Kelionių kryptys žvejybos mėgėjams: kur keliauti su meškere?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

kryptys žvejybos mėgėjamsKelionių kryptys žvejybos mėgėjams: kur keliauti su meškere? Per atostogas ieškantiems daugiau gamtos, kelionių ekspertai pataria atkreipti dėmesį į daugelyje užsienio kurortų siūlomas žvejybines iškylas. Birželio 27-oji – tarptautinė žvejų diena, tad puiki proga pasiaiškinti, kokiose šalyse ir rimti žvejai, ir mėgėjai, ir gal dar niekada gyvenime žuvies negaudę smalsuoliai galėtų užmesti savo meškeres. O gal žvejyba svečiuose kraštuose sudomins ir gurmanus – ar kada bandėte pietus iš vandens išsižvejoti patys?

Žvejybą kaip vieną iš aktyvaus laisvalaikio pramogų siūloma rinktis daugelyje populiariausių atostogų krypčių: Turkijoje, Italijoje ir Ispanijoje, taip pat Jungtiniuose Arabų Emyratuose ar Tailande. Juk dauguma poilsiautojams taip patinkančių kurortų įsikūrę prie jūrų ar vandenynų, kuriuose tradiciniais būdais žvejota nuo neatmenamų laikų.

„Žvejybinės išvykos rekomenduojamos ne tik šio užsiėmimo entuziastams. Jos gali tapti puikia pramoga, kuomet gamtoje laikas leidžiamas su šeima ar draugų kompanija. Susipažinti su žvejybos ypatumais svečioje šalyje kviečiami ir žvejai aistruoliai, ir niekada šios pramogos nebandę poilsiautojai. Juk kelionės – puiki proga išmėginti kažką nauja ir apsirūpinti prisiminimus garantuojančiais įspūdžiais“, – sako tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Pardavimų skyriaus vadovas Mindaugas Rauktys.

Žvejyba Turkijos ežeruose – ne tik žvejams

Lietuvių taip pamėgta Turkija žavi ne tik įspūdingais paplūdimiais, puikiu oru ir nepriekaištingu aptarnavimu. Skanus ir kokybiškas maistas – svarbi atostogų Turkijoje dalis, tad pasirinkusiems poilsį Turkijos Antalijos ir Egėjo regionuose verta išbandyti žvejybinę ir sykiu kulinarinę išvyką prie jūros, ežero ar upės.

Pavyzdžiui, Antalijoje organizuojama iškyla ir žvejyba kalnų ežere, upėtakių ūkyje. Garantuojamas ramus poilsis gamtoje ir, žinoma, pietų stalas, ant kurio bus patiektas ir ką tik iš vandens pačių turistų išsitrauktas laimikis. Kemere analogiška pramoga siūloma prie upės.

Visiems norintiesiems duodamos meškerės, o žvejoti nenusiteikusieji gali iki valios grožėtis atsiveriančiais vaizdais bei paragauti čia pat ant mangalo (atviros ugnies kepsninės) ruošiamų patiekalų iš šviežios žuvies.

„Juk geriausias būdas mėgautis gamta – joje būti, kažką joje veikti, tad bent kelias valandas trunkanti žvejybinė išvyka – puiki proga iš arčiau susipažinti su vandens ir pakrančių pasauliu“, – sakė „Tez Tour“ atstovas. Jis atkreipė dėmesį, jog dažniausiai žvejyba organizuojama ypatingose gamtos kampeliuose, kurių poilsiaujant įprastu režimu – viešbutis–paplūdimys – greičiausiai, nebus galimybės pamatyti.

Sardinijos žvejų paslaptys

Autonomiją nuo Italijos turinti Sardinijos sala dėl nuostabių paplūdimių ir kvapą gniaužiančių vaizdų ne veltui dažnai vadinama rojaus kampeliu, tad norintiems susitelkti būtent ties gamta ir, žinoma, sužinoti vietos žvejų paslapčių, rekomenduojama pramoginė ekskursija į jūros draustinį Kano Karbonara.

Žvejų valtyse keliautojus lydi patyrę žvejai, kurie parodo kaip kelti ir statyti tinklus, traukti sugautą laimikį. Organizuojama ir dugninė žvejyba, o pietų meniu sudaromas iš rytinio žvejybos laimikio. „Tokios ekskursijos – tai dar vienas puikus būdas pažinti atokesnius gamtos kampelius, paraugti šviežio maisto, pabendrauti su vietiniais gyventojais“, – sako M. Rauktys.

Visose žvejybiniuose laiveliuose įrengtos virtuvės, tualetai ir aikštelės saulės vonioms, tad komfortiškas poilsis pačių įvairiausių poreikių poilsiautojams – garantuotas.

Laukinės žvejybos ypatumai Ispanijoje

Aplankę Kosta Dorados regioną Ispanijoje keliautojai sužino, jog „Auksine pakrante“ šis regionas vadinamas dėl auksinio atspalvio paplūdimių. Švelnus klimatas ir unikalūs gamtos draustiniai kasmet sulaukia vis daugiau poilsiautojų dėmesio.

Planuojantiesiems aplankyti vieną didžiausių ir gražiausių Katalonijos draustinių – L‘ebro deltą, suteikiama puiki galimybė tą padaryti žvejybos metu. Iš Sant Carlos de la Rapitažvejų kaimelio motorinėmis valtimis pasiekiama Bahia de los Alfaques įlanka. Joje keliautojus pasitinka žvejys, kuris supažindina su žvejybos ypatumais laukinėje gamtoje.

Iš anksto suplanuota ir itin įdomi tokios išvykos dalis – po žvejybos pietūs patiekiami ant platformos, kur auginamos austrės ir midijos. Po pietų dar laukia apsilankymas žuvies biržoje, kur galima pamatyti, kaip vyksta tikrieji šviežios žuvies aukcionai.

Didžiausioje Kanarų saloje Tenerifėje atostogaujantys aktyvių pramogų mėgėjai galės išbandyti vienus seniausių žūklės būdų – velkiavimą ar giluminę žvejybą atvirame vandenyje. 

Ieškantiems daugiau egzotikos

Jūsų atostogų lėktuvas kelia sparnus į tolimesnius egzotiškus kraštus? Nors į Jungtinius Arabų Emyratus, greičiausiai, vykstate dėl stulbinančios naujosios architektūros, nepriekaištingo arabiško svetingumo bei puikios poilsio infrastruktūros, čia taip pat organizuojama ir žvejyba. Su VIP ženklu ir jus lydinčiais profesionalais, kas žada ir nepamirštamą pramogą, ir kone tobulą aptarnavimą.

Tuo tarpu Tailande be žvejybos gyvenimas tiesiog neįsivaizduojamas – nuo istorinių laikų iki dabar, tad šioje poilsiautojų pamėgtoje šalyje žvejybą taip pat verta įtraukti į savo kelionės programą. Juk smalsu, kaip iš vandens gėrybes traukia žuvį ir kitus vandens gyvius bei augalus kulinariniu pagrindu ir paveldu pavertę  vietos gyventojai. 

Pasak M. Raukčio, žvejojant Tailande, iš specialaus žvejybinio laivelio, galima pažinti Andamanų jūros pasaulį, kuris išties turtingas ir įvairus. „Netoli Rachos salos galima įvertinti visus Tailando žvejybos subtilumus, o žvejoti tokių egzotiškų žuvų kaip marlinas ar buriažuvė į Puketo salą atvyksta profesionalai iš viso pasaulio“, – atkreipia dėmesį „Tez Tour“ atstovas.

Graži gamta, puikus oras, skanus maistas ir linksma kompanija – viskas, ko reikia tobulam poilsiui. Ir ką gali žinoti – gal šį kartą didžiausiu laimikiu džiaugsitės jūs?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.