Įdomūs faktai apie Niagaros krioklį
Niagaros krioklys išsidėstęs dviejose valstybėse – JAV (Niujorko valstijoje) ir Kanadoje (Ontarijo provincijoje), ant Niagaros upės, tekančios tarp Erio ir Ontarijo ežerų.
Trijų jėga: Niagaros krioklį sudaro trys kriokliai: Pasagos (Horseshoue falls), Amerikos (American falls) ir Nuotakos šydo (Bridal Veil falls). Pirmasis krioklys yra Kanados pusėje, kiti du – Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Didžiausias – Pasagos krioklys, kurio plotis 792 m, o vanduo krenta iš 51 m aukščio. Amerikos krioklys yra 323 m pločio ir 21 m aukščio. Pats mažiausias – Nuotakos šydo krioklys, jo plotis tik 15 metrų.
Niagaros kriokliui maždaug 10-12 tūkstančių metų.
Yra apie 500 krioklių, kurie aukštesni už Niagaros krioklį, tačiau vanduo juo krenta žemyn sparčiausiai.
Kiekvienais metais Niagaros krioklį aplanko apie 12 milijonų turistų.
Kiekvieną sekundę Niagaros kriokliu nukrenta 28 milijonai litrų vandens, o per minutę būtų pripildoma 68 olimpiniai baseinai.
Niagaros krioklys sukuria daugiau nei 4 milijonus kilovatų elektros. Ja dalinasi ir Kanada, ir Jungtinės Amerikos Valstijos.
Keturi iš penkių Didžiųjų ežerų (Mičiganas, Aukštutinis, Huronas ir Eris) maitina Niagaros upę, kuri įteka į Ontarijo ežerą. Šie keturi ežerai sudaro beveik penktadalį pasaulio gėlo vandens išteklių.
Apie 10 procentų žuvų plaukančių žemyn Niagaros kriokliu neišgyvena.
Niagaros krioklio valstybinis parkas yra seniausias JAV, įkurtas 1885 metais kaip Niagaros rezervatas. Jis užima daugiau nei 400 akrų teritoriją, iš kurių beveik 140 akrų yra po vandeniu.
Tekantis vanduo atrodo žalias, nes jis prisotintas ištirpusių mineralinių medžiagų ir įvairiausių druskų.
sxc.hu nuotr.