Lankytinos vietos Grenoblyje: ką pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

lankytinos-vietos-grenoblyje Pietryčių Prancūzijoje esančiame Grenoblyje galėsite aplankyti ne tik įdomias miesto įžymybes. Ši kryptis ypač mėgiama slidinėjimo entuziastų. Taigi, jeigu jau turėsite galimybę apsilankyti Grenoblyje, rekomenduojame apžiūrėti šias lankytinas vietas:

Senamiestis – Vieille Ville

Tikrasis miesto žavesys atsiskleis Grenoblio senamiestyje. Ši miesto dalis sužavės senoviniais namais, akmenimis grįstomis siauromis gatvelėmis bei mažytėmis aikštėmis. Taip pat atrasite įdomių muziejų. Viską apžiūrėję galėsite užsukti į vietinę parduotuvėlę ar jaukią kavinukę.

Grenoblio muziejus – Musée de Grenoble

Grenoblio muziejus yra vienas prestižiškiausių muziejų Prancūzijoje. Net 18 tūkst. kv. m. ploto užimančiame muziejuje eksponuojama išskirtinė šiuolaikinio meno kolekcija. Lankytojai supažindinami su XV – XX a. europiečių dailininkų darbais.

Adresas: 5 Place de Lavalette, Grenoble

Bastilija – Fort de la Bastille

Fort de la Bastille – karinis fortas, esantis 476 metrų aukštyje Chartreuse kalnų papėdėje. Bastilija buvo pastatyta XIX amžiuje. Iš šios vietos atsiveria nuostabūs Grenoblio vaizdai bei svaiginanti Alpių panorama. Praeityje šiame forte buvo įkurtas kalėjimas, o dabar jame veikia keletas muziejų. Iki Bastilijos galima nueiti pėsčiomis, nuvažiuoti automobiliu arba užkilti keltuvu, keliančiu iš Grenoblio centro.

Tinklalapis: http://www.bastille-grenoble.fr/

Grenoblio archeologijos muziejus – Musée Archéologique Grenoble-Saint Laurent

Grenoblio archeologijos muziejus įkurtas Saint – Laurent istorinėje vietovėje, esančioje Bastilijos papėdėje, dešiniame Izeros upės krante. 1986 metais atidarytas muziejus kviečia lankytojus susipažinti su įvairiais archeologiniais radiniais iš Ankstyvojo viduramžių laikotarpio.

Adresas: Place Saint-Laurent, 38000 Grenoble

Istorijos muziejus – Musée Dauphinois

Šiame unikaliame muziejuje dėmesys skiriamas kultūros ir paveldo objektams Dauphiné regione. XVII amžiaus pastate įkurtas muziejus eksponuoja minėto regiono religinius, archeologinius bei etnologinius eksponatus. Taip pat lankytojai supažindinami su Alpių kalnais bei juose gyvenusių žmonių buitimi, slidinėjimo istorija.

Adresas: 30 Rue Maurice Gignoux, 38031 Grenoble

Sodai – Jardin des Dauphins

Grenoblyje ir daug žaliųjų erdvių, tačiau viena žaviausių – Jardin des Dauphins. Sodai driekiasi vaizdingoje vietovėje, Izero upės pusėje, žemiau Bastilijos. 30 hektarų sodų teritorijoje auga didelė įvairovė medžių, krūmų. Pietinė sodo dalis apsodinta egzotiniais augalais: bananais, lokvomis, granatais.

Adresas: 24 Quai de France, 38000 Grenoble

Šiuolaikinio meno muziejus – Le Magasin

1986 metais atidarytas muziejus siūlo pasigrožėti vienais geriausių šiuolaikinio meno eksponatais Prancūzijoje.

Adresas: 8 Espl. Andry Farcy, 38000 Grenoble

Sodai – Jardin de Ville

Su Grenoblio senamiesčiu besiribojantys sodai kadaise buvo privati nuosavybė, priklausiusi Lesdiguières kunigaikščiams. Viešąja erdve sodai tapo 1710 metais. Tai puiki vieta geru ir saulėtu oru pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru, pasigrožėti gėlynais.

Miesto aikštė – Place Grenette

Šiek tiek į pietus nuo Jardin de Ville sodų atrasite pagrindinę miesto aikštę – Place Grenette. XVII amžiuje šioje aikštėje buvo grūdų ir gyvulių turgus. Šiandien aikštę supa istoriniai pastatai, o jos centre stovi dailus fontanas, dekoruotas delfinų ir angelų skulptūromis.

Notre Dame katedra

Tai Romos katalikų katedra, esanti Grenoblio miesto centre, to paties pavadinimo aikštėje. Katedra pradėta statyti X amžiuje, tačiau tai ką galime pamatyti šiandien, pastatyta XIII a. viduryje. Aplink aikštę yra įsikūrę daug kavinukių su jaukiomis terasomis.

Adresas: Place Notre Dame, 38000 Grenoblis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.