Įdomūs faktai apie Krokuvą

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Įdomūs faktai apie Krokuvą Apsilankymas naujame mieste visuomet yra įdomus. Ypač įdomu būna tuomet, kai miestas turi turtingą savo istoriją. Būtent Krokuva vienas iš tokių miestų. Neveltui ji populiariausia tarp turistų kryptis Lenkijoje.

Pateikiame jums keletą įdomių faktų, padėsiančių geriau pažinti Krokuvos miestą.

Iš Krokuvos simboliu vadinamos Šv. Marijos bazilikos kas valandą pasigirsta trimitu atliekamas himnas, kiekvieną kartą nutrūkstantis toje pačioje vietoje. Ši melodija skirta XIII amžiuje gyvenusiam trimitininkui. Norėdamas perspėti gyventojus dėl mongolų užpuolimo pradėjo trimituoti, tačiau jis buvo pirmasis užpuolikų nušautas žmogus, kuris taip ir neužbaigė melodijos.

Krokuva vienas seniausių Lenkijos miestų, kurio istorija prasidėjo IV amžiuje.

Daugiau nei penkis šimtus metų (1038 – 1596 m.) Krokuva buvo Lenkijos sostine.

Krokuvoje yra beveik 100 muziejų, daugiau nei 180 bažnyčių bei apie šeši tūkstančiai istorinių vietų.

Krokuvos senamiestis gali pasigirti turintis daugiausiai istorinių pastatų pasaulyje.

Rotušės laikrodžio bokštas ne toks garsus, kaip žymusis Pizos bokštas, tačiau jis taip pat yra pasviręs. O pasviro dėl 1703 metais praūžusio stipraus vėjo. Nepaisant to, turistai vis dar gali užlipę į bokštą siaurais laiptais pasigrožėti nuostabiais miesto panoraminiais vaizdais.

Krokuvoje esantis Jogailos universitetas vienas seniausių Vidurio Europoje. Savo veiklą pradėjo dar 1364 metais.

Senamiestyje esanti Turgaus aikštė yra laikoma didžiausia viduramžių aikšte visoje Europoje. Ji pastatyta 1257 metais.

Maždaug apie 50 km nuo Krokuvos yra Aušvico koncentracijos stovykla. Tai didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovykla, kurioje nužudyta daugiau nei vienas milijonas žmonių.

Apie 10 km nuo Krokuvos yra garsioji Veličkos druskos kasykla. Tai didžiausias kalnakasybos muziejus pasaulyje, išsidėstęs 64-135 metrų gylyje po žeme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.