Keliauju vienas: 6 patarimai, kad kelionė būtų sklandi

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Jei jau nusprendėte planuoti pirmąją savo solo kelionę, pasiruošimą gali lydėti ir malonus jaudulys, ir nežinia. Štai keli patarimai, kurie padės suplanuoti sklandžią ir smagią vienišiaus kelionę:

1. Pasitikėkite savimi 

Vieni keliaujate pirmą kartą – normalu jaustis šiek tiek sutrikus. Būkite atviri sau ir aplinkai – drąsiai tyrinėkite tai, kas jums atrodo įdomu, net jei nukrypstate nuo pradžioje susidaryto maršruto ar plano. 

2. Suplanuokite svarbiausias detales iš anksto

Tam, kad kelionėje patirtumėte kuo mažiau rūpesčių, svarbiausiems dalykams pasiruoškite iš anksto. Užsisakykite nakvynės vietą ir pasidomėkite, ar joje bus pasirūpinta maitinimu, o jei ne – paieškokite netoliese esančių kavinių ar restoranų. Pasidomėkite viešojo transporto tvarkaraščiais, prekybos vietų ir kitų įstaigų darbo laiku. Susidarykite kelionės tikslų sąrašą – ką būtinai norite nuveikti išvykos metu ir pagal jį susidėliokite preliminarią dienotvarkę. Tačiau būtinai palikite vietos spontaniškumui – galbūt atvykę į pirmą kartą lankomą šalį atrasite kažką įdomesnio, nei buvote sugalvoję iš anksto. Geriausiai vienai dienai suplanuoti vieną konkretų tikslą, o kitą laiką skirti netikėtiems atradimams ir maloniam klaidžiojimui.

3. Bendraukite 

Nors jūsų kelionės tikslas yra pakeliauti vienam, tačiau vienišu tikrai nesijausite, jei tik būsite atviras pašnekesiams su vietiniais gyventojais. Nebijokite pokalbį pradėti pirmi – galbūt užmegsite naujas malonias pažintis ir turėsite galimybę apie lankomą šalį sužinoti iš vietinio gyventojo lūpų.

4. Dalyvaukite bendrose ekskursijose

Keliaujant vienam aplankyti visas lankomas vietas gali tapti iššūkiu. Pasidomėkite organizuojamomis grupinėmis turistinėmis ekskursijomis – jų metų patogiai aplankysite tas vietas, kurias turbūt ir taip jau turėjote savo tikslų sąraše.

5. Neišlaidaukite nakvynei

Jei jūsų kelionės tikslas yra tyrinėti lankomus šalies objektus, tikriausiai viešbutyje laiko praleisite mažai. Galbūt neverta ir išlaidauti – keliaujant vienam nuomotis apartamentus viešbutyje ir taip gali būti brangiau, tad pasidomėkite ekonominės klasės viešbutukais. Jie neretai būna arčiau miesto centro, tad ne tik sutaupysite, bet ir jausitės jaukiau bei saugiau.

6. Pasitarkite su profesionalais 

Jei jums atrodo, kad solo keliones galima susiplanuoti tik pačiam, nustebsite, kiek daug jums gali patarti kelionių pardavimo agentai. Jie parekomenduos tinkamiausią viešbutį, patars dėl vertingiausių ekskursijų ir kaip geriausia keliauti po pasirinktą šalį. Ir, žinoma, suteiks visą reikalingą saugumo informaciją, kad kelionė būtų sklandi vos įkėlus koją į lėktuvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.