Geriausi Kosta Blankos kurortai: Denija, Gandija, Javea, Moraira

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Viduržemio jūra

Kosta Blankos kurortai vilioja milijonus turistų. Smėlėti paplūdimiai, žydra jūra, nesibaigiančios pramogos bei nebrangi nakvynė – tai tik keletas priežasčių, dėl kurių turistai poilsį renkasi būtent čia. Praeitame straipsnyje aprašėme Benidromo, Altėjos ir Kalpės kurortus, šiame pateikiame Denijos, Ganijos, Javea ir Moraira kurortų aprašymus.

Denija (Denia)

Denija išsidėsčiusi tarp kitų Kosta Blankos kurortų – Gandijos ir Javea. Turistams patrauklus kurortas žavi senamiesčiu, jaukiais restoranais ir puikiais paplūdimiais, besidriekiančiais ištisus kilometrus į šiaurę. Denijos gatvės ir pastatai byloja apie skirtingų kultūrų įtaką. Mieste savo pėdsaką paliko kartaginiečiai, romėnai, arabai, krikščionys. Verta aplankyti XI-XII amžiuje statytą Denijos pilį ir jame esantį archeologijos muziejų, iš čia taip pat atsiveria vaizdai į jūrą ir apylinkes. Apžiūrėkite XVII amžiaus Gerro bokštą arba nuvykite į kiek toliau nuo miesto įkurtą safario parką, kuriame iš arti pamatysite vaikštinėjančius tigrus bei galėsite stebėti jūros liūtų pasirodymus.

Kadangi kurorto paplūdimiai tęsiasi keliolika kilometrų, jie net vasaros laikotarpiu nebūna perpildyti. Šeimos su mažais vaikais renkasi Mėlyna vėliava apdovanotus paplūdimius: Les Deveses Les Marines, Les Bovetes ir Els Palmars. Juose įrengti dušai, gultai ir skėčiai nuo saulės, o vasaros mėnesiais patruliuoja gelbėtojai.

Priešais smėlėtąją Denijos kurorto pakrantę rikiuojasi paplūdimio barų ir restoranų linija, kurioje galima rasti ir prabangesnių, ir paprastesnių maitinimo įstaigų. Vienas populiariausių vietos gyventojų užsiėmimų – žvejyba, todėl būtina paragauti vietinių žuvies patiekalų.

Kurortas turi uostą su keltų terminalu iš kurio įmanoma nuplaukti į kitas Ispanijai priklausančias salas – Ibisą, Menorką, Maljorką ir Formenterą.

Gandija (Gandia)

Gandija – labiausiai į šiaurę nutolęs Kosta Blankos kurortas, kurį dažniausiai renkasi Ispanijos turistai, tačiau fantastiški paplūdimiai traukia ir kitus norinčius pasimėgauti kaitria ispaniška saule. Gandija nėra turistinis miestas, tačiau jei jame nuspręsite apsistositi aplankykite keletą įdomių lankytinų vietų. Atrakcija numeris vienas – Ducal de los Borja rūmai, pastatyti XIV amžiuje. Juose ekskursijos vedamos kas pusė valandos anglų ir ispanų kalbomis. Kiti lankytini objektai – Šv. Marijos bažnyčia, rotušės aikštė, archeologijos muziejus. Ypač įdomi miesto dalis – Passeig de les Germanies – medžiais apsodinta alėja, kurioje čiurlena fontanai.

Kurorte yra keletas nuostabių balto smėlio paplūdimių, skalaujamų seklios ir švarios jūros. Kadangi paplūdimiai driekasi apie vienuolika kilometrų, todėl niekada nebūna perpildyti. Jie puikiai tiks norintiems ramaus ir pasyvaus poilsio. Pagrindinė ir daugiausiai turistų sulaukianti poilsio zona – Gandia Playa Nord paplūdimys, apstatytas viešbučiais, daugiabučiais, kavinėmis, barais ir gerais restoranais. Daugumoje paplūdimių įrengtos tinklinio ir futbolo aikštelės, galima užsiimti vandens sportu.

Javea

Javea – vienas populiariausių pajūrio kurortų Kosta Blankos pakrantėje. Miestas suskirstytas į tris dalis: senamiestį (Javea Pueblo), uosto teritoriją (Javea Puerto) ir į pagrindinio paplūdimio sritį. Javea klimatas yra pats sveikiausias pasaulyje, o saulėtų dienų būna daugiau nei bet kurioje kitoje Ispanijos vietoje. Pati žymiausia vieta Javea yra Montgo kalnas. Vietiniai gyventojai mano, jog tai akmeniu pavirtęs dramblys, kurio akis galima įžiūrėti saulei leidžiantis, ypač išgėrus sangrijos.

Skirkite kelias valandas pasivaikščiojimui žavingomis senamiesčio gatvelėmis. Įspūdį paliks balti, gotikos elementų turintys pastatai, gotikinė San Bartolome bažnyčia ir maisto turgus, kuriame prekystaliai nukrauti šviežia žuvimi, vaisiais ir daržovėmis, atvežtais iš šio regiono. Kurorto uostas sužavės vis dar veikiančia žvejų prieplauka bei gyvybinga promenada, kurioje įsikūrę restoranai, siūlantys paragauti šviežių jūros gėrybių patiekalų.

Vienas pagrindinių kurorto paplūdimių – Arenal. Pasagos formos paplūdimys yra saugus, švarus bei apsuptas nuostabios gamtos. Jis išsidėstęs įlankoje tarp Cabo San Martin ir Cabo San Antonio. Arenal paplūdimys nėra didelis, todėl dažnai sausakimšas, ypač vasaros mėnesiais.

Javea turistams siūlo keletą barų bei diskotekų, kurie vasaros vakarais lankytojams siūlo gyvo garso koncertus, todėl jeigu esate išsiilgę naktinio gyvenimo, patariama vykti į Benidormą.

Moraira

Moraira kurortas išsidėstęs 30 minučių kelio automobiliu į šiaurę nuo Benidormo. Jis ypač mėgstamas tarp ispanų šeimų. Miestelis įkurtas žvejų, tad iki šių dienų neįkainojamas turtas – uostas ir La Lonja žuvų turgus, veikiantis kiekvieną rytą.

Dauguma restoranų įsikūrę ant jūros kranto, o tradicinių tapas restoranų galima rasti pagrindinėje aikštėje šalia įspūdingos bažnyčios.

Platja de l’Ampolla yra pagrindinis Moraira paplūdimys, esantis kelios minutės pėsčiomis nuo žuvų turgaus, tačiau nemažai poilsiautojų renkasi ramesnes pakrantes, pavyzdžiui, Platja del Portet. Šis paplūdimys nuo miesto centro nutolęs apie pusantro kilometro. Jis poilsiautojams siūlo auksinį smėlį bei turkio spalvos vandenį. Jeigu jus domina didesni paplūdimiai rekomenduojama vykti į Javea arba Denija kurortus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.