Kosta Dorada (Costa Dorada): Salou, La Pineda, Kambrilis

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kosta Dorada (Costa Dorada): Salou, La Pineda, KambrilisJei galvojate apie atostogas Ispanijoje – viena iš poilsio vietų galėtų būti Kosta Dorada (Costa Dorada). Dėl savo gražių, auksinio smėlio paplūdimių, šis pietų Katalonijos pakrantės ruožas kitaip dar vadinamas – „Auksine pakrante“. 216 km ilgio pakrantėje paplūdimiai užima net 786 ha ploto.

Be gražių paplūdimių, čia gausu miestų, kurie yra išsaugoję savo ispanišką autentiškumą. Verta apsilankyti Taragonos, Reuso, Tortoso, Sitgės miestuose, kurie žavi savo architektūra, gausybe istorinių vietų, muziejų, parkų. Turėdami progą nuvykite iki Poblet ir Santies Creus vienuolynų.

Viduržemio jūros pakrantėje, ant nedidelės kalvos įsikūręs Taragonos miestas – Katalonijos regiono sostinė. Miestas, kuriame išlikę senovės Romos statinių ir jų liekanų, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Netoli jo, atrasite vieną didžiausių Europoje pramogų parkų Port Aventura.

Šį regioną vertina bei mėgsta ir jaunimas, ir šeimos su mažais vaikais. Kavinės, naktiniai klubai, barai ir kitos pramogos neleis liūdėti atostogų metu. Keliaujantieji su vaikais atras džiaugsmą švariuose, auksinio smėlio paplūdimiuose, o seklios jūros pakrantės dovanos smagias vandens pramogas.

Poilsiu Kosta Doradoje galime mėgautis visus metus. Saulė šiame regione šviečia net 300 dienų per metus, o vidutinė metinė temperatūra – 18 laipsnių šilumos. Žiemos būna švelnios, o vasaros – karštos.

Nusprendę poilsiauti Kosta Doradoje, rinkitės vieną iš populiariausių kurortų: Kambrilis, Salou ar La Pineda.

Salou. Kurortas nuo Barselonos nutolęs apytiksliai 110 km, ir 10 km nuo Taragonos ir Reus miestų. Tai pats aktyviausias kurortas visoje Kosta Doradoje. Auksiniai, puraus smėlio paplūdimiai tęsiasi net 7 km. Populiariausias paplūdimys – Platja Llevant – apdovanotas Mėlynają vėliava. Visa pakrantė – erdvi pėsčiųjų promenada, kurioje vakarais verda tikras ispaniškas gyvenimas.

Salou orientuotas į turistus iš įvairiausių šalių. Tiesa, labiausiai šį kurortą yra pamėgę britai. Maitinimo įstaigos vilioja paragauti įvairių šalių virtuvės patiekalų. Pirmos klasės restoranai specializuojasi gaminant katalonų patiekalus, kurie daugiausiai paruošiami iš šviežios žuvies, vietinių produktų ir ryžių.

Be poilsio paplūdimyje ir pramogų, Salou kurorte yra nemažai istorinių bei kultūrinių paminklų.

La Pineda. Nedidelis ir ramus, pušaitėmis apsodintas kurortas, esantis tarp Salou ir Taragonos miestų. Miesto pavadinimas kilęs nuo žodžio pina, reiškiančio „pušis“. Jį daugiau renkasi turistai, norintys pasyvaus poilsio ir ramybės.

La Pineda gali pasigirti gerais, puraus balto smėlio, sekliais paplūdimiais ir moderniais viešbučiais. Šiame kurorte įsikūręs vandens pramogų parkas Aquapolis.

Kambrilis. 115 km nuo Barselonos ir vos 4 km į pietus nuo Salou nutolęs kurortinis miestelis. Anksčiau tai buvo mažas žvejų kaimelis, kuriame iki šių dienų išlikę gilios žvejybos tradicijos.

Miestelis suskirstytas į tris zonas: uosto rajoną, turistinę zoną ir istorinį centrą, kuriame išlikę viduramžių kvartalai su siauromis gatvelėmis.

Bevaikščiodami miesto gatvėmis išvysit šv. Mergelės Marijos bažnyčią, vienuolyną, rūmus Park Sama, kuriuos supa tropiniai sodai, o jų viduje – ežeras.

Pagrindinė miesto pakrantė apstatyta viešbučiais, gausu kavinių, restoranų, kurie garsėja patiekalais iš šviežių jūros gėrybių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.