Bodrumo kurortas: 6 priežastys, kodėl verta čia atostogauti

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

bodrumo kurortas

Bodrumo pusiasalyje įsikūręs to paties pavadinimo Turkijos kurortas traukia poilsiautojus iš visos Europos. Jį pastaraisiais metais atranda vis daugiau ir mūsų šalies turistų. Kuo šis Egėjo jūros skalaujamos pakrantės uostas taip traukia lietuvius?

Kelionių ekspertai atskleidžia priežastis, kodėl Lietuvos keliautojai vis dažniau savo poilsiui renkasi Bodrumo regioną.

Europietiška dvasia

Viena iš priežasčių, kodėl lietuviai mėgsta atostogauti Bodrumo kurorte – tai jo europietiška dvasia.

„Elegantiški restoranai ir barai, graži prieplauka, kur prišvartuotos prabangios jachtos, pramogos pagal kiekvieno skonį, dideli prekybos centrai suteikia atostogų pilnatvę, tarsi niekur toli iš Europos nesate nutolę“,  – pasakoja Kristina Jankauskienė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ atstovė Turkijoje.

Net Bodrumo regiono architektūra turi kažką bendro su Italijos ar Prancūzijos Rivjera – šį įspūdį kuria daugybė žavingų kaimelių su baltais namukais.

Graži gamta

Lietuvius į Bordumo regioną vilioja ir graži gamta bei puikus klimatas.

„Miestas įsikūręs vaizdingame pusiasalyje, kur susitinka Egėjo ir Viduržemio jūros. Turkiškosios Rivjeros dalies krantus skalauja Egėjo jūra, kuri yra ryškios turkio spalvos – šis žodis ir kilęs nuo Turkijos pavadinimo“, – sako kelionių ekspertė.

Žavesį taip pat kelia uolingos pakrantės, šiltos lagūnos bei vaizdingos salos – ne veltui Bodrumas laikomas viena gražiausių įlankų pasaulyje. Paplūdimiai Bodrumo regione labai įvairūs, tad galima rinktis tiek smėlėtus, tiek akmenuotus.

Kelionių gidė įsitikinusi, kad šis regionas patiks ir natūralios gamtos mėgėjams. Žalios kalvos, apelsinmedžių giraitės, alyvmedžių sodai ir vėjo malūnai – tokiais vaizdais galima gėrėtis vaikštant Bodrumo gatvelėmis. O ir klimatas čia itin tinkamas lietuvių norams – oro drėgmė Bodrume neviršija 50 proc.

Istorinis paveldas

Tai nesibaigiančių istorijų miestas, todėl čia poilsį renkasi ir keliautojai, kurie domisi antikiniu paveldu. Bodrumas stūkso ant antikinio Halikarnaso, garsaus graikų istoriko Herodoto gimtinės, griuvėsių.

A. Jankauskienė pasakoja, kad dar Halikarnaso laikais mieste buvo pastatytas didingas mauzoliejus mirusiam Persijos karaliui Mauzolui. Dėl savo išskirtinės didybės šis statinys nusipelnė vieno iš septynių pasaulio stebuklų titulo. Deja, šis skulptūromis bei kolonomis puoštas statinys iki mūsų dienų neišliko, dabar galima apžiūrėti tik jo fragmentus.

Praeities tradicijas Bodrume galima pajusti iki šiol – paplūdimiuose tebeveikia jaukūs žvejybiniai uostukai, o iš kasdienio turkų gyvenimo niekur nesitraukia senieji amatai.

Nesibaigiantys vakarėliai

Šis miestas garsėja rekordiniu barų, naktinių klubų ir diskotekų skaičiumi viename kvadratiniame kilometre. Todėl nenuostabu, kad Bodrumą mielai renkasi pramogų ištroškę turistai.

„Dieną vaikštant trumpomis ir siauromis Bodrumo gatvelėmis, net nepagalvotum, kad naktimis čia gyvenimas pasikeičia – uostas tiesiog mirga barų šviesomis. Juose laukia gyva muzika, lazerių šou, šokiai, putų ir teminiai vakarėliai bei geriausi didžėjai. O kam pramogų miesto klubuose neužtenka, jų galima atrasti jūroje – katamaranuose įrengtuose naktiniuose klubuose. Tiesa, šiuo metu linksmybės kiek apribotos dėl Turkijoje galiojančių saugumo reikalavimų“, – sako K. Jankauskienė.

Ramus poilsis šeimoms

Anot ekspertės, ieškantys ramaus poilsio su šeima, taip pat neaplenkia Bodrumo. Šiek tiek atokiau nuo miesto centro, naktinių linksmybių jau nė kvapo – vaizdingos pakrantės idealiai tinka ramiam poilsiui su visa šeima.

Jas čia traukia ne tik gerai išvystyta viešbučių infrastruktūra ir gausybė pramogų mažiesiems, tačiau ir itin profesionalus personalo darbas.

„Tiek aukščiausios klasės elitiniai viešbučiai, priklausantys prabangiausių viešbučių tinklams visame pasaulyje, tiek paprasti ekonominės klasės viešbutukai stengiamasi išlaikyti itin aukštą aptarnavimo lygį“, – pabrėžia „Tez Tour“ atstovė.

Vandens sporto centras

Atostogas Bodrume renkasi ir vandens pramogų entuziastai. Čia Egėjo jūra vėjuota, tad regionas sutraukia nemažai burlenčių sporto mėgėjų.

A. Jankauskienės teigimu, keliautojai, mėgstantys ramesnes vandens pramogas, čia taip pat nenuobodžiaus. Plaukiojimas irklentėmis, pripučiamomis valtimis ar plaustais, vandens parkai, nardymas, kelionės laivu į netoliese esančias salas – ir tai dar ne visos Bodrume organizuojamos vandens pramogos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.