Įdomūs faktai apie Madeiros salą

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Įdomūs faktai apie Madeiros salą Dėl savo nuostabaus grožio ir egzotiškos gamtos Madeira dažnai vadinama Atlanto vandenyno perlu. Kiekvienas čia apsilankęs turistas liks sužavėtas kalnų kaimeliais, stulbinamais kraštovaizdžiais, svaiginančiais klanų aukščiais bei atsiveriančiomis bedugnėmis.

Pateikiame jums keletą įdomių faktų apie Madeiros salą, kurių galbūt nežinojote.

Madeira – Portugalijai priklausanti sala, tačiau ji yra arčiau Afrikos nei Europos žemyno. Atstumas nuo Madeiros iki Afrikos krantų 520 km, o iki Europos žemyno – 1000 km.

Švenčiant Naujuosius 2006 metus buvo surengtas didžiausias fejerverkų šou pasaulyje, kuris oficialiai įtrauktas į Gineso rekordų knygą.

Madeiroje gyvena apie 270 tūkst. žmonių. Dauguma jų įsikūrę aplink pagrindinį salos miestą Funšalį.

Dėl subtropinio klimato, sala gali pasigirti puikiu oru ištisus metus. Žiemą temperatūra retai nukrenta žemiau 17 laipsnių šilumos, o vasaromis retai pakyla virš 30 šilumos.

Šalia Madeiros krantų galima pamatyti net 15 rūšių banginių.

Saloje yra įrengtos vandens kanalų sistemos, vadinamos levandomis, kuriomis buvo pateikiamas vanduo į vynuogynus. Šiandien levandos atlieka kopimo takų funkciją.

Madeiroje kiekvienais metais vidutiniškai apsilanko 1 mln. Turistų.

Nors Madeira yra vulkaninės kilmės, tačiau visi ugnikalniai yra užgesę.

Funšalis – pagrindinis Madeiros salų miestas ir administracinis centras. Svarbus jūrų uostas bei tarptautinis oro uostas.

Iš Funšalio yra kilęs žymus futbolininkas Cristiano Ronaldo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.