10 populiariausių lankytinų vietų Romoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

10 populiariausių lankytinų vietų RomojeRoma – Italijos sostinė nuo 1870 m., esanti šalies centrinėje dalyje prie Tibro upės. Miestas turistų skaičiumi nenusileidžia Prancūzijos sostinei – Paryžiui. Norint patekti į kai kuriuos objektus, gali tekti prie bilietų kasų prastovėti ne vieną valandą. Taigi, ką būtina aplankyti Romoje? Pateikiame 10 populiariausių lankytinų vietų Romoje.

Colosseum/Colosseo/Koliziejus

Koliziejus – tikriausiai įspūdingiausias pastatas, išlikęs nuo Romos imperijos laikų. Pradėtas statyti 75 m. e. m., valdant imperatoriui Vespasianui, Flavijų dinastijos pradininkui. Amfiteatras tuo metu galėjo talpinti net 55 000 žiūrovų. Jame vykdamo gladiatorių kovos su kitais gladiatoriais bei su žvėrimis. 2007 m. Romos koliziejus buvo įtrauktas į šiuolaikinio pasaulio statinių sąrašą, vadinamą „Naujieji septyni pasaulio stebuklai“.

Adresas: Piazza del Colosseo

Darbo laikas: 08:30 – 19:15

Kaina: 12 eurų. Bilietas galioja dvi dienas. Su tuo pačiu bilietu galima aplankyti Palatino ir Forum Romanum. Asmenims iki 25 metų bilietas pigesnis.

Metro stotelė: Colosseo

Pantheon/Panteonas

Šventykla iškilo valdant imperatoriui Hadrianui. Iki 1436 metų statinio kupolas buvo laikomas didžiausiu pasaulyje. Dabartinis Panteonas su savo kolonomis, apjuostu ir į aikštę atgręžtu portiku, aukšta, izoliuota, ir visoje konstrukcijoje išsiskiriančia būgno formos dalimi, kurią vainikuoja kupolas, visiškai nepanašus į Hadriano laikų Panteoną. Nepaisant plėšimų, remonto ir rekonstrukcijų, Panteonas gerai išsilaikė per amžius imperatoriaus Fokaso dėka, kuris 608 m. padovanojo jį popiežiui Bonifacui VIII. Jis šventyklą pavertė bažnyčia.

Adresas: Piazza della Rotonda

Darbo laikas: 08:30 – 19:30

Kaina: įėjimas nemokamas

Metro stotelė: Spagna

romos panteonas

Palatine Hill/ Palatino/Palatino kalva

Palatino kalva – viena iš septynių kalvų ant kurios buvo išsidėstęs senovinis Romos centras. Kalvoje statėsi būstus karaliai ir imperatoriai. Čia gimė imperatorius Augustas, kuris visą savo gyvenimą praleido šioje vietoje. Apsilankę ant Palatino kalvos pamatysite daug namų, stadiono ir įvairių rūmų griuvėsius.

Adresas: Piazza Santa Maria Nova

Darbo laikas: 08:30 – 19:15

Kaina: 12 eurų. Bilietas galioja dvi dienas. Su tuo pačiu bilietu galima aplankyti Forum Romanum ir Colosseum. Asmenims iki 25 metų bilietas pigesnis.

Metro stotelė: Colosseo

Fontana di Trevi/Trevi Fountain/Trevi fontanas

Didžiausias, garsiausias ir gražiausias Romos fontanas, kuris yra didelio pastato fasadas. Trevi fontanas garsus ne tik dėl savo skaidraus vandens, bet ir dėl legendos, kuri byloja, kad norint sugrįžti dar kartą į Romą, būtina per kairį petį su dešine ranka atsigręžus nugara į fontaną mesti monetą.

Adresas: Piazza di Trev

Metro stotelė: Barberini

trevi fontanas

Piazza Navona

Barokinio stiliaus aikštė, kurioje yra net trys fontanai. Savo dabartinį pavidalą įgavo XVII amžiuje, popiežiui Inocentui X užsakius pastatyti naują bažnyčią, rūmus ir fontaną.

Adresas: Piazza Navona, 00186 Roma

Metro stotelė: Barberini

Piazza Venezia/Venecijos aikštė

Aikštė įsikūrusi miesto centre, netoli svarbių turistinių vietų, įskaitant Panteoną, Romanų forumą. Joje stūkso balto marmuro monumentas, skirtas karaliui Vittorio Emanuele II.

Adresas:  Piazza Venezia

Darbo laikas: 09:30 – 17:30

Metro sustojimas: Colosseo

St. Peter’s Basilica/Šv. Petro Bazilika

Švento Petro Baziliką rasite Vatikano mieste, jos nepastebėti tiesiog neįmanoma. Kiekvieną dieną bažnyčią aplanko tūkstančiai žmonių. Įėjimas – nemokamas. Būtina uždengti kuo daugiau nuogo kūno, kitu atveju į baziliką būsite neįleidžiami.

Adresas: Piazza San Pietro, Vatikanas

Metro sustojimas: Ottaviano

svento petro bazilika

Castel Sant’Angelo

Įspūdingas pastatas, esantis Tibro upės dešiniajame krante. Iš pradžių statinys tarnavo kaip mauzoliejus, vėliau tapo dalis miesto sienos, dar vėliau buvo įkurta popiežiaus rezidencija, galiausiai – kareivinės. Šiuo metu jame veikia Nacionalinis muziejus.

Adresas: Lungotevere Castello, 50, 00186 Roma

Metro sustojimas: Lepanto

Internetinis adresas: http://www.castelsantangelo.com

Forum Romanum/ Roman Forum/Romos forumas

Politinis, religinis, prekybinis ir visuomeninis romėnų gyvenimo centras su gausybe šventyklų, triumfo arkų, paminklų, rūmų. Tiesa, žvelgdami į griuvėsius turėsite pasitelkti savo vaizduotę, kaip viskas atrodė tuo laiku.

Adresas: Largo della Salara Vecchia

Darbo laikas: 08:30 – 19:15

Kaina: 12 eurų. Bilietas galioja dvi dienas. Su tuo pačiu bilietu galima aplankyti Palatino ir Colosseum. Asmenims iki 25 metų bilietas pigesnis.

Metro stotelė: Colosseo

Piazza di Spagna/Spanish Steps/Ispaniški laiptai

Populiariausia susitikimų vieta Romoje. Laiptų apačioje yra Ispanijos aikštė, kurioje rasite ankstyvojo baroko stiliaus fontaną, pavadintą – „Fontana della Barcassia“ (Fountain of the Old Boat/Senos valties fontanas).

Adresas: Via di San Sebastianello, 1, 00186 Roma

Metro sustojimas: Spagna

ispaniski laiptai romoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.