Kemero regionas: Goiniukas, Beldibis, Kirišas, Tekirova ir Čamjuva

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kemero regionasKemeras – nedidelis kurortinis miestelis, esantis tik apie keturiasdešimt du kilometrus nuo kito Turkijos miesto – Antalijos.  Šiek tiek daugiau nei prieš kelis dešimtmečius, Kemeras buvo tik paprastas žvejų kaimelis, laikui bėgant tapęs populiariu šiuolaikišku kurortu.

Šis pajūrio miestelis įsikūręs tarp didingų pušimis ir apelsinmedžiais apaugusių kalnų ir Viduržemio jūros. Kemero akmenuotus – žvyro paplūdimius supa alyvmedžių, palmių bei pušų giraitės, o jų krantus skalauja nepaprastai švarus ir skaidrus vanduo. Miesto teritorijoje yra du vieši paplūdimiai – vienas centre, kitas už jo ribų. Pastarasis pavadintas „Mėnulio šviesos“ paplūdimiu. Šalia jo yra įsikūrę daugybė restoranų, mažų parduotuvių, vandens parkas bei delfinariumas.

Kurortą pamėgę vandens sporto entuziastai. Jame yra vienas didžiausių Turkijos jachtų uostų, galintis priimti beveik 200 laivų.

Kemeru liks sužavėti ir poilsio ieškantys turistai, kurie gali apsigyventi pačiame kurorte arba šiame regione esančiose Tekirovos, Čamjuvos, Kirišo, Goiniuko, Beleko  arba Beldibio gyvenvietėse.

Goiniukas

Viena pirmųjų turistinių zonų Turkijoje – apie dešimt kilometrų nuo Kemero nutolusi  Goiniuko gyvenvietė. Kurortą į dvi dalis dalija Antalija – Kemeras kelias. Arčiau jūros esančioje dalyje dominuoja restoranai bei parduotuvės, o krantai apstatyti 4-5 žvaigždučių viešbučiais, turinčiais smulkaus žvyro paplūdimius. Poilsį čia dažniausiai renkasi šeimos bei jaunavedžiai, norintys ramiai praleisti savo atostogas. Kitą miesto dalį supa natūralios pušų, oleandrų bei citrinmedžių giraitės, sukuriančios itin jaukią ir atpalaiduojančią atmosferą.

Beldibis

Beldibis – apie šešis kilometrus nusidriekusi poilsio zona, esanti iš karto už Goiniuko gyvenvietės, maždaug apie 15 km nuo Kemero ir apie 38 km iki Antalijos. Kurorte didelis apgyvendinimo pasirinkimas – nuo ekonominių trijų žvaigždučių iki aukščiausios klasės viešbučių, turinčių dideles žalias teritorijas.  Paplūdimiai nusėti smulkiais akmenukais. Kurortas labiau pritaikytas šeimyniniam poilsiui, tačiau nenuobodžiaus ir jaunimas. Beldibyje yra parduotuvių, kavinių, restoranų bei diskotekų, o norintys aktyvesnių pramogų ar audringo naktinio gyvenimo – visuomet gali nuvykti iki Kemero.

Kirišas

Kirišas yra pietinis Kemero priemiestis, kurį skiria uolėtas kalnas, nusidriekęs iki pat jūros. Šis kurortas gali pasigirti puikiais keturias ir penkias žvaigždutes turinčiais viešbučiais, kurių smulkaus žvyro paplūdimius skalauja Viduržemio jūros bangos. Kiriše pramogų nėra, tačiau čia pat – Kemeras, kuriame gyvenimas verda dvidešimt keturias valandas per parą.

Tekirova

Tekirovos kurortas laikomas tikru brangakmeniu. Tai pats gražiausias šio regiono kurortas, kuriam žavesio suteikia nuostabi gamta bei jaukūs smulkaus žvyro paplūdimiai. Čia rasite vieną gražiausių paplūdimių visoje Turkijos Rivjeroje. Tekirovos miestelis nutolęs apie 17 km į vakarus nuo Kemero. Kurorto infrastruktūra pritaikyta šeimyniniam poilsiui. Jame yra įvairaus lygio viešbučių – nuo ekonominiam poilsiui skirtų iki nepriekaištingų, aukščiausios klasės, viešbučių.

Čamjuva

Nedidelis miestelis, esantis tik septyni kilometrai iki Kemero. Kurortas žavi jaukia ir atpalaiduojančia atmosfera, lėtu gyvenimo tempu bei žaliuojančia aplinka. Poilsiautojams siūloma apsistoti geruose 3-4 žvaigždučių viešbučiuose, šalia kurių – smulkaus žvyro paplūdimiai. Kurortas puikiai tiks ieškantiems ramaus ir pasyvaus poilsio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.