Dešimt geriausių nardymo vietų Raudonojoje jūroje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Nardymas Raudonojoje juroje Raudonoji jūra laikoma viena iš geriausių nardymo vietų pasaulyje, kurioje vietomis panirti įmanoma net į trijų tūkstančių metrų gylį. Raudonoji jūra žinoma kaip vienas iš „septynių povandeninio pasaulio stebuklų“. Tai dalis Didžiojo rifo slėnio, kuriame nardytojus vilioja ne tik neįtikėtina gyvūnijos įvairovė, bet ir didingi rifai, nuolaužos, koralų sodai bei lagūnos.

Elfinstouno rifas

Šalia Marsa Alamo esantis Elfinstouno rifas yra viena įdomiausių pasaulio nardymo vietų. Nardytojus žavi įvairiaspalviai kietieji ir minkštieji koralai, nuostabaus grožio olos, egzotinių žuvelių įvairovė. Čia plaukioja gigantiškos murenos, jūriniai ešeriai, barakudos, o jeigu pasiseks pamatysite ir didžiuosius jūrinius vėžlius. Patyrę nardytojai nepraleidžia unikalios galimybės akis į akį susitikti su plėšriaisiais povandeninio pasaulio gyventojais – rykliais. Labiausiai vilioja dvi šių žuvų rūšys: ilgapelekiai pilkieji rykliai ir kūjarykliai.

Brolių salos El Akhawein

Brolių salos (egiptietiškai – El Akhawein) yra dvi mažytės salelės, esančios Raudonosios jūros viduryje, 200 km į pietus nuo Ras Mahomedo nacionalinio parko. Manoma, kad salos atsirado po ugnikalnio išsiveržimo. Nardymą dažnai apsunkina pučiantys vėjai, suformuojantys povandenines sroves, todėl čia nardyti rekomenduojama tik patyrusiems narams. Ši vieta išsiskiria spalvingų koralų koncentracija mažame plote, be to, galima pamatyti dygliauodeges rajas, ryklius, tunus, daugybę įvairių egzotinių žuvelių bei keletą nuolaužų.

Nardymas Raudonojoje juroje

Ras Mahomedas (Šarm El Šeichas)

Ras Mahomedas yra maždaug 20 km į pietus nuo populiaraus Raudonosios jūros kurorto Šarm el Šeicho, pietinėje Sinajaus pusiasalio dalyje. Tai pirmasis nacionalinis parkas Egipte, įkurtas 1989 metais. Čia galima pamatyti turtingą povandeninio pasaulio florą ir fauną. Nardymas leidžiamas tik tam tikrose vietose, siekiant apsaugoti šį svarbų draustinį. Tokios nardymo vietos kaip Anemone miestas, Ryklių rifas, Yolanda nuolaužos tinka daugiausiai pažengusiems narams, tačiau esant puikioms oro sąlygoms į povandeninę kelionę gali leistis ir pradedantieji nardytojai.

Habili Ali (Hurgada)

Habili Ali yra dalis Šv. Jono (St. Johns) rifų sistemos, kuri laikoma viena iš geriausių ir garsiausų nardymo vietų Raudonojoje jūroje. Didingas povandenines sienas puošia jūrų vėduoklės ir juodieji koralai. Ši vietovė gali pasigirti ir didele jūros gyventojų įvairove. Nardant sutinkami pilkieji, rifiniai rykliai, kūjarykliai. Kiti verti dėmesio rifai: Habili Gafaar – žymus minkštaisiais koralais, ešerių pulkais,  žuvimis plaštakėmis ir barakudomis. Gota Kebir – didžiulis rifas, žymus tuneliais ir pietų plokštuma, kurioje galima išvysti stauridines žuvis, barakudas ir kartais mantas. Tuneliai yra ideali vieta pradedantiesiems olų nardytojams. Gota Soraya – laikoma geriausia vieta nardyti palei koralų sienas Raudonojoje jūroje, kur yra išsikišimų ir skilimų. Čia aptinkami stikliniai ir rifų ešeriai, pilkieji rykliai bei kūjarykliai.

Nardymas Raudonojoje juroje

Ungurių sodas (Pinnacle, Jordanija)

Ši nardymo vieta pavadinta Ungurių sodu neveltui, tai Raudonosios jūros kampelis, kuriame yra  didžiausia ungurių populiacija. Vešli jūros augmenija, septynių metrų gylyje esantys koralai bei dugno smėlis sudaro puikias sąlygas veistis neįtikėtinai didelei biologinei gyvūnijos įvairovei. Šioje fantastiškoje vietoje nardytojai gali fotografuoti tiek dieną, tiek naktį.

Japonų sodas (Akaba, Jordanija)

Japonų sodo seklūs vandenys Akaboje – puiki vieta nardyti pradedantiesiems. Panėrus stebina nuostabi bei spalvinga flora ir fauna. Tarp šioje vietoje sutinkamų jūros gyventojų yra murajos, unguriai, vėžliai, barakudos. Japonų sode aptinkama daugiau nei 300 rūšių įvairiaspalvių koralų. Tai pati gražiausia nardymo vieta Akaboje.

Katilo nuolaužos (Saudo Arabija)

Katilo nuolaužos, esančios aštuoniolikos metrų gylyje yra Saudo Arabijos pakrantėje. Tai anglimi kūrento laivo katilas nuskendęs ant koralų rifo. Nardytojai gėrisi ant šio katilo augančiais spalvingais koralais tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Perplaukus per katilą patenkama į koralų tunelius ir urvus. Nardant sutinkami vėžliai, unguriai ir kiti jūros gyventojai. Šios nuolaužos viena populiariausių nardymo vietų šalyje.

Nardymas Raudonojoje juroje

Thistlegorm laivas (Raudonoji jūra).

1941 m. vokiečių subombarduotas Thistlegorm karo laivas nuskendo šiaurinėje Raudonosios jūros dalyje. Tai visame pasaulyje gerai žinoma ir nardytojų pamėgta vieta. Retas nardymo entuziastas atsisakytų nuotykių šiame povandeniniame muziejuje. Tarp didingiausio  laivo nuolaužų – motociklai, sunkvežimiai, artilerijos pabūklai ir netgi Velingtono batai. Nesvarbu kiek kartų nersite, visada pamatysite kažką naujo. Jūros gyvūnija taip pat stebina. Pamatysite tunus, ungurius, jūros adatas, gausybę jūros koralų rūšių.

Daedalus rifas (Hurgada)

Daedalus rifas yra 80 km nuo Marsa Alamo krantų. Povandeninės srovės gan stiprios, tačiau kvapą gniaužiantis peizažas neatbaido profesionalių nardytojų. Panėrus žvilgsniai krypsta į ryklius, egzotines žuvytes, minkštuosius ir kietuosius koralus. Tai be abejonės viena geriausių Raudonosios jūros nardymo vietų, mažai paliestų žmogaus.

Mėlynoji duobė (Dahabas)

Sinajaus pusiasalio pakrantėje esanti Mėlynoji duobė – viena garsiausių nardymo vietų pasaulyje. Nepaisant fakto, jog šioje vietoje daugiausiai žūsta žmonių, nardytojai plūste plūsta iš viso pasaulio. Į Mėlynąją duobę galima patekti per 150 metrų pločio ir 120 metrų gylio ertmę, taip pat pro varpo formos 50 metrų gylio tunelį. Mėlynąją duobę nuo atviro vandenyno skiria 26 metrų ilgio tunelis. Nardytojai turi būti patyrę bei pasirengę ekstremaliam nardymui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.