Kelionės automobiliu po Vokietiją: šiuose 5 keliuose vaizdai tiesiog atims žadą

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kelionės automobiliu po Vokietiją

Kelionės automobiliu po Vokietiją: šiuose 5 keliuose vaizdai tiesiog atims žadą. Įsivaizduokite prieš akis besidriekiantį kelią, kur kiekvienas posūkis atveria naują kvapą gniaužiantį kraštovaizdį, o kiekvienas stabtelėjimas mieste – tarsi scena iš pasakų knygos. Vokietiją ne be reikalo savo kelionei automobiliu ar kemperiu renkasi turistai, tarp jų ir lietuviai. Vienoje didžiausių Europos šalių keliautojai mėgaujasi be galo įvairiomis vaizdingomis vietovėmis, o kelių kokybė ir infrastuktūra visame pasaulyje laikomi etalonu.

Kelionės automobiliu žavi tuo, kad čia kiekvienas yra savo laiko valdovas, lengva suderinti skirtingus lūkesčius net ir keliaujant su šeima. Vieną dieną galima mėgautis paplūdimiu, o kitą – įspūdingomis pilimis, kopti į kalnus ar leistis į gurmaniškas patirtis. Juo labiau, kad kartu gali keliauti ir augintiniai, o nereikės skaičiuoti nei pasiimamų daiktų, nei suvenyrų kilogramų.

Vokietijoje yra sudaryta net virš 150 teminių vaizdingų maršrutų, kurių kiekvienas dovanoja vis naują patirtį. Neapsisprendžiantiems, kuriuos iš jų rinktis leidžiantis į autostogų nuotykį Vokietijoje, keltų operatorius DFDS į planus rekomenduoja įtraukti 5 išskirtinius kelius.

Baltijos jūros pakrantės kelias (Ostseeküstenstraße)

Atostogos ir ošianti jūra – kone sinonimai, o Vokietijoje ta pati pažįstama Baltijos jūra nustebins neregėtais vaizdais. Vartais į naujus įspūdžiais patogu pasirinkti Kylį, kuris lietuviams lengvai pasiekiamas keltu iš Klaipėdos. O tuomet jau rasite pilių, raižytų uolų, nepakartojamos raudonų plytų architektūros, elegantiškų vilų ir, žinoma, smėlėtų paplūdimių bei žavių žvejų kaimelių.

Šis maršrutas driekiasi nuo Flensburgo netoli Danijos sienos iki Olbeko, esančio Uzedomo saloje. Pakeliui pamatysite tokius vaizdingus miestus kaip Liubekas, kuris garsėja viduramžių architektūra ir marcipanais, ir Rostokas, pasižymintis gyvybingu uosto gyvenimu ir istoriniais pastatais. Jie – tik du iš aibės Hanzos sąjungos miestų, kurie laikomi vienais gražiausių Vokietijoje ir kupini architektūros lobių, sukurtų iš nesuskaičiuojamų milijonų plytų.

Bene labiausiai pribloškianti vieta bus neįtikėtino grožio Riugeno sala su ryškiai baltomis kreidos uolomis, elegantiškais kurortais ir medine, tarsi nerta architektūra. Žinoma, ir išpuoselėtais minkšto smėlio paplūdimiais, kurie vadinami vienais gražiausių prie visos Baltijos jūros.

Pasakų kelias (Märchenstraße)

Tikriausiai niekas taip nesuvienija skirtingų kartų keliautojų kaip pasakos. Mažiesiems įdomu susipažinti su jų personažais, net jei jie apie juos nėra girdėję. O tėvams bus vienas įdomumas keliauti Pasakų keliu, kuris įkvėptas vaikystėje skaitytų Brolių Grimų pasakų. Maršrutas nusėtas paveikslų vertais miesteliais ir net 20 pilių bei rūmų.

Šis 700 km ilgio maršrutas jungia Hanau, brolių Grimų gimtinę, ir šiaurės Vokietijoje esantį Brėmeną, kuriame slypi žymiai daugiau įdomybių nei vien tik jo muzikantų istorija ir puiki proga asmenukei. Pakeliui aplankysite miestus ir kraštovaizdžius, kurie įkvėpė įvairias mylimas pasakas: Hameliną, kur seksite Piemenėlio pėdomis, gimtąjį Snieguolės Bad Vildungeno miestelį, Raudonkepuraitės namus Alsfelde, pamatysite Miegančiosios gražuolės pilį Sababurge ir pakilsite į Trendelburgo bokštą, iš kurio Rapuncelė nuleido savo plaukus.

Alėjų kelias (Deutsche Alleenstraße)

Ilgiausias teminis maršrutas – tai raminanti ir didinga kelionė nesibaigiančiomis medžių alėjomis, jau šimtus metų apgaubusiomis Vokietijos kelius. Liepos, klevai, ąžuolai, vaismedžiai ir beržai kadaise keliautojus vesdavo į tikslą, o dabar šios šviesos ir šešėlių žaismu užburiančiu alėjos tapusios tikslu savaime. Daugiau kaip 2900 km ilgio maršrutas driekiasi nuo Riugeno šiaurėje iki Bodeno ežero pietuose ir yra ilgiausias vaizdingas maršrutas Vokietijoje, leidžiantis pažinti 10 federalinių žemių. Ramios, medžiais apsodintos alėjos suteikia ramybės ir ryšio su gamta pojūtį, kurį sunku rasti kitur.

Kelionės pradžioje Riugeno saloje jus pasitiks didingos senovinių liepų ir ąžuolų alėjos, sudarančios natūralius žalumos tunelius. Toliau pravažiuosite pro istorinį Hanzos miestą Štralzundą, kuriame išlikusi mūrinė gotikinė architektūra ir įspūdingas jūrų muziejus. Maršrutas ves per Meklenburgą-Pomeraniją – regioną, nusėtą vaizdingais ežerais, kalvomis ir jaukiais kaimeliais. Keliaujant toliau į pietus, maršrutas ir toliau atskleis Vokietijos kraštovaizdžio įvairovę, ves per Harco kalnus su jų mistiniais miškais ir pasakų pilimis. Vėliau jus nuves į pačią Tiuringijos ir Saksonijos širdį, kol galiausiai pasieksite vaizdingą Bodeno ežero pakrantę.

Romantiškasis kelias (Romantische Straße)

Romantiškasis kelias, besidriekiantis daugiau kaip 350 km nuo Viurcburgo iki Fiuseno pietuose, neabejotinai yra vienas gražiausių maršrutų. Tiesa, ir populiariausių. Šis vaizdingas kelias veda per sienomis apjuostus viduramžių miestus, pasakų pilis ir idiliškas kaimiškas vietoves.

Kelionę pradėję Viurcburge, galėsite pasigrožėti įspūdinga Viurcburgo rūmų, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, architektūra. Keliaujant į pietus, kelias vingiuoja per tokius žavingus miestelius kaip Rotenburgas prie Tauberio, kur grindinio gatvelės ir mediniai namai akimirksniu nukels jus į praeitį. Čia galėsite net vasarą patirti Kalėdų žavesį, nes ištisus metus veikia kalėdinių krautuvėlių. Maršruto kulminacija – Fiussenas su žymiąja Noišvanšteino pilimi. Ji yra tikras romantiškos architektūros šedevras, kuris, sakoma, tapęs įkvėpimu Walto Disney‘aus „Pelenės“ ir „Miegančiosios gražuolės“ pilims.

Vokietijos Alpių kelias (Deutsche Alpenstraße)

Ieškantiems įspūdingų kalnų vaizdų ir krištolo skaidrumo ežerų – Vokietijos Alpių keliu bent kartą gyvenime pravažiuoti yra būtina. Nuo Lindau prie Bodeno ežero iki Berchtesgadeno Austrijos pasienyje tęsiasi 450 km ilgio kelias, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiantys aštrių keterų Bavarijos Alpių vaizdai.

Pakeliui važiuosite per vešlias saulės spinduliais glostomas pievas, tankius miškus, palei krištolo skaidrumo ežerus ir žavius Alpių kaimelius, lankysitės didingose pilyse, o jėgas atgauti galėsite SPA kurortuose. Tarp svarbiausių vietų – vaizdingas Garmišo-Partenkircheno miestelis, garsėjantis aukščiausia Cugšpicės viršukalne šalyje, ir ramus Chymzės ežeras, dažnai vadinamas „Bavarijos jūra“. Šiame maršrute taip pat įtraukta minėtoji Noišvanšteino pilis, jame verta atsipūsti prie Valcheno ežero su krištolo skaidrumo bei turkio mėlynumo vandeniu ir pasigėrėti didinga kalnų panorama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.