8 rekomenduotini paplūdimiai Kretoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

8 rekomenduotini paplūdimiai Kretoje

Kreta – pati didžiausia Graikijos ir penkta pagal dydį Viduržemio jūros sala (po Sardinijos, Sicilijos, Korsikos ir Kipro). Kretos plotas – 8336 kv. km., o pakrančių ilgis siekia 1046 km, tad nenuostabu, kad saloje galima rasti daug gražių įlankėlių ir paplūdimių su minkštu smėliu ar spalvotais akmenukais. Nesvarbu, kurioje salos dalyje norėsite mėgautis vandens teikiamais malonumais – visą Kretą supa švarus, skaidrus, žydros spalvos, vanduo.

Pateikiame aštuonis, jūsų apsilankymo vertus paplūdimius. Tai tik keletas jūros skalaujamų smėlėtų krantų iš daugybės esančių Kretos saloje. Tikime, kad atostogų metu aplankysite ir kitus, ne ką prastesnius, paplūdimius, atrasite jų grožį ir savitumą.

Agia Fotia

Vienas populiariausių paplūdimių tarp Kretos salos gyventojų, esantis 45 km į pietryčius nuo Agios Nikolaos ir 12 km į rytus nuo Lerapetra miestelių. Įlankos vanduo „maitinamas“ nedidelio upelio srovės, atitekančios iš aplinkinių kalnų.

Agia Fotia – laikomas vienu gražiausių paplūdimių. Aplink įlanką augantys medžiai ir tamariksai, tūnantys kalnai, uolos bei krantus skalaujantis krištolo skaidrumo vanduo – sukuria magišką gamtovaizdį. Smėlis čia šiurkščios, pilkos spalvos, tačiau galima išsinuomoti gultus, taip pat veikia skėčių nuo saulės nuoma.

Rytinėje paplūdimio pusėje, visai šalia kranto, ant uolų, yra gėlo geriamojo vandens versmės.

Liepos mėnesiais paplūdimyje vyksta tinklinio turnyras, kasmet pritraukiantis vis daugiau žiūrovų ir dalyvių.

Matala

Matala – vienas žinomiausių paplūdimių Graikijoje, esantis 68 km į pietvakarius nuo Herakliono. Maždaug 300 metrų besitęsiantis auksinio smėlio ruožas, traukia tiek turistus, tiek vietinius gyventojus. Vanduo švarus, skaidrus, tačiau gilus, o dugnas nusėtas smulkiais akmenukais. Dėl neretai pučiančių vakarinių vėjų – bangos šioje vietoje gan dažnas reiškinys. Šiaurinėje paplūdimio pusėje yra didžiulė uola, nuo kurios šokinėja adrenaliną mėgstantys poilsiautojai.

Paplūdimyje yra skėčių nuomos punktai, tualetai, dušai, pirmosios pagalbos punktas, gelbėtojų stotis, įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė, veikia užkandžių barai, galimos įvairios vandens sporto pramogos, ekskursijos laivais.

Ši vieta garsėja ne tik, kaip poilsio oazė, tačiau ir dėl prieš tūkstančius metų uolose išskobtų urvų.

Matala paplūdimys Kretoje

Balos lagūna

Balos – tai viena gražiausių Kretos salos lagūnų paplūdimių, esantis maždaug 56 km į šiaurės vakarus nuo Chanijos ir 17 km į vakarus nuo Kissamos miesto. Ši lagūna susiformavus tarp Gramvūzos ir Tigani kyšulio. Gramvūza – sala, kurioje anksčiau buvo venecijiečių fortas. Dabar tvirtovė apleista, į ją galima pakilti stačiais laipteliais.

Tai nemaža lagūna, apimanti didžiąją dalį paplūdimio. Purus smėlis, turkio spalvos vanduo – pakeri kiekvieną. Jūra labai sekli, vanduo, ypač vasaros mėnesiais, šiltas, todėl ši vieta mėgstama tarp šeimų, keliaujančių su vaikais.

Už uolų, šalia lagūnos, vanduo gilesnis ir šaltesnis, čia renkasi paviršinio ir giluminio nardymo mėgėjai, kurie nori pamatyti turtingą Kretos povandeninį gyvenimą.

Balos – labiausiai fotografuojamas paplūdimys Kretoje, kuriame medaus mėnesį praleido netgi princas Čarlzas ir princesė Diana.

Elafonissi

Elafonissi paplūdimys išsidėstęs pietvakarinėje Chanijos regiono pakrantėje, maždaug 5 km į pietus nuo Chrysoskalitisa vienuolyno („Auksinio laiptelio“ vienuolynas). Dėl paplūdimyje esančių nykstančių vėžlių ir kelių kitų retų gyvūnų ši teritorija saugoma „Natura2000“ tinklo. Yra griežtai draudžiama iš šios zonos išsinešti augalų, gyvūnų ir netgi smėlio.

Paplūdimio smėlis nuostabios baltos spalvos su rausvais atspalviais, kuris atsiranda dėl daugybės mažų suskilusių kriauklyčių. Šis egzotiškas paplūdimys su krantus skalaujančiu turkio spalvos vandeniu, primena Karibus ir yra nuostabi vieta nardymui su vamzdeliu.

Daugiausia poilsiautojų susirenka rytinėje paplūdimio pusėje, priešais lagūną. Veikia skėčių nuomos punktas, dušai, persirengimo kambariai, užkandinės, budi gelbėtojai. Paplūdimys puikiai tinka keliaujantiems su vaikais. Kiek atokiau yra nudistų mėgstamos įlankėlės.

Preveli

Preveli paplūdimys yra 35 km į pietus nuo Retimno ir 10 km į rytus nuo Plakias kaimelio. Paplūdimys žinomas dėl Prevelio ežero, esančio Kourtaliotikos tarpeklio pabaigoje, kur į jūrą įteka Didžioji upė (Megas Potamos).

Tai nedidelis, tačiau vienas populiariausių paplūdimių pietinėje Kretos dalyje. 1960-1970 metais jis buvo mėgstama hipių poilsio vieta. Ant Didžiosios upės kranto auga daugybė palmių, kurios šiam regionui suteikia Afrikos kraštovaizdžio jausmą. Ties upės ištekėjimu esančiame paplūdimyje vyrauja smėlis ir akmenukai. Jame neteikiamos jokios paslaugos, tačiau netoliese yra keletas restoranų ir užkandinių.

Preveli paplūdimys Kretoje

Falassarna

Šis egzotiškasis paplūdimys įsikūręs apie 60 km į vakarus nuo Chanijos ir 17 km į vakarus nuo Kissamos miestelio. Falassarna buvo apdovanotas geriausio paplūdimio Kretoje apdovanojimu, taip pat yra tarp geriausių paplūdimių Europoje.

Poilsiautojus žavi minkštas auksinis smėlis ir neįtikėtinai švarus ir seklus, tačiau dažnai banguotas vanduo. Ši vieta tinka keliaujantiems su vaikais.

Pagrindinis Falassarna paplūdimys vadinamas Pacheia Ammos („Rupus smėlis“). Tai 1 km ir 150 m pločio paplūdimys, susilaukiantis daugiausiai poilsiautojų. Jame siūloma skėčių ir vandens sporto inventoriaus nuoma, veikia keletas užkandinių, barų ir kavinių. Pastatyta paplūdimio tinklinio aikštelė.

Į šiaurę nuo Pacheia Ammos yra dar vienas, šiek tiek trumpesnis, maždaug 800 metrų paplūdimys, kuris suskirstytas į keletą mažesnių. Ši vieta yra ramesnė, neteikiamos jokios paslaugos. Netoliese yra Agia Paraskevi koplytėlė ir gėlo vandens versmės.

Šiauriniame paplūdimio gale galima pamatyti senovės romėnų miesto Falassarna griuvėsius.

Kedrodasos

Kedrodasos („Kedro miškas“) – vienas gražiausių paplūdimių, esantis 76 km į pietvakarius nuo Chanijos ir 1 km į rytus nuo Elafonissi lagūnos. Mėlyna jūra, kedro medžiai ir uolos, įsimaišiusios tarp balto smėlio – daro šią vietą žavia ir patrauklia.

Dėl savo nuošalumo, paplūdimį pamėgę nudistai, tačiau poilsio čia neatsisako ir žmonės, norintys pasigrožėti gražiu ir unikaliu kraštovaizdžiu.

Paplūdimyje neteikiamos jokios paslaugos – nėra nuomos punktų, užkandinių, tačiau netoliese yra įrengtas nemokamas kempingas.

Gerari

Gerari paplūdimys yra 13 km į vakarus nuo Chanijos ir 6 km į vakarus nuo Retimno, tarp Maleme ir Platanias miestelių. Tai daugiau nei dviejų kilometrų ilgio paplūdimys, esantis to paties pavadinimo derlingame kaimelyje, kuriame auga daug vaismedžių, ypač apelsinmedžių.

Vanduo skaidrus, tačiau gan staigiai gilėjantis. Dėl dažnų šioje salos pusėje pučiančių šiaurinių vėjų, vandens temperatūra šiek tiek žemesnė, nei kitose Kretos vietose. Paplūdimys smėlėtas, nusėtas mažais akmenukais. Ramesnę vietą galima rasti paplūdimio pabaigoje, prie didelių uolų, tačiau pirmenybė teikiama nudistams.

Gerari paplūdimyje yra skėčių ir gultų nuomos punktai, nenorintys nuomotis, pavėsį ras po tamariksais. Veikia vandens sporto inventoriaus nuoma, barai, kavinės, gelbėtojų postas, dušai.

 

sxc.hu nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.