Lankytinos vietos Ibisoje: ką aplankyti ir pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Ibisoje Lankytinos vietos Ibisoje: ką aplankyti ir pamatyti? Ibisa – ne tik vakarėlių ir linksmybių sostinė. Čia atrasite daugybę įdomių lankytinų objektų. Siūlome neapsistoti vienoje vietoje, išsinuomotu automobiliu ar viešuoju transportu leiskitės apžiūrėti šios nuostabios salos. Pateikiame jums trylika lankytinų vietų.

Aguamar vandens pramogų parkas

Apsilankykite didžiausiame visoje Ibisoje vandens parke – Aguamar, esančiame Playa D‘en Bossa paplūdimyje, šalia garsaus naktinio klubo „Space“. Pramogos vandens parke yra pritaikytos tiek suaugusiems, tiek vaikams, todėl puiki diena visai šeimai – garantuota. Parke įrengti septyni vandens kalneliai, baseinai, sūkurinės vonios, yra speciali zona mažiems vaikams. Didelio dėmesio susilaukia populiariausi parko atrakcionai: Kamikadzė, Juodoji skylė, Spiralė, Rio Ventura, Spiro Tubo. Lankytojai vandens pramogomis gali mėgautis nuo vasaros sezono pradžios iki spalio mėnesio.

Ibisos senamiestis

Nuostabūs panoraminiai vaizdai, 2500 metų apimanti turtinga istorija, paslaptys ir atradimai – visai tai į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame Ibisos senamiestyje – Dalt Vila (išvertus į lietuvių kalbą – „viršutinis miestas“). Užburianti ir rami senamiesčio aplinka žavi siauromis vingiuotomis, akmenimis grįstomis, gatvelėmis, nuostabiais vaizdais į aukštus pylimus, tradicine miestelio architektūra. Vaikščiodami atrasite ne vieną lankomą objektą: archeologijos muziejų, bastioną, katedrą, pagrindinę aikštę – Vara de Rey ir daug kitų įdomių vietų.

Ibisos senamiestis

Can Marca urvai

Šiaurinėje Ibisos dalyje esančių urvų amžius siekia daugiau nei 100 tūkst. metų. Jie susiformavo dėl didelių temperatūros svyravimų, kuomet salą sukaustęs ledas pradėjo tirpti, o tekantis vanduo išgraužė požemines ertmes. Šiandien urvas beveik visas suakmenėjęs, tik giliausiose jo galerijose prasiskverbiantis vanduo vis dar formuoja stalagmitus ir stalaktitus, kurių grožį atskleidžia šviečianti įvairių spalvų dirbtinė šviesa.

Adresas: Cueva de Can Marsa, Port de Balansat, 07815 Puerto de San Miguel – Ibiza

Tinklalapis: www.covadecanmarsa.com/

Hipių turgus

Hipių turgus yra viena iš lankomiausių vietų saloje. Joje turi apsilankyti kiekvienas Ibisoje atostogaujantis turistas. Tai ne paprastas turgus, kuriame nusipirksite įvairiausių menkniekių. Čia diena prabėgs meno, muzikos ir linksmybių apsuptyje. Turguje įsigysite vietoje pagamintų suvenyrų, rankdarbių, drabužių, juvelyrinių dirbinių. Didžiausi turgūs vyksta trečiadieniais Es Cana ir šeštadieniais San Carlos miestuose.

Ibisos paplūdimiai

Ibisos paplūdimiai vilioja ne tik auksiniu smėliu ir skaidriu vandeniu, gamta, bet ir pramogomis. Apsilankykite viename iš populiariausių La Salinas paplūdimyje. Tai pusantro kilometro ilgio ir apie 30 metrų pločio smėlėtas pajūrio ruožas, esantis vos 10 km atstumu nuo Ibisos miesto. Cala Xarraca paplūdimys – visiška La Salinas priešingybė – nuošalus paplūdimys, puikiai tinkantis ramybės ieškantiems poilsiautojams. Playa d’en Bossa – ilgiausias salos paplūdimys, kuris driekiasi net du kilometrus. Ir tai tik keletas paplūdimių, daugiau jų atrasite keliaudami po Ibisos salą.

Ibisos paplūdimiai

Ses Llegostes urvas/Cap Blanc akvariumas

Ses Llegostes urvas ir jame esantis akvariumas yra San Antonijaus mieste, netoli Cala Gracio paplūdimio. Tai unikalus akvariumas, kurio plotas 370 kv. m. Sekliame vandenyje plaukioja daugybė Viduržemio jūros regiono žuvų, vėžiagyvių, vėžlių, krevečių, jūros žvaigždžių. Juos apžiūrėsite vaikštant virš akvariumo pastatytais tilteliais.

Ekskursija laivais į Formenteros salą

Formenteros sala nuo pietinės Ibisos pakrantės nutolusi tik šešių kilometrų atstumu. Ją pasieksite ekskursiniais laiveliais ar keltais, kurie vasaros sezonu kas pusvalandį išplaukia iš Ibisos mieste esančio uosto. Formentera visiška Ibisos priešingybė – tai mažytis ramybės lopinėlis, į kurį atvykstama apžiūrėti svarbių istorinių vietų, pasimėgauti gamta, nuostabiais auksiniais paplūdimiais, tiesiog pasibūti. Sala yra vos 19 km ilgio, todėl lankytinus objektus aplankysite minant išsinuomotais dviračiais arba viešuoju transportu, kuris veža prie populiariausių lankytinų vietų.

Ibisos miestai

Manome, kad viešėdami Ibisos saloje aplankysite ne tik Ibisos miestą, bet ir kitus miestus, kurie sužavės siauromis gatvelėmis, nuostabia gamta ir vietine architektūra. Nuvažiuokite iki Santa Eulalia del Río, San Antonio Abad miestų, nepamirškite ir mažesnių miestelių. Klaidžiodami atrasite daugybę lankytinų vietų, apsilankysite suvenyrų parduotuvėlėse, restoranuose paskanausite vietinių patiekalų.

Ibisos miestai

Naktinis klubas „Space“

Naktinis klubas „Space“ yra vienas garsiausių ir geriausių pasilinksminimo vietų pasaulyje. 1989 metais įkurtas, net septynias šokių sales turintis, klubas pripažinimo sulaukė tik po penkių metų. Skirtingose salėse groja skirtinga muzika, dažnai kviečiami geriausi didžėjai. Čia galima ne tik šokti, bet ir mėgautis įvairiausiais pasirodymais, klausytis populiariausios tuo laiku muzikos. Naktinis klubas įkurtas Playa Den Bossa kurorte, kuriame rasite ir daugiau pasilinksminimui skirtų vietų.

Sa Cova vyno darykla

Sa Cova vyno darykla viena iš pirmųjų Ibisos salose, įkurta valdžios saugomame slėnyje, šalia nedidelio San Mateo miestelio. Ši darykla ir devyni hektarai vienuogynų priklauso Bonetų šeimai, kurie į rinką pirmąjį savo vyną išleido 1993 metais. Ekskursijos metu savininkas aprodys vyno rūsius, daryklą, supažindins su vyno gaminimo technologijomis, o turo pabaigoje pavaišins vyno taure. Nesvarbu, ar esate vyno žinovas, ar ne, ši ekskursija puikus laisvalaikio praleidimo būdas.

Adresas: Bodega Sa Cova, s/n – Sant Mateu d´Albarca, Sant Antoni de Portmany

Es Vedra sala

Es Vedra – nedidelė, 400 metrų virš jūros lygio iškilusi, uolėta sala, esanti pietvakarinėje Ibisos pakrantėje. Sala yra dalis Cala d’Hort gamtos rezervato. Tai vienas iš salos simbolių, apipintas legendomis ir mitais. Pasak vienos jų, šioje saloje gyveno sirenos, kurios bandė prisivilioti Odisėjo laivo įgulą. Ne veltui apie salą sukurta daug istorijų, ją supa stiprus magnetinis laukas. Vietiniai Ibisos gyventojai tiki, kad Es Vedra turi gydomųjų galių. Salą iš arčiau apžiūrėsite ekskursiniais laiveliais.

Es Vedra sala

Puig des Molins nekropolis ir muziejus

Šalia Ibisos senamiesčio atrasite VII a. pr. Kr. kartaginiečių statytą nekropolį. 50 tūkst. kv. metrų ploto kapinėse yra apie tris tūkstančius kapaviečių. Tai vienas didžiausių ir geriausiai išsilaikiusių nekropolių visame Viduržemio jūros regione. Archeologinių kasinėjimų metu šioje vietoje rasta ginklų, statulėlių, papuošalų, monetų ir kitų, šimtus metų skaičiuojančių, radinių, kurie saugomi muziejuje. 1999 metais Puig des Molins nekropolis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Naktinis klubas „Privilege“

„Privilege“ naktinis klubas įkurtas maždaug keturių kilometrų atstumu nuo Ibisos miesto, San Rafaelio miestelyje. Tai didžiausias Ibisoje ir vienas didžiausių pasaulyje naktinių klubų, kuriame sutelpa net 10 tūkst. žmonių. Jame savo pasirodymus mėgsta surengti garsiausi didžėjai. Lankytojų laukia ne tik puiki muzika, bet ir erotiniai, meniniai pasirodymai, baseinas, restoranas po atviru dangumi, dvi parduotuvės, net keturiolika barų.

Jau buvote Ibisos saloje? Ką dar verta aplankyti?

 

sxc.hu nuotr.

1 komentaras to Lankytinos vietos Ibisoje: ką aplankyti ir pamatyti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.