Kelionė į Laplandiją – Rovaniemis ir Kalėdų senelio kaimelis

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kelione i Laplandija Rovaniemis įkurtas Kemijoki ir Ounasjoki upių santakoje, vos 10 km į pietus nuo poliarinio rato, todėl čia bent kartą per metus žiemą saulė nepakyla, o vasarą – nenusileidžia. Miestas neoficialiai laikomas sostine ir vartais į Suomijos Laplandiją. Nesvarbu kokiu tikslu keliautumėt, Rovaniemis bus ideali kryptis. Gerai išvystyta infrastruktūra, įdomios lankytinos vietos, safaris,  galimybė įgauti unikalią patirtį – daro miestą populiariu ne tik tarp pavienių keliautojų, bet ir tarp grupių. Ar keliausite vasarą, ar žiemą – pramogų čia niekada netrūks.

Žiemą siūloma pasivažinėti sniegomobiliais, elnių ar šunų tempiamomis rogėmis, leistis į Šiaurinės žvaigždės „medžioklę“. Vasaros laikotarpiu laisvalaikį praskaidrins upių kruizas ar kruizas po vidurnakčio saule. Ir, žinoma, kad ir kokiu metų laiku atvyksite į Rovaniemį, Kalėdų senelis visada lauks susitikimo su jumis. Ir tai dar ne visos pramogos, mieste yra ir daugiau kultūrinių lobių.

Arktikum muziejuje ir mokslo centre pateikiamos įdomios istorijos apie Šiaurę bei faktai apie Arktį nuo priešistorės laikų iki maždaug 1970 metų. Muziejus įkurtas Ounasjoki upės krante.

Palei upę ir aplink miestą įrengta 70 stovyklaviečių, kuriose žmonės kepa dešreles ar mėgaujasi kitais ant laužo paruoštais užkandžiais. Dėl malkų jaudintis nereikia – jomis aprūpina valstybė. Upės panoramoje dominuoja Jätkänkynttilä tiltas, kuris ypač gražiai atrodo apšviestas naktį.

Netoli Arktikum muziejaus yra dar vienas lankytinas objektas – Pilke mokslo centras. Jame lankytojai supažindinami su įvairiomis miškų rūšimis. Centre taip pat galima dainuoti karaoke arba leistis į virtualią briedžių medžioklę.

Korundi kultūros centre įsikūręs Rovaniemio dailės muziejus, eksponuojantis šiuolaikinio meno kūrinius

Viena pagrindinių atrakcijų turistams – Kalėdų senelis, kurio paštas ir oficiali rezidencija įkurta Kalėdų senelio kaimelyje – Jolupukyje, esančiame vos 9 km nuo Rovaniemio miesto centro, ant poliarinio rato ribos. 2011 metais Kalėdų senelio paštas atšventė dvidešimtmetį. Prieš Kalėdas šiuo adresu atsiunčiama apie 32 tūkstančiai laiškų per dieną! Kiekvienų metų Šventų Kalėdų išvakarėse elfai paruošia traukiamas roges, pakinko elnius ir Kalėdų Senelis su pilnu maišu dovanų leidžiasi į kelionę po pasaulį, aplankydamas gerus vaikučius.

Kaimelyje taip pat įkurtas Kalėdų senelio parkas (Santa). Smalsuoliai gali stebėti žaislus gaminančius ar imbierinius sausainius kepančius elfus, leistis į kelionę po apylinkes su šunimis ar elniais kinkytomis rogėmis, pasivažinėti sniegomobiliais, tiesiog paslidinėti ir pačiuožinėti. Žiemos metu atidaromas įvairiomis spalvomis žėrintis ledo skulptūrų sodas. O iš parke esančio pašto yra galimybė pasveikinti savo artimuosius arba draugus, išsiunčiant jiems atvirukus ir kaldėdinius sveikinimus bet kuriuo metų laiku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.