Ką įdomaus aplankyti ir pamatyti Korfu saloje?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

pamatyti Korfu saloje Ką įdomaus aplankyti ir pamatyti Korfu saloje? Korfu sala, dar kitaip vadinama Kerkyra, priklauso Graikijai. Puikus klimatas, sodri augmenija ir svetingi gyventojai šią salą daro viena iš labiausiai lankytinų vietų Graikijoje. Saloje rasite įvairiausių pramogų – golfo aikšteles, gražius paplūdimius, vaizdingas įlankas, mėlyną jūrą, vandens sportą,  istorines įžymybes, vandens parką bei žavingus ir jaukius pajūrio kaimelius.

Atostogaudami Korfu saloje, rekomenduojame aplankyti vaizdingąją Paleokastritsa, įspūdinguosius Achiliono rūmus, Paxos ir Antipaxos salas bei jaukų Korfu miestą.

Paleokastritsa yra apie 25 km nuo Korfu miesto nutolęs kaimelis, išsidėstęs vakarinėje salos dalyje. Kurortas įsikūręs begalo vaizdingoje vietoje, šalia kelio, vingiuojančio aplink nuostabias įlankėles link vaizdingo uosto, iš kurio organizuojamos ekskursijos laivais. Tai viena iš gražiausių vietų Korfu saloje, kuri vis dar išlaikiusi tradicinio kaimelio žavesį.

Achiliono rūmai iškilę už 10 km nuo Korfu (Kerkyros) miesto. Šie rūmai pastatyti XIX a. pab., o pagrindinė jų tematika – mitinis herojus Achilas. Rūmuose ir sode gausu skulptūrų, taip pat piešinių, kurie vaizudoja Trojos karą. Nuo rūmų terasos atsiverią amą atimanti miesto panorama. 

Paxos sala užburia žaluma, ramybe ir magiška Gajos prieplauka. Antipaxos sala, su žmogaus nepaliesta gamta, primena egzotiškas karibų salas. Turkio spalvos ir krištolo skaidrumo vanduo ne vieną suvilioja maudynėms. 

Sarandė (arba Saranda) – miestas vakarinėje Albanijos dalyje, prie Jonijos jūros, netoli kaimyninės Graikijos sienos; apygardos centras. Miestas apie 300 km nutolęs nuo šalies sostinės Tiranos ir 20 km nuo antikinio Butrinčio miesto griuvėsių. Sarandė ir jos apylinkės yra svarbiausias Albanijos turizmo traukos centras. Apylinkėse gausu nepaliestų paplūdimių, vaizdingų vietovių.

Butrinto antikinio miesto griuvėsiai stūkso 17 km už Sarandos, visai netoli Graikijos pasienio. Butrinte graikai viešpatavo jau VIII a. pr. Kr., iki kol jį po 7 šimtmečių iš pastarųjų atėmė romėnai. Vėliau tai buvo Bizantijos Imperijos miestas. XIV a. Butrintą kontroliavo Venecija, o galiausiai į miesto istoriją įsimaišė dar ir turkai – osmanai. Ir visa tai – tik trumpoji miesto istorijos versija. Kiekviena tauta čia paliko savo architektūrinį pėdsaką. Šiandien čia yra išlikęs antikinis graikų teatras, miesto gynybinės sienos fragmentai, buvusios bazilikos sienos, Venecijos bokštas, nekropolis ir t.t.  Šiandien Butrinto antikinis miestas yra saugomas UNESCO.

Ksamil paplūdimys įsikūręs Jonijos jūros pakrantėje, apie 15 km nuo Sarandos. Jis laikomas vienu gražiausių šalyje. Burbėti tikrai negalima, čia galima rasti ir turkio spalvos vandens, ir balto smėlio. Gražu. Beveik rojaus paplūdimys. Jei rojus gultais ir skėčiais nusėtas… 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.