Dubajaus kultūra, istorinis paveldas ir lankytinos vietos

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Dubajaus kultūra, istorinis paveldas ir lankytinos vietosDubajus – milijoninis miestas, esantis Jungtinių Arabų Emyratų šiaurės rytinėje dalyje. Miestas išsidėstęs Dubajaus užutėkio (Persų įlanka) vakarinėje dalyje. Per ganėtinai trumpą laiką miestas tapo pagrindiniu turizmo, verslo ir poilsio centru visuose Artimuosiuose Rytuose.

Dubajaus kultūra ir istorinis paveldas

Dabartinės Dubajaus kultūros šaknys slypi islamiškose Arabijos tradicijose. Čia laibai vertinama svetingumas ir mandagumas, visuomenei būdingas kantrumas ir draugiškumas.

Užsieniečiai gali atlikti savo religines apeigas, viešbučiuose parduodami alkoholiniai gėrimai, tačiau reikėtų jausti tam tikras ribas. Aprangos formos taip pat gana liberalios. Moterys gali vairuoti automobilius ir pasirodyti be palydos. Vietiniai gyventojai tradicinius drabužius ir galvos apdangalus.

Arabų kultūra ir folkloras atsispindi poezijoje, šokiuose, dainose ir tradiciniuose versluose. Vestuvės ir kitos iškilmės virsta ryškiomis linksmybių ir muzikos fiestomis. Plėtojamos nacionalinės sporto šakos: sakalų medžioklė, kupranugarių lenktynės ir burlaivių regatos.

Tačiau nepaisant sparčios pastarųjų metų ekonominės plėtros, Dubajus lieka ištikimas istoriniam paveldui. Šiuolaikinio Dubajaus istorija prasidėjo 1830 metais, kai iš Livos oazės kilusi Bani Jas gentis Šindahos pusiasalyje prie Persijos įlankos įkūrė nedidelį žvejų kaimelį. Gentį valdė Al Maktumo šeima, kuri iki šiol tebevaldo Dubajų.

Dubajuje išliko tokie istoriniai paminklai, kaip Dubajaus muziejus, šeicho Saldo namas, Al Ahmadijo mokykla, Bastakija, Beit Al Wakheel.

Dubajus

Miesto įžymybės, ekskursijos ir safaris

Klimatas Dubajuje yra švelnus ištisus metus, išskyrus trumpą vasaros laikotarpį. Pasivaikščiojimas po miestą ir jo apylinkes suteiks didžiulį malonumą ekskursijų ir fotografavimo mėgėjams.

Idealu miesto įžymybių apžiūrą pradėti nuo tapybiško Dubajaus užutėkio, kuriame tyvuliuoja natūralus jūros vanduo ir kuris miestą dalina į dvi dalis – Deirą ir Bur Dubajų. Iš čia – kaip ir senovėje – iš Persijos įlankos, Indijos ir Vakarų Afrikos uostus išplaukia tradiciniai mediniai vienstiebiai kabotažiniai laivai. Įprasta krovos suirutė užutėkio krantuose atsiveriančiam peizažui suteikia nepakartojamo spalvingumo.

Dubajaus užutėkis. Eilės vienstiebių kabotažinių laivų, prišvartuotų prie krantų, perteikia prekybinio Dubajaus praeities paveikslą. Perplaukti užutėkį galima „abra“ – vandens taksi. Kelionių organizatoriai svečiams siūlo dienines ir vakarines ekskursijas.

Shindgha. Rajonas prie įlankos žiočių, kur prasidėjo šiuolaikinio Dubajaus istorija. Čia yra kruopščiai restauruotas šeicho Saido namas – buvusi Dubajų valdančios Al Maktum dinastijos rezidencija.

Susipažinti su tradicine Dubajaus kultūra ir gyvenimo būdų galima Etnografiniame kaime ir Perlų gaudytojų kaime.

Bastakiya. Tradicine architektūra žavintis miesto rajonas, kuriame gausu meno galerijų bei jaukių kavinukių. Ši miesto dalis visiškai nepanaši į modernųjį Dubajų. Čia galima pamatyti „vėjo bokštus“ – senovines oro vėsinimo konstrukcijas, naudotas Persijos įlankos valstybėse ir senąją Dubajaus sieną, sulipdytą iš koralų ir gipso. Kvartalas, kur iškilo namai su vidiniais kiemeliais, įsikūręs į vakarus nuo Al Fahidi forto.

Dubajaus muziejus. Al Fahidi fortas, pastatytas XVIII amžiuje, buvo restauruotas 1970 metais ir paverstas muziejumi. Jame saugomi 4000 metų senumo eksponatai. Ekspozicijos sudėtyje – ir daugybė dioramų, vaizduojančių tradicinio gyvenimo vaizdus. Muziejus atidarytas kiekvieną dieną nuo 08:30 iki 20:30 val., penktadieniais nuo 14:30 iki 20:30 val.

Dubajus

Golfo ir jachtų klubas. Persijos įlankos pakrantėje, netoli miesto centro, yra 200 akrų ploto golfo laukas, padengtas pasaulio čempionatų standartus atitinkančia žolės danga. Klubo kompleksui priklauso jachtų prieplauka. Įspūdingas ir originalus klubo pastatas – viena iš lankytinų Dubajaus vietų.

Nad Al Sheba klubas. Žirgų sportas – vienas iš pačių mėgstamiausių Emyratuose. Reguliarūs klubo narių susirinkimai vyksta vėsiausiais metų mėnesiais. Nad Al Sheba hipodromo lankymą ar golfo žaidimą 18 duobučių lauke organizuoja viešbučio darbuotojai arba vietiniai kelionių organizatoriai.

Pajūrio parkai. Vaizdingi Jumeirah ir Al Mamzar parkų sodai driekiasi palei didžiulį saugomą paplūdimį ir svečiams siūlo įvairių pramogų. Abu parkai atidaryti kasdien nuo 08:30 iki 23: val. Šeštadieniais ir sekmadieniais – Jumeirah parkas, o trečiadieniais – Al Mamzar parkas atviras tik moterims ir vaikams.

Poilsio parkai. Daugybė Dubajaus parkų – populiari šeimų poilsio vieta. Geriausiais laikomi keturi: Mushrif parkas, esantis netoli oro uosto, taip pat Creekside, Safa ir Umm Suqeim parkai, išsiskiriantys savo prabangiais sodais, egzotiškais augalais ir įvairiausiomis pramogomis.

Etnografinis Hatta kaimas. Jaukus kurortas ir ideali šeimyninio poilsio savaitgaliais vieta, įsikūrusi pačiame stebuklingų Hatta kalnų cente. Turistus vilioja prieš 3-4 tūkstančius metų įkurta senovinė trisdešimties pastatų gyvenvietė. Tai puiki vieta iškyloms, esanti vos už valandos kelio nuo Dubajaus.

Aukso turgus. Dubajus teisėtai didžiuojasi vienu didžiausių pasaulyje aukso turgumi, kuriame mažiausiomis kainomis galima įsigyti viską: nuo aukso luitų iki kruopščiausiai pagamintų juvelyrinių dirbinių.

Prieskonių turgus. Siaurios Prieskonių turgaus gatvelės pakvipusios gvazdikėlių, kardamonų, cinamono, smilkalų, džiovintų vaisių ir riešutų, suvežtų iš viso Artimųjų Rytų regiono, aromatais. Prieskoniai parduodami tiesiai iš maišų, sustatytų aplink prekiautojus. Šis turgus liudija turtingą nacionalinės regiono virtuvės skonių gamą.

Kompiuterių gatvė. Khalid Bin Al Waleed Road žinoma, kaip Kompiuterių gatvė, kur galima rasti bet okią kompiuterinę techniką ir programas. Šalia yra Al Fahidi gatvė, traukianti naujausia garso, vaizdo, foto aparatūra bei buitine technika.

Dubajus

www.dubaitourism.ae informacija

sxc.hu nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.