Keletas įdomių lankytinų vietų Edinburge

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Keletas įdomių lankytinų vietų Edinburge Škotijos sostine Edinburgas tapo 1492 metais, o 1995 metais miestas buvo įtrauktas į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą. Nors lietuvių šis kraštas dar yra nepamėgtas, o gal tiesiog mažai žinomas, užtikriname, kad Edinburge aplankyti tikrai yra ką. Miestas nenusileidžia kitoms populiarioms Europos sostinėms!

Edinburgo pilis

Pagrindinis ir svarbiausias lankytinas miesto objektas, kurį turi aplankyti kiekvienas į ten nuvykęs – Edinburgo pilis (Edinburgh Castle). Tai ant aukštos kalvos, pačiame miesto centre, stūksanti pilis, kiekvienais metais pritraukianti tūkstančius turistų. Pilyje galėsite aplankyti muziejų bei pasigrožėti nuostabia Edinburgo panorama.

Adresas: Castel Hill, EH 1 2NG

Darbo laikas: 09.30 – 18.00 val.

Paskutinis įėjimas: 17.15 val.

Kaina suaugusiam: 12 svarų

Edinburgo pilis

Škotiško viskio paveldo centras

Kitas vertas dėmesio lankytinas objektas – Škotiško viskio paveldo centras (The Scotch Whisky Heritage Centre). Šiame muziejuje išgirsite pasakojimus apie senąsias škotiško viskio gaminimo technologijas. Turėsite galimybę paragauti skirtingų Škotijos regionų viskio, degustuodami išmoksite jį atskirti. Pasinaudosite vieną kartą gyvenime pasitaikančia galimybe patekti į didžiausią pasaulyje škotiško viskio kolekcijos kambarį, kuriame saugoma beveik 3500 viskio butelių.

Adresas: The Royal Mile, EU1 2NE

Darbo laikas: 10.00-18.00 val.

Paskutinis įėjimas: 17.00 val.

Kaina suaugusiam: 10,50 svaro

Škotiško viskio paveldo centras

Holyrood rūmai

Tai oficiali Jos Didenybės karalienės rezidencija, kurios duris atvertos ir turistams. Šioje pilyje per valstybines šventes ir renginius apsistoja karališkosios šeimos nariai. Pilis pastatyta garsiosios gatvės „Karališkoji mylia“ (Royal Mile) pabaigoje.

Adresas: Canongate, The Royal Mile

Darbo laikas: 09.30 – 18.00 val.

Paskutinis įėjimas: 17.00 val.

Kaina suaugusiam: 10,25 svaro

Holyrood rūmai

Edinburgo zoologijos sodas

Keliaujant su vaikais, nepraleiskite progos aplankyti Edinburgo zoologijos sodo. Tai didžiausias ir įdomiausias zoologijos sodas Škotijoje. Per vieną dieną jūs ir jūsų vaikai galės išvysti apie 1000 gyvūnų rūšių. Zoologijos sodo teritorija tokia didelė, kad įrengtos atskiros vietos norintiems pailsėti, pasidaryti iškylą gamtoje.

Adresas: EH 12 6TS

Darbo laikas: 09.00 – 18.00

Kaina suaugusiam: 13,95 svaro

Edinburgo zoologijos sodas

Nacionalinė Škotijos galerija ir Nacionalinis Škotijos muziejus

Mėgstantys meną, apsilankykite Nacionalinėje Škotijos galerijoje (National Galleries of Scotland) arba Nacionaliniame Škotijos muziejuje (Nacional Museum of Scotland). Šiuose objektuose galėsite pamatyti begalę paveikslų bei kitų, istoriją menančių, eksponatų. Tiek į vieną, tiek į kitą objektą – įėjimas nemokamas.

Nacionalinė Škotijos galerija

Adresas: The Mound, Edinburgh EH 22EL

Darbo laikas: 10.00 – 17.00 val.

Įėjimas nemokamas

Nacionalinis Škotijos muziejus

Adresas: Chambers Str. EH1 1JF

Darbo laikas: 10.00 – 17.00 val.

Įėjimas nemokamas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.