Įdomūs faktai apie Florenciją

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Įdomūs faktai apie Florenciją

Sakoma, kad Florencija yra vienas gražiausių Italijos miestų. Kiekvienais metais šis miestas pritraukia apie dešimt milijonų turistų iš viso pasaulio. Ypač Florenciją myli meno gerbėjai – joje randama net trečdalis viso pasaulio meno vertybių.

Taigi pažintį su Florencija pradėkite nuo įdomių faktų.

1339 metais Florencija tapo pirmuoju miestu Europoje su išgrįstomis gatvėmis.

Leonardas Da Vinčis gimė 1452 metais balandžio 15 d. Florencijos teritorijoje, žemutiniame Arno upės slėnyje.

Florencija yra Tuskanos regiono sostinė.

Medinio berniuko Pinokio personažas gimė Florencijoje. Pirmieji Pinokio nuotykiai publikuoti 1881-1883 metais.

Žymiosios Florencijos katedros statybos darbai truko maždaug 140 metų. Statyboms prasidėjus 1296 metais rugsėjo 8 d., jos nebuvo baigtos iki 1436 metų kovo 25 d. Katedra turi 463 akmeninius laiptus, kuriais užlipus galima mėgautis stulbinančiu miesto vaizdu.

Florencija skirstoma į keturis rajonus, kurie pavadinti svarbiausių bažnyčių vardais. Trys rajonai išsidėstę dešiniame Arno upės krante ir tik vienas – pietinėje upės pusėje.

Florencija smarkiai nukentėjo nuo vokiečių per Antrą Pasaulinį karą. Buvo susprogdinti visi tiltai, išskyrus vieną – Ponte Vecchio. Teigiama, Hitleris pareiškė, kad tiltas per daug gražus, jog būtų sunaikintas.

Florenciją buvo užklupę du potvyniai – 1333 metais ir 1966 metais. Įdomu tai, kad abu potvyniai prasidėjo tą pačią dieną – lapkričio 4.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.