Lankytinos vietos Prahoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Prahoje Praha – miestas, į kurį greičiausiai norėsis sugrįžti dar kartą. Tai miestas, turintis nuostabią architektūrą, daugybę senų, istoriją pasakojančių pastatų, vingiuotų gatvelių. 1992 m. istorinis miesto centras, kuris užima net 866 hektarų plotą, buvo įtrauktas į UNESCO kultūros ir paveldo sąrašą. Pagrindinius lankytinus objektus lengva pasiekti pėsčiomis, todėl vaikštant po miestą, rasite kur kas daugiau įdomių vietų, nei pateikiame.

Prahos pilis/Pražsky Hrad/Prague Castle

Pilis buvo pastatyta IX a. Jos valdos prasiplėtė XII-XIII a. Šiuo metu tai įspūdingų pastatų kompleksas, kuris apima tris kiemelius, XIX a. statytą Kryžiaus koplyčią, Šv. Vito katedrą, rūmus, vienuolyną. Dabartinę savo išvaizdą pilis įgijo 1753-1775 m., kai Austrijos imperatorienė Marija Teresė įsakė ją renovuoti.

Adresas: Hradčany

Transportas: Tramvajus – Malostranská (A), Hradcanská (A)

Savivaldybės rūmai/Obecní Dum/Municipal House

Pastatas buvo statomas nuo 1906 iki 1912 m. ant buvusių Karališkojo teismo rūmų pamatų. 1918 metais šiuose rūmuose buvo paskelbta Čekoslovakijos nepriklausomybė.

Adresas: Námestí Republiky 5

Transportas: Tramvajus – Námestí Republiky (B)

Senamiesčio rotušė/Staromĕstská Radnice/Old Town Hall

Prahos senamiesčio rotušė buvo pradėta statyti 1364 m. Pagrindinis, turistus dominantis objektas šioje vietoje – astronominis rotušės bokšto laikrodis, kuris rodo laiką, mėnesius, metų laikus, saulės padėtį, zodiako ženklus ir krikščionių kalendoriaus šventes.

Adresas: Staroměstské náměsti

Transportas: Tramvajus – Staroměstská (A)

Senamiesčio rotušė

Astronominis laikrodis Prahos rotušės aikštėje. UrkisTravel.lt nuotr.

Senamiesčio aikštė/Staroměstské Náměstí/Old Town Square

Senamiesčio aikštė įžymi ne tik  dėl astronominio laikrodžio, bet ir dėl didingų pastatų. Pastatų architektūra įvairi, pradedant gotikiniu, baigiant renesansiniu stiliumi.

Adresas: Old Town (Staré Město)

Transportas: Tramvajus – Staroměstská (A)

Wallenstein pilis/Valdštejnský Palác/Wallenstein Palace

Barokinio stiliaus rūmai, pastatyti XVII a. pradžioje. Šie rūmai daugiau žinomi dėl savo sodų, kurie laikomi vieni gražiausių Prahoje. Jie buvo suprojektuoti Italijos renesanso stiliumi architekto Giovanni Pieronni.

Adresas: Valdštejnské námestí 4

Transportas: Tramvajus – Malostranská (A)

Parako vartai/Prašná brána/Powder Tower

Gotikinio stiliaus vartai buvo pradėti statyti 1475 m., tačiau po kelių metų jų statybos buvo sustabdytos dėl maišto pabėgus karaliui Vladislavui II. Parako vartai yra vieni iš 13 originalių įėjimų į senamiestį. O jų pavadinimas kilo dėl jame laikyto parako.

Adresas: Náměsti Republiky

Transportas: Tramvajus – Náměsti Republiky (B)

Parako vartai

Parako vartai. UrkisTravel.lt nuotr.

Nacionalinis teatras/Národní Divadlo/National Theatre

Kai XIX a. vid. Praha vis dar buvo Austrijos įtakoje, Čekijos piliečiai planavo statyti teatrą, kuris taptų miesto kultūros simboliu. Vyriausybei atsisakius finansuoti statybas, Čekijos piliečiai nusprendė teatrą statyti savo lėšomis. Dauguma žmonių buvo daugiau nei laimingi galėdami prisidėti, kiekvienas norėjo būti šio nacionalinio projekto dalis. Neorenesancinio stiliaus teatras yra vienas svarbiausių Prahoje pastatų, simbolizuojančių Čekijos kultūrą ir nepriklausomybę.

Adresas: Národni 2

Transportas: Tramvajus – Národni Trída (B)

Šv. Mikalojaus bažnyčia (Mažojo kvartalo aikštėje)/Kostel Sv. Mikuláše/St. Nicholas church

XVIII a. statyta Šv. Mikalojaus bažnyčia yra viena iš svarbiausių barokinio stiliaus bažnyčių Prahoje. Bažnyčios architektas – Christph Dientzenhofen dirbo iki kol buvo pastatytas pirmasis fasadas ir nava, t.y. nuo 1704 iki 1711 m, vėliau prisijungė architekto sūnus.

Adresas: Malostranské námestí

Transportas: Tramvajus – Malostranská (A)

Šv. Vito katedra/Chrám sv. Víta/St. Vitus Cathedral

Didžiausia ir svarbiausia Čekijos Respublikoje esanti katedra. Jos statybos darbai truko net 6 amžius, kol galiausiai 1929 m. ji buvo pašventinta. Ši katedra yra viena iš geriausių Rytų Europos gotikinės architektūros pavyzdžių.

Adresas:  Trečiasis Prahos pilies kiemas (Hradčany)

Transportas: Tramvajus – Malostranská (A), Hradcanská (A)

Šv. Vito katedra

Švento Vito katedra. UrkisTravel.lt nuotr.

Vaclovo skveras/Václavské Náměstí/Wenceslas Square

Pagrindinė ir garsiausia 750 m ilgio Prahos gatvė, kuri kažkada buvo arklių turgumi. Šiauriniame gatvės gale išvysite neorenesansinio stiliaus pastatą, kuriame įsikūręs Nacionalinis muziejus. Gatvėje gausu viešbučių, parduotuvių ir restoranų.

Adresas: New Town (Nové Město)

Transportas: TramvajusMůstek (A,B), Muzeum (B,C)

Šv. Mikalojaus bažnyčia (Senamiestyje)/Kostel Sv. Mikuláše/St. Nicholas church

Barokinio stiliaus bažnyčią 1732 m. suprojektavo architekto Christph Dientzenhofen sūnus – Killian Dientzenhofen. Po trijų metų statybų – 1735 m. ji buvo užbaigta. Ši bažnyčia pastatyta ant XII a. buvusios bažnyčios pamatų.

Adresas: Staroměstské náměsti

Transportas: TramvajusStaroměstská (A)

Senamiesčio tilto bokštas/Staromĕstská mostecká vez/Old Town Britge Tower

Senamiesčio tilto bokštas yra vartai tarp Karolio tilto ir Prahos senamiesčio. Tai vienas gražiausių vėlyvosios gotikos bokštų Europoje, pastatytas tarp 1370-1391 m.

Adresas: Křižovnické náměsti

Transportas: Tramvajus – Staroměstská (A)

Senamiesčio tilto bokštas

Senamiesčio tilto bokštas. UrkisTravel.lt nuotr.

Strahovo vienuolynas/Strahovský Klášter/Strahov Monastery

Strahovo vienuolynas buvo pastatytas 1140 m. Jis geriausiai žinomas dėl savo didingos 800 m. senumo bibliotekos, kurioje yra sukaupta daugiau kaip 200 000 knygų kolekcija. Seniausia knyga – IX a. „Strahov evangelijos“, kuri eksponuojama prie įėjimo.

Adresas: Strahovské nádvoři 1 (Hradčany)

Transportas: Tramvajus – Pahofelec

Vyšehrad

Vyšęhrad – uolėta kalva, esanti į pietus nuo Prahos istorinio centro. Tai didelė tvirtovė, pastatyta X a. Iki 1140 m. pilis buvo naudojama kaip karališkoji rezidencija. Bevaikščiodami prieisite Vyšehrader parką, Šv. Petro ir Šv. Pauliaus bažnyčias.

Adresas: į pietus nuo istorinio miesto centro

Transportas: TramvajusVyšehrad (C)

Karolio tiltas/Karlův Most/Charles Bridge

Tai turbūt viena iš labiausiai turistų lankomų vietų Prahoje. Karolio tiltas buvo pradėtas statyti 1357 m. karaliui Karoliui IV, jį suprojektavo Peter Parler. Šis tiltas garsus ne tik tuo, kad jis jungia senamiestį su Mažuoju kvartalu, bet ir čia įsikūrusiais prekeiviais bei gatvės muzikantais. Tiltas gausiai dekoruotas, jį puošia daugiau nei 30 skulptūrų.

Adresas: tarp senamiesčio ir Mažojo kvartalo

Transportas: Tramvajus – Staroměstská (A)

Karolio tiltas

Karolio tiltas. UrkisTravel.lt nuotr.

Vrtbovská sodai/Vrtbovská Zahrada/ Vrtba Garden

Mažajame kvartale esantys itališko barokinio stiliaus sodai, įkurti 1720 metais. Tai ramybės oazė ir vienas iš gražiausių sodų Prahoje, esantis miesto centre. Įdomiausia jame apsilankyti pavasarį ar vasarą, kada sodas pražysta įvairiausiomis spalvomis.

Adresas: Karmelitská 25

Transportas: Tramvajus – Malostranské náměstí

Karališkieji sodai/Královsky letohrádek/Royal Garden

Sodai buvo apsodinti XVI a., o tiksliau – 1534 m. pagal Italijos Renesanso stilių. Vėliau prasidėjo karališkosios vasaros rezidencijos statybos, kurioje gyveno karalienė Anna.

Adresas: U Prašného mostu (į šiaurę nuo Prahos pilies)

Transportas: Tramvajus – Malostranská (A)

Dievo Motinos prie Tyn bažnyčia/Kostel Panny Marie Před Týnem/Týn Church

Romantinio – ankstyvosios gotikos stiliaus bažnyčia, esanti miesto senamiestyje. Ji buvo pradėta statyti 1380 m., tačiau bokštų statyba užtruko iki 1511 m.

Adresas: Senamiestis (Staroměstské náměsti)

Transportas: Tramvajus – Staroměstská (A)

Dievo Motinos prie Tyn bažnyčia

Dievo Motinos prie Tyn bažnyčios bokštai. UrkisTravel.lt nuotr.

Senasis Žydų kvartalas Josefov/Josefov/Jewish Quarter

Tai nedidelis Žydų kvartalas, esantis tarp Senosios miesto aikštės ir Vltavos upės. Rajonas pavadintas imperatoriaus Juozapo II vardu, kurio reformos palengvino žydų gyvenimą. Vaikščiodami šiame rajone aptiksite keletą įžymių vietų: žydų kapines; Seną-Naują sinagogą – joje religinės apeigos vykdavo nuo XIII a.  Tai seniausia sinagoga Europoje; Pinkaso sinagoga – įsteigta 1475 m., joje įkurtas nacizmo aukų memorialas; Klauso sinagogą, pastatytą 1680 m. Joje susipažinsite su žydų tradicijomis ir papročiais.

Adresas: Senamiestis

Transportas: Tramvajus – Staroměstská (A)

Šokantis namas/Tancící dum/Dancing House

Tai modernios architektūros pastatas miesto centre, kuriame įsikūrę biurai. Jį suprojektavo kroatų kilmės čekų architektas Vlado Milunic. Ant pastato stogo yra prancūzų restoranas iš kurio atsiveria miesto vaizdai.

Adresas: Rašínovo nábreží 80

Transportas: Tramvajus – Karlovo námestí (B)

Sternbergo rūmai/Šternbersky Palac/Stenberg Palace

Baroko stiliaus rūmai, stovintys Hradčany skvere. Rūmai pastatyti XVII a., tarp 1698-1707 metų grafui Wenceslasui Sternbergui. Šiuo metu juose įsikūrusi Nacionalinė galerija, kurioje eksponuojama Senųjų meistrų kolekcija.

Adresas: Hradčanske namesti 15

Transportas: Autobusas (22, 23)

Sternbergo rūmai

Sternbergo rūmai. UrkisTravel.lt nuotr.

.

Jeigu lankėtės Prahoje ir žinote daugiau lankytinų vietų, pasidalinkite jomis komentaruose arba trumpus lankomų objektų aprašymus siųskite el.p. info@urkistravel.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.