Lankytinos vietos Birmingeme

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Birmingeme Birmingemas yra antras pagal dydį miestas Didžiojoje Britanijoje. II Pasaulinio karo metu smarkiai sugriautas, tačiau atstatytas. Išsiruošę į kelių dienų kelionę jūs tikrai nesuklysite. Mieste gausu įvairių lankytinų vietų – įdomesnius objektus aprašėme, tačiau vaikštinėdami atrasite ir daugiau įžymybių.

Viktorijos aikštė

Birmingemo miesto centre esanti aikštė apsupta trijų gražių pastatų: Viktorijos laikų stiliaus miesto savivaldybės (Council House), Gruzijos architektūros stiliaus rotušės (Town Hall) ir renesansinio stiliaus senojo pašto (Old Post Office). Aikštė dabartinį pavadinimą gavo 1901 m. sausio 10 d., norint pagerbti karalienę Viktoriją.

Birmingemo muziejus

Birmingemo muziejus ir meno galerija įkurta Chamberlaino aikštėje (Chanberlain square), kuri yra už savivaldybės pastato. Muziejuje eksponuojama daugybė įvairių meno, istorijos, archeologijos, etnografijos lobių, atvežtų iš penkių kontinentų. Apžiūrėsite tapybos darbus, skulptūras, keramikos dirbinius. Iš viso muziejuje saugoma apie pusė milijono eksponatų.

Adresas: Chamberlain Square, Birmingham B3 3DH

Tinklalapis: www.bmag.org.uk

Viktorijos teismo rūmai

Unikalios formos, įdomios architektūros ir ryškiai raudonos spalvos pastatas labai lengvai išsiskiria iš kitų mieste esančių. Šiam statiniui daugiau nei 100 metų. Pirmąjį pamato akmenį padėjo karalienė Viktorija 1887 m. kovo 23 d., o statybos buvo baigtos po keturių metų. Turistai į pastatą nėra įleidžiami, tačiau bent jo eksterjerą verta pamatyti.

Adresas: Corporation St, Birmingham, West Midlands B4 6QA

Juvelyrikos kvartalas

Akys raibsta nuo vitrinose spindinčių papuošalų iš aukso, sidabro bei deimantų – šiame kvartale yra daugiau nei 100 tokių parduotuvių. Ir tai dar ne viskas. Čia yra keletas meno galerijų, du muziejai ir 200 istorinių pastatų. Puiki diena garantuota!

Birmingemo akvariumas (Sea Life)

Pačiame miesto centre esantis akvariumas supažindins su nuostabiu povandeniniu pasauliu. Iš labai arti pamatysite plaukiojančius ryklius, aštunkojus, medūzas, rajas ir kitas žuvis. Tai viena populiariausių atrakcijų mieste, kurią tokia daro 1 milijono litrų vandens akvariumas.

Adresas: The Waters Edge, Brindleyplace, Birmingham B1 2HL

Birmingemo mokslo muziejus (Thinktank)

Birmingemo mokslo muziejuje bus įdomu ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Čia yra daugybė eksponatų, kurių dalis – interaktyvūs. Šis muziejus yra apie mūsų pasaulį ir kaip mes jame gyvename. Tai visiškai naujas būdas pažvelgti į praeitį, dabartį bei ateitį.

Adresas: Millennium Point, Curzon St, Birmingham, West Midlands B4 7XG

Šokolado muziejus (Cadbury World)

Šokolado muziejus atidarytas 1990 metais. Jis suskirstytas į 14 zonų, kuriose pasakojama šokolado atsiradimo ir gaminimo istorija, sužinoma daug įdomių faktų. Tai muziejus, tinkantis įvairaus amžiaus žmonėms. Neveltui kiekvienais metais jame apsilanko daugiau nei pusė milijono lankytojų.

Adresas: Linden Rd, Birmingham B30 2LU

Tinklalapis: cadburyworld.co.uk

 

Jeigu buvote Birmingeme pasidalinkite savo įspūdžiais ir patarimai arba papildykite lankytinų vietų sąrašą. Informaciją siųskite el.p. info@urkistravel.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.