Apie metalo detektorius oro uostuose

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Apie metalo detektorius oro uostuoseSkrendate pirmą kartą? Kyla nerimas stovint oro uosto keleivių kontrolės punkte? Nusiraminkite, čia tikrinamas bagažas bei patys keleiviai prieš patenkant į skrydžio laukimo salę.

Be abejo, atkreipėte dėmesį į prietaisą, pro kurį kiekvienam tenka praeiti. Tai – metalo detektorius. Šis elektroninis prietaisas užtikrina, jog į orlaivį nepatektų ginkluoti, turintys pavojingų gyvybei metalinių daiktų, asmenys.

Metalo detektoriai naudojami įvairiose srityse: atliekant archeologinius kasinėjimus, geologinius tyrinėjimus, metalinių daiktų paieškoje. Oro uoste jie atlieka svarbią funkciją, užtikrinant keleivių saugumą.

Saugumo užtikrinimas ypač aktualus tapo paskutiniaisiais metais po įvykdytų teroristinių išpuolių JAV bei netylančių radikalių grupuočių grasinimų.

Metalo detektorius veikia žemo dažnio elektromagnetinių bangų principu. Viena detektoriaus pusė skleidžia bangas į kita pusę, į kurią atsimušusios sugrįžta. Šios bangos nesklinda per metalinius objektus, tad atsimušusios sugrįžta greičiau, o prietaisas įspėja garsiniu signalu.

Kai kuriuose oro uostuose metalo detektoriai gali nefiksuoti tam tikro dydžio metalo objektų. Tai priklauso nuo nustatyto prietaiso jautrumo. Juk būtų juokinga, jei prietaisas reaguotų į dantų metalines plombas ar implantus. Tačiau neabejokite, jog prietaiso jautrumas nustatytas toks, kad aptiktų neleistinus metalinius objektus.

Paminėtina, kad kai kurie metalo detektoriai gali nustatyti sprogstamas ar net narkotines medžiagas.

Turbūt iškils klausimas, ar šio prietaiso skleidžiamos bangos nėra pavojingos gyvybei? Tikrai ne! Šis prietaisas nekenkia net nėščioms moterims. Dažnai metalo detektorius painiojamas su bagažo tikrinimo prietaisu, kuris skleidžia silpnus rentgeno spindulius.

Pro metalo detektorių turėtumėte eiti be šių daiktų:

• Metalinių papuošalų (auskarų, žiedų, apyrankių, laikrodžių, smeigtukų, kolje, segių ir kt.);

• Drabužių su metalinėmis sagomis, smeigėmis, užtrauktukais.

• Metalinių plaukų papuošalų (smeigių, segtukų ir kt.).

• Diržų su metalinėmis sagtimis.

• Raktų, mobiliųjų telefonų ir kitų elektronikos prietaisų.

• Apatinio trikotažo su metalinėmis detalėmis (pvz.: liemenėlės lankai).

• Asmens dokumentų.

• Kūno auskarų, įsegtų paslėptose po drabužiais vietose.

Striukės, paltai, švarkai, apsiaustai patikrinami rentgeno aparatu. Tad apsauga tikrai paprašys Jūsų nusivilkti ir sulankstyti į patikrinimui skirtą dėžę. Atkreipkite dėmesį į savo batus. Jei batai turi matomų metalinių detalių, juos geriau taip pat dėkite į jiems skirtą dėžę.

Užmiršus ištuštinti visas kišenes, yra didelė tikimybė, jog „sunervuosite“ metalo detektorių ir teks procedūrą kartoti iš naujo. Pakartotiniam patikrinimui apsauga dažnai naudoja rankinį metalo detektorių.

Šiuo prietaisu bus vedžiojama palei Jus tol, kol bus aptiktas metalinis objektas. Prireikus gali Jus ir apčiupinėti.

Tad geriau iš anksto išsiimkite metalo detektoriui „nepatinkančius” daiktus ir šypsodamiesi ženkite drąsiai pirmyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.