20 įdomių faktų apie Maljorką

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

20 įdomių faktų apie Maljorką Maljorka – vos tik ištaręs šį žodį iš karto susimąstai apie atostogas. Pasineri į svajonių pasaulį, kuriame įsivaizduoji save poilsiaujantį prie Viduržemio jūros kranto bei gurkšnojantį iš kokoso kevalo šiek tiek svaiginantį kokteilį. Kad paskatinčiau Jus galvoti apie atostogas ir šiek tiek susipažintumėte su sala, žemiau rasite 20 įdomių ir mažai kam žinomų faktų apie Maljorką.

1. Salos pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos (lot. „insula maior“) – didesnė sala. Greičiausiai ne veltui, kadangi Maljorka yra didžiausia Ispanijos sala. Vėliau šis žodžių junginys virto žodžiu „Maiorica“, galiausiai „Majorca“ – turistams iš Didžiosios Britanijos ir „Mallorca“ – kitiems.

2. Nacionalinis Maljorkos himnas – „La Balanguera“. Himno pradžiai didelę įtaką turėjo antikos laikų eilėraštis ir populiari maljorkiečių vaikų dainelė apie vorą

3. Žmonės į Maljorką atsikraustė prieš 5000 m. pr. Kr. Apie 123 metus pr. Kr.  buvo okupuoti Romėnų. Pirmieji turistai į salą atvyko tik 1952 metais.

Maljorkos sala4. 2008 metais Palmos Son Sant Joan oro uostas aptarnavo beveik 23 milijonus keleivių, o dar 1,5 milijono atkeliavo vandens transportu.

5. Buvęs „Everton FC“ futbolininkas, Duncan Ferguson, gyvena Maljorkoje.

6. Beveik pusė visų gyventojų Maljorkoje gyvena Palma mieste.

7. Palmos mieste yra įžymioji La Seu katedra, kuri buvo pastatyta ant anksčiau toje pačioje vietoje stovėjusios mečetės. Nors statybos buvo pradėtos 1229 metais, jos pasibaigė tik 1601 metais.

8. BCM yra didžiausias naktinis klubas Magalufe kurorte, Avenida S’Olivera gatvėje. Klubas turi du aukštus. Pirmasis aukštas skirtas putų, popcorn ir vandens vakarėliams.

9. 2006 m. lapkričio 14 d. vietinis laikraštis Diario de Mallorca paskelbė įtarimus, jog CŽV naudoja Maljorkos oro uostą slaptiems oro lainerių nusileidimams, pervežant įtariamus teroristus.

10. Maljorkos turizmo informacijos centro duomenimis, 2005 metais Maljorkoje buvo 2400 restoranų.

11. Turistai Maljorkos turizmą praminė „oleotourism“ – alyvuogių aliejaus turizmas. Daugelyje aplinkinių salų alyvmedžių giraitės ir malūnai virto muziejais ir tapo turistų traukos objektais.

12. Viešuose paplūdimiuose nenustebkite pamatę nudistus, Ispanijos įstatymai leidžia nudistams vaikščioti ir juose.

13. Jei užsisakysite vyno Maljorkoje, jis tikriausiai bus iš Binissalem regiono. Žinomiausias šio regiono vynas yra Bodega.

14. Anglų poetas, romanų rašytojas, mokslininkas Robert Graves buvo vienas iš pirmųjų užsieniečių apsigyvenęs Deià kaime.

15. Kiekvienais metais Es Trenc paplūdimį aplanko 500000 žmonių. 25 tonos smėlio iškeliauja iš paplūdimo poilsiautojų avalynėje, tarp pirštų ir rankšluosčiuose, tačiau kasmet toks pat smėlio kiekis yra atvežamas atgal.

16. Vietiniai pyragaičiai vadinami – Ensaimadas, gaminami tik Maljorkoje.

Maljorkos sala17. Maljorkoje dauguma geria mineralinį vandenį. Vanduo iš čiaupo nėra skanus, nors yra saugus.

18. Maljorkoje privatus šeimų verslas skersti kiaules vadinamas „fer matances“. Tai netgi tradicija likusių senbuvių tarpe. Kiaulių skerdimas atliekamas tokiu pat būdu, kaip ir prieš keletą šimtų metų. Daugelis šeimų, ypač kaimuose, vis dar augina kiaules ir vieną ar dvi paskerdžia kiekvienais metais senoviniu būdu. Iš skerdienos būtinai pagamina garsiąją sobrasada dešrą.

19. Vidutinis Balearų salų žvejybos laivų amžius yra apie 33 metai. Tai antras pagal senumą laivynas.

20. Cap de Formentor iškyšulio viršunę maljorkiečiai vadina „vėjų pasimatymo vieta“.

2 komentarai 20 įdomių faktų apie Maljorką

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.