Lankytinos vietos Amsterdame!
Smailiastogiai pastatai, kanalų gausa, galybė įžymių vietų, net keturiasdešimt muziejų, visa tai viename mieste – Amsterdame. Šį kartą trumpai apžvelgsime net 33 lankytinas vietas Amsterdame, kurias reikėtų aplankyti.
Amsterdamo istorijos muziejus. Apsilankę šiame muziejuje jūs susipažinsite su 750 m. miesto istorija. Jame rasite eksponuojamus meno kūrinius, žemėlapius, namų apyvokos daiktus, ginklus, įvairius dirbinius, archeologinius radinius. Pamatysite, kaip Amsterdamas iš mažo žvejų kaimelio tapo galingu prekybiniu uostu, „aukso amžiaus“ laikų sostine.
Rijksmuseum. Muziejuje saugomi žymiausi „aukso amžiaus“ meno kūriniai. Net 260 salių, kuriose eksponuojami paveikslai, porceliano dirbiniai bei kiti kūriniai, o muziejaus sode pilna gėlių, fontanų. Jame eksponuojama skulptūrų fragmentai iš visos Olandijos.
Leidseplein. Aikštė, kurioje gausu kavinių, terasų, groja muzikantai. Joje rasite didžiausią miesto rūkalių kavinukę, kino teatrą su gausybe žiūrovų salių, dramos teatrą ir klubą. Vieta, kurioje pasijusite tarsi pramogų centre.
Karališkieji rūmai. Šis XVII a. statinys yra didžiausias pasaulietinis pastatas mieste, esantis Dam aikštėje. Rūmai baigti statyti 1655 m. Jie stovi ant 13659 medinių polių. Pastato viduje galima išvysti Rembranto mokinio Mozės paveikslą.
Begijnhof. Katalikiškojo Amsterdamo laikotarpio paveldas. Vienintelis išlikęs medinis namas, datuojamas maždaug 1425 m. Jame XIV a. gyveno pamaldžios moterys – beginės. Paskutinė jų mirė 1971 metais. Nuo to laiko šiame name gyvena nepasiturinčios pagyvenusios moterys. Tai ne muziejus, tai jų namai, todėl nederėtų triukšmauti bei vaikščioti sutemus.
Westerkerk. Viena iš keturių žinomiausių ir žymiausių miesto bažnyčių. Pačią bažnyčią galite aplankyti nemokamai, o norėdami užlipti į 85 metrų aukščio, 1638 metais pastatytą bažnyčios varpinę, teks šiek tiek susimokėti. Tai yra aukščiausias miesto bokštas.
Van Gogo muziejus. Muziejuje saugoma didžiausia pasaulyje Van Gogh darbų kolekcija. Daugiau nei 200 paveikslų, 580 piešinių, 7 eskizų albumai, 750 laiškų – viename muziejuje. Net 100 svarbiausių menininko darbų pateikta chronologine tvarka tam, kad susipažintumėte su dešimtmetį trukusia menininko odisėja.
Anne Frankhuis. Muziejus, praeityje buvęs slėptuve, kurioje nuo vokiečių slėpdavosi žydai nenorėdami pakliūti į koncentracijos stovyklas. Šiame pastate daugiau nei dvejus metus slapstėsi ir Anne Frank, kurios dienoraštis buvo išverstas į 60 kalbų ir yra parduotas daugiau nei 14 mln. egzempliorių tiražu.
Allard Pierson muziejus. Muziejuje eksponuojama mumijos, monetos, paminklai, stiklo dirbiniai, papuošalai, marmuro, keramikos dirbiniai, skulptūros. Daugiausia radinių iš Egipto, bronzos amžiaus Kretos, senovės Graikijos.
Amstelpark. Tai 1972 metais dešimtmečio nacionalinei gėlių parodai sukurta žalioji zona. Parke galėsite pailsėti, įkvėpti gryno oro, smagiai pasivaikščioti aplink centrinį parko tvenkinį, paklaidžioti po labirintą. Vos tik išėjus pro pietinius parko vartus, pamatysite De Rieker vėjo malūną.
Amsterdamse Bos. Dar viena žalia zona, o tiksliau miškas, kuris pasodintas žmonių rankomis. Be pasivažinėjimo dviračiais, galėsite apžiūrėti parką jojant ant arklio. Čia rasite vaikų žaidimo aikšteles, iškylautojų stalus, teatrą po atviru dangumi, ožkų fermą.
Vondelpark. Parkas, kuriame praeityje buvo įsikūrusi Amsterdamo hipių kolonija. Dabar tai poilsio vieta, kurioje susirenka žmonės norintys atsipalaiduoti, įkvėpti gryno oro. Čia galite pamatyti įvairių pasirodymų: nuo aktorių vaikščiojančių su kojūkais iki muzikinių grupių.
Biblijos muziejus. Muziejuje galite išvysti senovės Jeruzalės, Saliamono ir Erodo šventyklų maketus, archeologinius radinius ir paveikslus.
Istorinis žydų muziejus. Jame demonstruojamas ilgas žydų istorijos vystymasis Olandijoje. 1987 metais atidarytas muziejus susideda iš keturių pastatų komplekso, kurie buvo pastatyti žydų 1600-1700 metais.
Tropikų muziejus. Didžiausias antropologinis muziejus Nyderlanduose. Pajuskite tropikų atmosferą: pasivaikščiokite po parduotuvėles arabų gatvelėje, atsipalaiduokite klajoklių palapinėje arba paklausykite kaip perkūnas griaudėja virš Afrikos savanos.
Raudonųjų žibintų kvartalas. Seniausias miesto kvartalas, kuriame rasite didžiąją dalį prostitučių. Dauguma „darbininkių“ sutelkta šioje vietoje dėl to, kad būtų geriau kontroliuojama jų veikla, žmonių sveikata bei užtikrintas saugumas.
Nemo muziejus. Didžiausias mokslo ir technologijų centras Nyderlanduose, kuris dažnai papildomas eksponatais, tokiu būdu lankytojai supažindinami su naujausiomis technologijomis. Muziejus nustebins ne tik eksponatais, bet ir savo pastatu, kuris primena žalią laivą.
Jūrų muziejus (Scheepvaart). Visai šalia centrinės stoties esantis olandų Jūrų muziejų. Muziejus pastatytas 1656 metais kaip karinio jūrų laivyno sandėlys. Jame susipažinsite su Olandijos jūreivystės istorija, sužinosite daug informacijos apie prekybos reisus aukso amžiuje.
Stedelijk muziejus. Tai vienas moderniausių ir šiuolaikiškiausių meno muziejų mieste, kuriame galite išvysti Pikaso, Monet, Cezanne ir Mondriano darbų.
Artis. Tiek maži, tiek dideli gali paganyti akis zoologijos sode, kuriame įkurdinta daugiau negu 6000 gyvūnų, tarp kurių yra liūtų, tigrų, leopardų, dramblių, raganosių. Tai didžiausias Olandijos zoologijos sodas.
Coster Diamonds. Deimantų dirbtuvės, kuriose rengiamos ekskursijos su vadovu.
Gėlių turgus. Įsikūręs prie vieno seniausių kanalų – Singel, dirbantis kiekvieną dieną, išskyrus sekmadienį. Čia puiki galimybė įsigyti tulpių svogūnėlių (daugybė rūšių ir spalvų) ir parsivežti namo kaip gyvą suvenyrą, kuris primins Amsterdamo grožį.
Oude Kerk bažnyčia. Seniausia Amsterdamo bažnyčia, apsupta kavinių ir parduotuvių. Joje vyksta įvairūs koncertai, organizuojamos meno parodos.
Rembranto aikštė. Ši aikštė pavadinta garsaus olandų menininko vardu, įkurta 1668 m. Aikštė apsupta daugybės parduotuvių, restoranų, barų ir naktinių klubų.
Pasipriešinimo muziejus. Muziejuje rodomas olandų pasipriešinimo kasdieninis gyvenimas, vokiečių okupacijos metais. Naudojant gatvių scenas ir atitinkamą namų interjerą, lankytojai sugrąžinami į trisdešimtuosius ir keturiasdešimtuosius metus.
Athenaeum Illustre. 1571 m. renesansiniai vartai, žymintys įėjimą į Amsterdamo universitetą.
Botanikos sodas. Amsterdamo botanikos sodas, kuriame auginama 250 tūkst. gėlių, 115 tūkst. augalų ir daugiau nei 8 tūkst. medžių rūšių.
Centrinė stotis. 1889 m pastatyta neorenesansinio stiliaus centrinė stotis. Miesto ir tarpmiestiniu transportu (traukiniais, tramvajais, metro) kiekvieną dieną naudojasi 250 000 keleivių.
Vaškinių figūrų muziejus – Madame Tussaud. Muziejus yra šalia Dam aikštės. Jame turėsite unikalią progą paspausti ranką pop muzikos žvaigždėms, pasaulinio lygio aktoriams. Apžiūrėsite šlovingus olandų tapytojus, tapsite aukso amžiaus liudininkais.
Jordaan. Tai vienas žaviausių rajonų Amsterdame. Jordaan rajoną sudaro 2 dalys: šiaurės ir pietų. Abi sritys yra puikios, norint apsipirkti, pasivaikščioti palei kanalus ar pasėdėti restorane.
Amsterdamo Magere Brug (Skinny tiltas). Gražiausias tiltas Amsterdame, esantis tarp Emperors ir Princes kanalų. Tiltas dekoruotas 1200 šviečiančiomis lemputėmis, o tai ypač pritraukia turistų dėmesį vakarais.
Rebranto muziejus. Įsikūręs 1606 m. pastatytame pastate. Jis priklausė pačiam Rembrantui, tačiau dėl bankroto dailininkas buvo priverstas namą parduoti. Šiuo metu čia įsikūręs muziejus, kuriame išvysite įvairių dailininko piešinių, portretų, peizažų.
Heinekeno muziejus. Muziejuje pateikiama Heineken alaus istorija. Nors įėjimas nėra labai pigus, tačiau savo malonumui galima išgerti vieną ar kelis bokalus alaus.