Kelionė į Laplandiją – Ranua zoologijos sodas

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Ranua Zoologijos sodas

Ranua laukinių gyvūnų parkas atidarytas 1983 metais. Ištisus metus dirbantis Ranua zoologijos sodas yra viena pagrindinių įžymybių Laplandijoje, esanti maždaug apie 80 km atstumu nuo Kalėdų senelio gimtinės Rovaniemio. Tai šiauriausias zoologijos sodas pasaulyje, kuriame gyvena apie 200 gyvūnų, atstovaujančių 50 rūšių. Lankytojai iš labai arti gali pamatyti ne tik taikius miško gyventojus – briedžius, elnius, bet ir plėšrūnus – lūšis, rudąsias meškas, vilkus bei baltuosius lokius, vasarą besimurgdančius tvenkinyje, o žiemą sniege. Visiems parko gyventojams sukurta kiek įmanoma į laukinę gamtą panaši aplinka.

Šį parką bus įdomu aplankyti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Ir visai nesvarbu, ar į jį keliausite šaltuoju metų sezonu, ar šiltuoju – zoologijos sode niekada netrūksta įdomių pramogų.

Vasaros laikotarpiu lankytojams siūloma apsilankyti naminių gyvūnų parke, kuriame vaikštinėja arkliai, karvės, kiaulės, ožkos, triušiai bei vištos. Norintieji, prižiūrimi instruktorių, gali pajodinėti ant asilų bei žirgų. Čia pat įrengta mažų automobilių trasa, kurioje savo vairavimo įgūdžius išbandys vaikai, o štai vyresniems vaikams bei suaugusiems laisvalaikį praskaidrins pasivažinėjimas keturračiais. Dar viena parko atrakcija – stebėjimas, kaip šeriami plėšrūnai, o jeigu pasiseks ir lankytojams įmanoma pamaitinti išalkusius žvėris.

Žiemos pramogų spektras kur kas įvairesnis. Be zoologijos sodo gyventojų apžiūrėjimo ir jų šėrimo, galima grožėtis skulptūromis iš ledo ir sniego, leistis į kelionę su Haski veislės šunimis, elnių arba arklių traukiamomis rogėmis, pasivažinėti su sniegomobiliais, slidinėti. Viena įdomesnių pramogų – naktinis safaris po parką – unikali galimybė tamsiu paros metu stebėti nemiegančius gyvūnus.

Parke veikia restoranas, saldumynų, vyno bei suvenyrų parduotuvės. Žiemos metu duris atveria Igloo – iš sniego ir ledo išskobtas baras, kuriame svečiai gali paragauti įvairių gėrimų, pagamintų atšiauriomis sąlygomis.

Ranua zoologijos sodas gali būti puiki tarpinė stotelė keliaujantiems į Kalėdų Senelio gimtinę – Rovaniemį.

Adresas: Rovaniementie 29, 97700 Ranua, Suomija

Tinklalapis: http://www.ranuazoo.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.