Belgija. Lankytinos vietos Briugėje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Belgija. Lankytinos vietos Briugėje

Briugė – spalvingas gotikinis miestas, esantis šiaurės vakarų Belgijoje, šalia Šiaurės jūros. XI amžiuje Briugė buvo vienas didžiausių miestų pasaulyje, o šiandien – populiari turistinė kryptis, kuri svečius vilioja įdomiomis lankytinomis vietomis.

Lankytinos vietos Briugėje:

Turgaus aikštė

Vieną hektarą ploto užimanti Turgaus aikštė išsidėsčiusi pačioje miesto širdyje. Tai viena populiariausių lankytinų vietų, kurioje galima pamatyti seniausius miesto pastatus, įskaitant XII amžiuje pastatytą varpinę. Aikštės centre stovi flamandų istorijos veikėjams J. Breideliui ir P. D. Kionikui dedikuota statula.

Adresas: Markt,8000 Brugge

Miesto rotušė – Stadhuis

1376 metais pastatyta gotikinė Briugės rotušė yra viena seniausių Beniliukso šalyse. Joje miesto valdžia dirbo daugiau nei šešis šimtus metų. Pastato fasadas išpuoštas bibliniais motyvais ir istorinių asmenybių statulomis, reprezentuojančiomis Flamandų valdovus, grafus ir grafaites bei riterius. Bėgant šimtmečiams originalias statulas pakeitė jų kopijos, o iki šių dienų išlikusias saugo keletas Briugės muziejų.

Adresas: Burg 12, 8000 Brugge

Rozenhoedkaai

Tai labiausiai fotografuojama vieta Briugės mieste. Manoma, kad vėlyvaisiais Viduramžiais čia švartavosi druską plukdantys laivai. Tuo metu druska buvo tokia vertinga, kaip ir auksas.

Belforto bokštas

83 metrų aukščio gotikinis Belforto bokštas stovi pačiame Briugės centre. Tai vienas ryškiausių miesto simbolių, kuris pradėtas statyti 1240 metais. Jame yra įspūdingas laikrodžio mechanizamas ir karilionas, turintis 47 pasidabruotus varpus. Užlipus 366 laipteliais į bokšto viršų galima mėgautis nepamirštama Briugės ir jos apylinkių panorama.

Adresas: Markt 7, 8000 Brugge

Alaus darykla – De Halve Maan

De Halve Maan (liet. Pusė Mėnulio) – autentiška senovinė alaus darykla, esanti Briugės centre. Naminio alaus darykla buvo šeimos verslas, kuriuo užsiėmė šešios kartos. Šioje vietoje dabar gaminamas „Brugse Zot“ alus, pasižymintis stipriu skoniu. Kiekvieną dieną po daryklą yra rengiamos ekskursijos, kurių metų lankytojai supažindinami su alaus gaminimo istorija.

Adresas: Walplein 26, Brugge

Dievo Motinos bažnyčia

122 metrų aukščio plytinis Dievo Motinos bažnyčios bokštas – puikus Briugės amatininkų meistriškumo pavyzdys. Bažnyčioje saugoma vertinga meno kolekcija, kurią sudaro pasaulinio garso Mikelandželo skulptūra „Madona ir kūdikis“ bei daugybė vertingų paveikslų.

Adresas: Mariastraat 38, 8000 Brugge

Šv. Jono ligoninė

Briugės mieste esanti Švento Jono ligoninė skaičiuoja aštuonių šimtų metų istoriją. Per šį laikotarpį joje buvo rūpinamasi piligrimais, keliautojais bei ligoniais. Čia galima aplankyti viduramžių palatas bei pasigrožėti įspūdinga archyvų, meno kūrinių, medicinos įrankių kolekcija.

Adresas: Mariastraat 38, 8000 Brugge

Kruispoort vartai

Kruispoort vartai yra vieni iš keturių išlikusių miesto vartų Briugėje. 1402 metais pastatytų vartų tikslas – apsaugoti rytinį įėjimą į miestą. Jie yra kelios minutės pėsčiomis nuo dviejų senovinių vėjo malūnų.

Burg aikštė

Tai viena iš dviejų viduramžių aikščių Briugės mieste. Ją supa daug gražių istorinių pastatų – Vyskupo rūmai, Rotušė, Šventojo kraujo bazilika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.