Kandeliabros urvai – lankytinas objektas vykstantiems į Kosta Blanka

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį
Kandeliabros urvai

cuevasdecanelobre.com nuotr.

Jei kada vyksite į Alikantę ar nuspręsite apvažiuoti visą Kosta Blankos pakrantę, nuvykite iki Kandeliabros urvų (Cuevas del Canelobras/Candelabra Caves). Šie urvai nutolę 24 km į šiaurę nuo Alikantės, 3 km į šiaurę nuo Busoto miesto ir 40 km į pietus nuo Benidormo kurorto.

Tai didelis, 150 metrų ilgio urvas, kuriame lankytojai pamatys įspūdingus stalaktitus ir stalagmitus. Šie urvai susiformavo klinčių uolienose prieš maždaug 150 milijonų metų – vėlyvuoju juros periodu – ankstyvuoju kreidos periodu.

Pagrindinis urvo akcentas – viduryje esantis vienas didžiausių skliautų Ispanijoje, primenantis bažnyčių ar katedrų skliautus, nuo kurio lubų žemyn kabo net iki 12 metrų ilgio stalaktitai, o prieš juos nuo žemės savo aštrius smaigalius atstatę stalagmitai. Viskas yra apšviesta įvairių spalvų apšvietimu, kuris tik dar labiau suteikia urvui žavesio. Ši vieta pasižymi puikia akustika, todėl dažnai jame rengiami įvairūs koncertai ar folkloro festivaliai, kuriems kaskart yra pastatoma didžiulė scena.

Kandeliabros urvas netoli Alikantės

cuevasdecanelobre.com nuotr.

Urve iki šiol vis dar auga melsvabakterės kolonijos, dumbliai, grybai, pelėsiai, gyvena nedidelė šikšnosparnių kolonija. Ištisus metus esanti apie 18 laipsnių pagal Celsijų temperatūra padeda užtikrinti šių organizmų išlikimą.

Urvas buvo naudojamas žmogaus nuo senų laikų, manoma, kad pirmieji žmonės pateko į juos Ispanijai esant maurų įtakoje. Arabai urvus naudojo kaip prieglaudą, o vėliau, Ispanijos pilietinio karo metu, urve buvo remontuojami lėktuvų varikliai. Nuo XIX amžiaus vidurio urvas tapo turistų lankoma vieta ir yra vienas populiariausių lankytinų objektų.

Kandeliabros urvai

cuevasdecanelobre.com

Įėjimas į urvą yra aukštai ant Cabezón de Oro šlaito, nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į Alikantės provinciją ir Viduržemio jūrą. Šioje srityje taip pat yra keletas takų žygiams pėsčiomis.

Lankytojams urvas atviras nuo rugsėjo 16 iki birželio 30 d. I-V 10:30 – 16:50 val., VI-VII 10:30 – 17:30 val., nuo liepos 1 iki rugsėjo 15 d. I-VII 10:30 – 19:30 val.

Tinklalapis: http://www.cuevasdecanelobre.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.