Iš Romos Fiumičino ir Čiampino oro uostų į miesto centrą: kelionės variantai ir kainos

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Iš Romos Fiumičino ir Čiampino oro uostų

Pigių skrydžių kompanijos skraidina į abu Romos oro uostus Čiampino ir Fiumičino. Pateikiame trumpą informaciją, kaip iš šių oro uostų pasiekti Romos centrinę dalį.

Iš Čiampino oro uosto

Romos miestą aptarnauja du oro uostai – Fiumičino ir Čiampino. Pastarasis yra mažesnis už Fiumičino. Jį renkasi daugelis pigių skrydžių kompanijų. Oro uostas nuo Romos centro nutolęs apie 12 km į pietryčius. Tai vienas seniausių oro uostų, atidarytas 1916 m.

1. Terravision autobusų tinklas. Tai greičiausias ir patogiausias būdas tiesiogiai pasiekti Romos centrą. Autobusai, važiuojantys maždaug kas 30 min., laukia keleivių prie pat atvykimo terminalo. Kelionės trukmė apie 40 min., o bilieto kaina užsisakant internetu – 4 € į vieną pusę, 8 € į abi. Bilietai gali būti pigesni, jeigu juos pirksite internetu, Terravision oficialioje svetainėje – www.terravision.eu.

Champino2. Schiaffini autobusai. Keliaujant šiais autobusais, miesto centrą pasieksite keliais būdais:

a) Iš oro uosto važiuodami iki Champino FS traukinių stoties, o iš jos traukiniu nuvykdami iki Termini stoties, t.y. Romos centro. Kaina apie 4 eurus į vieną pusę.

b) Iš oro uosto važiuodami iki metro stoties – Anagnina, o joje persėsdami į metro, kuris nuveš iki Termini. Autobuso bilieto kaina 1,5 €. Metro vienkartinis bilietas taip pat 1,5 €, tačiau jeigu galvojate mieste naudotis viešuoju transportu, pirkite kelias dienas galiojančius bilietus (3 dienų bilietas – 18 €).

Schiaffini autobusai važiuoja maždaug kas 40 min. ir stoja kiekviename sustojime.

 

Iš Fiumičino oro uosto

Fiumičino oro uostas kitaip dar vadinamas Leonardo da Vinči oro uostu. Tai didžiausias oro uostas Italijoje, kiekvienais metais aptarnaujantis apie 30 mln. keleivių.

1. Leonardo ekspresas. Traukinys, kuris greičiausiai nuveš iki Romos centro. Traukiniai iš oro uosto važiuoja nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro, kas 30 minučių. Bilietus galima įsigyti bilietų automatuose arba atvykimo salėje, o jų kaina 14 € į vieną pusę.

2. Traukinys FR1. Traukinukas, sujungtas su metro linija. Šiuo traukiniu turite važiuoti iki Tiburtina, Tuscolana arba Ostiense stoties, o jose persėsti į metro, kuris važiuoja į miesto centrą. Traukinio bilietas 8 €, metro vienkartinis bilietėlis – 1,5 €.

Champino traukinys

Vietinis traukinys, kuriuo reikia važiuoti iki metro stoties ir joje perlipti į metro

3. Terravision autobusų tinklas. Tiesioginiai autobusai, važiuojantys į Romos centrą nuo ankstaus ryto iki vakaro. Bilieto kaina užsakant internetu 4 € į vieną pusę, 8 € į abi. Bilietus nusipirksite – www.terravision.eu.

Cotral autobusų tinklas4. Cotral autobusų tinklas. Tai maršrutinis autobusas, kurio dėka pigiausiai pasieksite centrą. Minusas tas, kad jie važiuoja gana retai. Autobusu jums reikės važiuoti iki Magliana-Eur stoties, o joje persėsti į metro, kuris gana greitai nuveš iki Termini stoties. Autobuso bilieto kaina – 2,50 €, juos galite įsigyti oro uoste esančioje tabako parduotuvėje, metro bilietėlio kaina – 1,5 €. Dėl retai važiuojančių autobusų, nepatariame naudotis jų paslaugomis važiuojant atgal į oro uostą.

 

Iš abiejų oro uostų miesto centrą pasieksite pasinaudoję taksi paslauga, tačiau šis malonumas yra gan brangus. Taip pat galite užsisakyti pervežimą iš oro uosto iki centrinėje dalyje esančių viešbučių. Kainas ir visą informaciją rasite šioje nuorodoje – www.urkistravel.lt/pervezimas.

Vienkartinis metro bilietas kainuoja 1,5 €. Tačiau tiems, kurie ruošiasi naudotis viešojo transporto paslaugomis, patariu pirkti 3 dienas galiojantį viešojo transporto bilietą, kurio kaina tik 18 eurų.

Dėl įvairių priežasčių kainos gali keistis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.