Lankytinos vietos Antalijoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos AntalijojeAntalija – didžiausias kurortinis miestas Turkijos pietuose bei vienas populiariausių kurortų Viduržemo jūros pakranėje. Miestas išsidėstęs, ant stačių pajūrio uolų, pačiame įlankos krašte. Čia saulė šviečia apytiksliai 300 dienų per metus. Ši atostogų kryptis tinka ne tik poilsio ištroškusiems turistams, tačiau ir besidomintiems istorija, kultūra. Pateikiame jums keletą svarbesnių lankytinų vietų Antalijoje.

Hadriano vartai

Puikus romėnų architektūros pavyzdys, pastatytas 130 m. po Kr. – Hadriano vartai, skirti įamžinti imperatoriaus vizitą į Keleici. Vartus sudaro trijų arkų portalas, dekoratyvinio marmuro kolonos, o iš šonų supa gynybinės sienos fragmentai. Tai vieninteliai išlikę vartai, paskutinį kartą restauruoti 1959 metais. Įspūdingi Hadriano vartai – idealiausia vieta pradėti pažintį su Antalijos senamiesčiu.

Kaleici – Antalijos senamiestis

Kaleici – vaizdingas Antalijos senamiestis, esantis pačiame miesto centre. Tai puiki vieta pradėti pažintį su Antalija. Siauros vingiuotos gatvelės, senoviniai mediniai namai, Osmanų stiliaus viešbutukai sukuria paslaptingą atmosferą, tvyrojusią keli tūkstančiai metų atgal. Iš pradžių senamiestį supo didžiulės akmeninės sienos, į jį buvo galima patekti tik pro kelis vartus, tačiau iki šių dienų išliko tik dviejų sienų fragmentai ir vieni vartai, pavadinti imperatoriaus Hadriano vardu.

Antalijos senamiestis

Antalijos archeologijos muziejus

Jei nors kiek įdomi istorija – aplankyti Antalijos archeologijos muziejų tiesiog būtina. Tai vienas svarbiausių muziejų Turkijoje, eksponuojantis didelę kolekciją radinių iš Antalijos ir kitų regionų. Muziejus suskirstytas į keturiolika ekspozicijų salių. Jame saugoma daugiau nei 5000 eksponatų – statulos, sarkofagai, ginklai, monetos, drabužiai, indai, papuošalai. Surinkta didelė kolekcija radinių iš akmens amžiaus, helenizmo, romėnų ir osmanų laikotarpių. Daugiau apie Antalijos muziejų skaitykite šioje nuorodoje.

Adresas: Konyaalti Cad. No:88, 07050 Antalya

Senasis uostas

Senasis Antalijos uostas įkurtas nedidelėje įlankoje, apsuptoje uolų, netoli istorinio senamiesčio – Kaleici. Šiandien jis naudojamas kaip mažų laivelių ir jachtų prieplauka iš kurios organizuojamos įvairios ekskursijos. Prieplauką supa daugybė restoranų ir barų. Ši vieta ypač populiari tarp vietinių gyventojų, kurie susirenka gurgšnoti arbatos ar pasimėgauti nuostabiais pakrantės vaizdais.

Senasis uostas

Antalijos miniatiūrų muziejus (Antalya Minicity)

Muziejuje po atviru dangumi eksponuojamos 86 miniatiūros, kurios sukurtos po ilgų tyrinėjimų, fotografijos studijų, skirtų užtikrinti kaip įmanoma originalesnį panašumą. Visos kopijos sumažintos masteliu 1:25. Nemažai eksponatų yra iš Antalijos regiono. Tarp visų miniatiūrų puikuojasi Hadriano vartai, Yivli Minuret mečetė, Aspendos teatras ir net Chimeros kalnas, kuris žymus tuo, jog manoma, kad tai buvo Chimeros mito kilmės vieta.

Dudeno kriokliai

Natūraliai susiformavę kriokliai nuo Antalijos centro nutolę maždaug 12-14 km į šiaurės rytus. Tai vienas lankomiausių objektų šiame Turkijos kurorte. Organizuotų arba savarankiškų ekskursijų metu galima apžiūrėti dvi kroklių grupes – Aukštesniuosius ir Žemuosius, kuriuos suformavo pietų Anatolijos regione tekanti Dudeno upė. Daugiau apie Dudeno kroklius skaitykite paspaudę šią nuorodą.

Karaalioglu 

Pagrindinis miesto parkas Karaalioglu įkurtas Antalijos centre, į pietus nuo Kaleici. Jis lengvai pasiekiamas pėsčiomis arba tramvajumi. Tai didelis, ramybe alsuojantis, miesto parkas. Gražiai sutvarkyta aplinka, čiulbantys paukščiai, užstojančios saulę aukštos palmės bei gaivus, nuo jūros atkeliaujantis, vėjelis ideali vieta atsipūsti kaitrią vasaros dieną.

Karaalioglu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.