Aktyvios pramogos Tenerifėje: ką įdomaus nuveikti atostogų metu

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Aktyvios pramogos TenerifėjeAktyvios pramogos Tenerifėje: ką įdomaus nuveikti atostogų metu? Tinkama atostogų kryptis niekaip nenorintiems susitaikyti su rudens vėsa – Ispanijai priklausanti Tenerifė. Ši ištisus metus vasarą dovanojanti sala verta poilsio paplūdimiuose ieškančiųjų dėmesio. Vis dėlto ypač daug veiklos Tenerifėje ras visų amžiaus grupių vietoje nenustygstantys pačių įvairiausių pomėgių smalsuoliai.

Pradžiai – salą garsinanti Teidė

Pažintį su Tenerife verta pradėti apžvalgine ekskursija po didžiąją salos dalį ir aplankyti garsųjį Teidės ugnikalnį bei pasaulyje antrą pagal lankomumą nacionalinį parką Cañadas del Teide, įsikūrusį aplink ugnikalnį. Šis parkas yra globojamas UNESCO. Tai didžiausias parkas visoje Ispanijoje ir vienas seniausių nacionalinių parkų šalyje. Cañadas del Teide parke kvapą gniaužia išskirtiniai peizažai – dėl dykumų horizontų ir mineralų nudažytų įvairių formų uolų daugeliui ši vietovė primena Mėnulio ar Marso paviršių.

Įspūdingiausias gamtos objektas Tenerifėje – Teidės ugnikalnis – stūkso pačiame salos centre. Paskutinį kartą išsiveržęs jis buvo 1909 m., o šiuo metu laikomas snaudžiančiu. Vulkanas yra 20 km apimties ir 3718 m aukščio – tai aukščiausia virš Atlanto vandenyno iškilusi viršūnė (skaičiuojant nuo Atlanto vandenyno dugno – 7500 m).

„Ekskursijos į ir aplink Teidę metu keliautojai taip pat supažindinami su salos istorija ir šiuolaikiniu gyvenimu, Kanarų salyno tradicijomis, kviečiami pamatyti tūkstančius metų skaičiuojantį, legendomis apipintą drakonmedį“, – pasakojo tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė Agnė Paulavičiūtė.

Loro parkas – neabejingiems gamtai

Loro parkas – vienas lankomiausių objektų Tenerifėje – yra ne tik salos, bet ir visos Ispanijos pasididžiavimas. Šis parkas nepaliks abejingo nė vieno gyvūno mylėtojo – Puerto de la Kruso kurorte įsikūrusiame zoologijos sode beveik visi gyvūnai yra išgelbėti iš netinkamų laikymo sąlygų.

Loro parke įrengtas didžiausias Europoje delfinų baseinas nuolat kviečia lankytojus pasigrožėti delfinų ir orkų pasirodymais. Parkas užima net 14 ha plotą, jis namais tapęs apie 3500-ams gyvūnų ir garsėja didžiausia bei rūšimis gausiausia papūgų kolekcija pasaulyje. Įspūdingo dydžio parke galima stebėti beždžionių, jūrų liūtų, gorilų, flamingų, Galapagų salų vėžlių, Misisipės krokodilų ir daugybės kitų gyvūnų gyvenimą. Čia įsikūręs ir didžiausias pasaulyje pingvinariumas, įrengtas didžiulis akvariumas, turintis 18 m ilgio tunelį – akis paganyti galima ne tik į egzotiškas žuvis, bet ir į ryklius.

„Loro parkas – tai margo ir nepakartojamo gamtos pasaulio pažinimo vieta, čia rasite ne tik zoologijos, bet ir botanikos sodą, kuriame gausu įvairių augalų rūšių iš penkių žemynų. Stebint gyvūnų pasirodymus ir įvairiaspalvius augalus diena Loro parke prabėga akimirksniu“, – žada „Tez Tour“ atstovė.

Siamo vandens parkas – geriausias pasaulyje

Vandens pramogų gerbėjams viešint Tenerifėje tiesiog būtina apsilankyti Siamo vandens parke. Net šešerius metus iš eilės jis tituluojamas geriausiu vandens parku pasaulyje! Nuo ekstremalių nusileidimo kalnelių iki pramogų visai šeimai – Siamo parke nenuobodžiaus nė vienas. Parko teritorija yra didžiulė, čia daugybė atrakcionų, baseinų, tramplinų, bokštelių, o vaikams įrengta atskira, saugi zona.

Įspūdinga ir vandens parko architektūra – net 25 parke esantys statiniai laikomi didžiausia tailandietiško stiliaus pastatų kolekcija, esančia už Tailando ribų. Siamo parką projektavo pasaulinio garso architektas iš Bankoko, į parką investuota net 52 mln. eurų. Čia buvo sukurta ir didžiausia pasaulyje dirbtinė banga, pasiekusi 3 m aukštį ir įrašyta į Gineso rekordų knygą.

Ekskursija į kaimyninę salą – La Gomerą

La Gomera sala yra Tenerifės kaimynė. Vos valanda laivu ir atsidursite vienoje jauniausių ir mažiausių Kanarų salų, kur kvapą gniaužia vaizdingi kalnų masyvai, apaugę vešlia augalija. Šioje saloje, prieš išvykdamas į savo pirmąją kelionę, buvo apsistojęs ir Kristupas Kolumbas. Kalnų šlaitai ir žaliuojantys peizažai – tai La Gomeros vizitinė kortelė.

Ekskursijos metu aplankysite nacionalinį Garachonai parką, įtrauktą į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Tai labai retas miškas, išsaugojęs daug lauramedžių ir medžio tipo viržių atmainų, kurių aukštis vietomis viršija 12 m. O ar kada teko girdėti apie švilpimo kalbą? Tokį neįprastą bendravimo būdą išrado senieji salos gyventojai. Ekskursijos metu galėsite išgirsti švilpimą ir jo atsiradimo istoriją.

Jei pramogų vis dar negana

„Puikus būdas apžiūrėti salą – pasiplaukiojimas jachta. „Tez Tour“ siūlo 3 val. trukmės išvyką jachta į vandenyną iš Los Gigantės uosto. Plaukiojant atsiveria nepakartojamo grožio vaizdai, didžiosios salos uolos, galima stebėti delfinus, išbandyti paviršinį nardymą“,  vardijo A. Paulavičiūtė. 

Svajojantiesiems patekti į džiungles ir negalintiesiems atsigėrėti gyvūnija, rekomenduojama aplankyti ir Tenerifės pietuose esantį Džiunglių parką. Jis įsikūręs kalnuose, čia pamatysite daugybę laisvai sklandančių erelių.

Na, o norintiesiems pajusti viduramžių dvasią siūloma apsilankyti San Migelio pilyje, kur galima pasinerti į tikrą viduramžių riterių turnyro kovą.

Poilsiaujant Tenerifėje sudarytos puikios sąlygos išbandyti ir nardymą, žvejybą atvirame vandenyne, skrydį parasparniu, atrasti flamenko šokio paslaptis ir daugybę kitų pramogų, belieka tik išsirinkti.

Tiesa, „Tez Tour“ atstovė atkreipia dėmesį, jog Tenerifė – itin populiari kryptis ne tik tarp poilsiautojų iš Lietuvos, bet ir visame pasaulyje. Tad nors iš visų Kanarų salų ši – didžiausia, ir joje viešbučių visiems norintiesiems pritrūksta. „Tenerifė nepaprastai svetinga ir laukia visų turistų, vis dėlto apsisprendusiems rudens savaitę praleisti saloje reiktų paskubėti – geri viešbučiai tirpte tirpsta. Ir tai tik dar sykį įrodo, jog Tenerifės populiarumas neslūgsta ištisus metus“, – sako A. Paulavičiūtė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.