Juskaras – tikras Smurfų kaimelis Andalūzijoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Juskaras - tikras Smurfų kaimelis Andalūzijoje

Kas galėjo pagalvoti, jog animacinių personažų Smurfų kaimelis atsiras ir realybėje. Juskaras – vienintelis pasaulyje oficialus Smurfų kaimas, esantis Ispanijoje, Andalūzijos provincijoje, maždaug 113 km nuo Malagos ir 25 km nuo Rondos.

Iki 2011 metų vasaros Juskaras buvo niekuo neišsiskiriantis tradicinis ispaniškas baltų namų kaimelis, kuriame per metus apsilankydavo vos keli šimtai turistų. Ramia vaga tekėjęs gyvenimas pasikeitė gavus kino kompanijos „Sony Pictures“ pasiūlymą. Norėdami išreklamuoti Smurfų filmą, kompanija gyventojams pasiūlė visus kaimelyje esančius namus, bažnyčią ir kitus pastatus laikinai perdažyti mėlynai. Netrukus miestelėnai bei atvykę svečiai galėjo grožėtis ne akinama balta, o mėlyna spalva. Tai turėjo būti tik laikinas projektas, tačiau ši unikali idėja taip išgarsino šią vietovę, jog buvo atsisakyta pastatams gražinti pradinę spalvą.

Prie kaimelio transformacijos prisidėjo 20 dažytojų, iš kurių 11 buvo vietiniai. Nudažyti 175 pastatus, įskaitant bažnyčią bei antkapius, nebuvo taip lengva, kaip galėtų pasirodyti. Per dažymo laikotarpį sunaudota net keturi tūkstančiai litrų mėlynos spalvos dažų. Vis dėlto, šis kaimelio pasikeitimas dabar pritraukia ne kelis šimtus, o keliasdešimt tūkstančių turistų per metus. Jiems čia nuobodžiauti neleidžia rengiami dažymo konkursai, vykstančios mugės ir kiti renginiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.