niūrus ir šaltas miestas. Šiuo metų laiku, gamta kardinaliai pasikeičia. Šviesu būna tik keletą valandų. Tačiau tai nereiškia, jog miestas užmiega žiemos miegu… Galima surasti daugybę pramogų: pagrindinėje traukinių stoties aikštėje – pačiuožinėti, pasivaikščioti užšalusia jūros pakrante, mesti sau iššūkį ir išsimaudyti šaltoje jūroje (rekomenduotina tik ekstremalių pojūčių mėgėjams).

Tačiau tris mėnesius, pradedant geguže, miestas tampa lyg pašėlęs. Kavinės ir restoranai persikelia į gatvėje esančias terasas. Čia galima papietauti ir gurkšnojant kavą stebėti pro šoną „plaukiantį“ gatvės gyvenimą. Vasarą temsta vėlai, tad lauko pramogų čia netrūksta.

Helsinkis

2. Helsinkio gyventojų žargonas

Helsinkio gyventojai turi specifinį kalbėjimo žargoną, tad net patys suomiai iš užmiesčio sutrinka bendraudami. Jei apsistosite ilgesniam laikui, išmokite keletą „helsinkietiškų“ žodžių, tikrai pravers. Nuvykę į Helsinkį, jo niekada nevadinkite „hesa“ kaip daugelis suomių daro, geriau sakykite „stadi“.

Helsinkis

3. Paplūdimiai

Ar daug Europoje yra sostinių turinčių net 29 viešus paplūdimius? Dauguma šių paplūdimių tiesiog puikūs. Netoli paplūdimių yra restoranai, kavinės, o pačiuose paplūdimiuose – persirengimo kabinos ir dušai. Hietaranta (vietinių vadinamas Hietsu) paplūdimys – mėgstamiausias jaunimo.

Helsinkis

4. Maitinimas

Helsinkyje yra daugiau nei 1000 įvairių restoranų, kurie patenkins net išrankiausią gurmaną. Visą maitinimo įstaigų sąrašą gausite turistų informavimo centruose. Mieste yra 5 restoranai, (Chez Dominique, Demo, Postres, Luomo ir Olo) įtraukti į Michelin viešbučių ir restoranų gidą. Į šią knygą įtraukti tik patys žinomiausi Europos viešbučiai ir restoranai.

Ne tokie išrankūs klientai gali pavakarieniauti viename naujausių, picas kepančių, restoranų Kalavankatu rajone. Restoranas garantuoja, jog jų picos – geriausios mieste.

Helsinkis

5. Tramvajus – baras

Sparakoff paverstas į barą tramvajus. Jis mėgstamas turistų, kadangi už nedidelį mokestį užsisakę kavos ar alaus galite mėgautis miestu. Tad nepraleiskite progos pasivažinėti šiuo tramvajumi. Beje, šį neįprastą tramvajų tikrai pastebėsite, nes jis vienintelis mieste raudonos spalvos, kiti – žalios. Tramvajus pradėjo riedėti 1995 metais ir yra vienintelis tokio tipo tramvajus pasaulyje. Beje, šį tramvajų galima išsinuomoti, tai ypač populiaru verslininkų tarpe.

Helsinkis

6. Transportas

Helsinkyje yra nuostabi transporto sistema. Galima keliauti jūros,oro ar žemės transportu. Helsinkio Vanataa oro uostas – tiltas tarp Rytų ir Vakarų, tarp Europos ir Azijos. Iš šio oro uosto vykdomi tiesioginiai skrydžiai į Čikagą, Seulą, Delį, Mumbajų ir kitus miestus. Populiariausios kryptys yra į Rodstoką (Vokietija), Taliną (Estija), Stokholmą (Švedija), Gdynią (Lenkija), Sankt Peterburgą (Rusija). Kryptis tarp Talino ir Helsinkio viena intensyviausių krypčių pasaulyje, aptarnaujama net 7 mln. žmonių per metus.

Helsinkio traukinių stotyje įlipę į Trans-Siberia Express traukinį atsidursite Maskvoje, o po dviejų savaičių kelionę užbaigti galėsite net Bejinge.

Helsinkis

7. Dizaino sostinė

Helsinkis – pasaulio dizaino sostinė. Ir ne veltui, nes čia gyvena daugybė garsių dizainerių, yra įsikūrusios naujausias technologijas gaminančios kompanijos (pvz.: Nokia).

Miesto centre yra dizaino rajonas, vadinamas Designkortteli. Šis rajonas apima 25 gatves ir 150 parduotuvių, meno galerijų ir dirbtuvių, muziejų, dizaino studijų, viešbučių ir restoranų.

Helsinkis 2012 metais pripažintas Pasaulio dizaino sostine.

Helsinkis

8. Muziejai

Jei dievinate istoriją – Helsinkis kaip tik Jums. Mieste yra virš 60 muziejų, pradedant mažu tramvajų muziejumi (Ratikkamuseo) ar muitinės muziejumi (Tullimuseo) ir baigiant dideliu meno muziejumi (Ateneum) ar Suomijos nacionaliniu muziejumi (Luonnontieteellinen Museo). Visi muziejai mokami, tačiau kainos nėra labai didelės. Tarp mažiau žinomų muziejų yra Palvalehden Museo, kuriame susipažinsite su visa Suomijos laikraščių istorija.

Helsinkis

9. Klasikinė muzika

Suomiai dievina klasikinę muziką. Šioje šalyje išugdomas didelis skaičius pasaulinio lygio muzikantų ir dirigentų. Jei keliausite, iš anksto pasidomėkite dviejų didžiausių simfoninių orkestrų, pasaulinio lygio operos namų ir gausybės mažų ansamblių repertuarais, kurie keičiami kas mėnesį. Neužmirškite aplankyti įspūdingų Finlandia Talo kongresų rūmų.

Helsinkis

10. Architektūra

Helsinkio miesto architektūra labai įvairi. Jame gausu senosios architektūros taip moderniosios architektūros pastatų. Viena garsiausių neoklasikinio stiliaus aikščių – Senato, kurioje stovi balta katedra (Tuomiokirkko), pastatyta vokiečių architekto Carl Ludvig Engel. Šiam architektui buvo duota užduotis 1916 metais suprojektuoti miesto centrą. Kiti architektai taip pat paliko savo pėdsakus, pastadydami Eliel Saarinen traukinių stotį, Yrjo Lindegrens olimpinį stadioną, Moderniojo meno muziejų.

Neabejojame, jog pabuvoję Helsinkyje ir Jūs jį pamilsite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.