Ką pamatyti Estijoje: įdomiausios parodos ir interaktyvūs muziejai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Ką pamatyti Estijoje rudenį

Nuo interaktyvių žaidimų apie jūreivių gyvenimą iki galimybės pažvelgti į žmogaus kūną iš vidaus – kuo žavėtis ras tiek vaikas, tiek ir suaugęs. Jūsų dėmesiui pristatome keletą įdomiausių ekspozicijų ir parodų Estijoje.

Jūra, mada ir žaidimai

Vienas lankomiausių ir daugiausiai apdovanojimų už unikalias ekspozicijas pelnęs muziejus Taline – Hidrolėktuvų uosto muziejus. Muziejaus svečiai turės progą susipažinti su daugiau nei dviem šimtais eksponatų, kuriems apžiūrėti prireiks daugiau nei kelių valandų. Daugelis muziejaus eksponatų – interaktyvūs, papildyti kompiuterine grafika, vaizdo ir audio medžiaga. Bilietas į Hidrolėktuvų uosto muziejų visai šeimai kainuoja 20 eurų. Daugiau apie šį muziejų skaitykite čia.

Eksperimentai saulės sistemoje

Energetikos mokslų centras lankytojai ras daugiau nei 130 interaktyvių eksponatų, 4D dirbtuves, o smalsiausieji galės išvysti naują edukacinį keliolikos minučių trukmės filmą apie žvaigždžių dulkes ir saulės sistemą. Bilietas į Energetikos mokslų centrą visai šeimai kainuoja 20 eurų. Žaibų šou muziejuje demonstruojamas kiekvieną dieną, 14 valandą.

Mokslo ir gamtos stebuklai

Tiems, kam fizika atrodo sausas mokslas, turėtų apsilankyti Ahhaa mokslo centre. Didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras su 3 tūkstančius kvadratinių metrų užimančia ekspozicija lengvai pranoks net ryškiausias svajones – čia rasite gigantišką energijos mašiną – Niutono obelį, ypatingąją Hobermano sferą, liftą, keliantį į „Kosmosą“, skruzdėlyną, kokio dar nesate regėję, mini-laboratorijas, judantį tunelį ir daugybę kitų mokslo ir gyvosios gamtos stebuklų. Jei pasiseks, savo akimis galėsite išvysti net kaip išsirita viščiukas – juk atsakymas, kas atsirado anksčiau – višta ar kiaušinis – dar ir šiandien lieka ginčų objektu. Ahhaa mokslo centras įsikūręs Tartu mieste. Muziejaus lankytojai tarp įdomiausių eksponatų paprastai praleidžia ne mažiau 3 valandų.

Žmogaus kūno kilmė, sandara ir paskirtis

Pačioje Talino širdyje pavasarį duris atvėrė naujas Sveikatos priežiūros muziejus, kuriame apie žmogaus kūną ir jo sandarą pasakojama linksmai ir įtaigiai. Naujajame muziejuje rasite įvairių žmogaus kūno sandaros modelių, tikrų kūno organų ekspoziciją bei prietaisų ir įrenginių kūno pakitimams tirti. Pažintis su žmogaus organizmu pristatoma pasitelkiant įvairias jusles – garsą, regą, kvapą, lytėjimą ir skonį. Tai vienas labiausiai įkvepiančių muziejų tiems, kas nori geriau pažinti save ir pradėti gyventi sveikiau. Muziejus draugiškas ir akliesiems, jiems informacija pateikiama brailio raštu.

1 komentaras to Ką pamatyti Estijoje: įdomiausios parodos ir interaktyvūs muziejai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.