Kiek cigarečių ir alkoholio galima vežtis į Norvegiją, Didžiają Britaniją, Airiją, Vokietiją ir kitas ES nares?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kiek cigarečių ir alkoholio galima vežtis į Norvegiją, Didžiają BritanijąPraminti mūsų takai į Airiją, į Jungtinę Karalystę, Vokietiją bei kitas darbo rinką lietuviams atvėrusias valstybes. Dažnai lauktuvėms be įprastų lietuviškų suvenyrų vežame alkoholinių gėrimų arba tabako gaminių. Jų taip pat įsidedame ir savo reikmėms. Kiekvienas žinome, kad šioms prekėms yra apribojimai, tačiau retas kuris žino, kiek iš tikro, legaliai, galima įsivežti šių „gėrybių“.

Keliaujant po Europos sąjungą yra nustatyti bendri alkoholio ir tabako apribojimai. Kiekvienas keleivis gali įsivežti ne daugiau kaip 800 cigarečių, 400 cigarilių, 200 cigarų, 1 kg tabako, 10 litrų stipriųjų gėrimų, 20 litrų spirituoto vyno (pavyzdžiui, portveino ar chereso), 90 litrų vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 litrų putojančio vyno), 110 litrų alaus.

Atkreipkite dėmesį, jog kiekviena valstybė gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekius. Todėl ruošiantis keliauti patartina šią informaciją pasitikslinti kiekvienos šalies muitinės tinklalapyje.

Didžioji Britanija

Pagal muitinės informaciją, keleiviams, atvykstantiems į Didžiąją Britaniją iš Europos Sąjungos valstybių nėra tabakui ir alkoholui taikomų limitų. Tačiau, jeigu gabensite daugiau negu nurodyta lentelėje, sustabdžius pareigūnams, gali tekti įrodyti, kad šios prekės bus naudojamos tik asmeniniams poreikiams.

Goods brought to the UK from

the European Union

(keliaujantiems iš ES į JK)

Until 30 September 2011

(iki 2011.09.30)

From 1 October 2011

(nuo 2011.10.01)

Cigarettes (Cigaretės) 3,200 800
Cigars (Cigarai) 200 200
Cigarillos (Cigarilės) 400 400
Tobacco (Tabakas) 3 kilograms 1 kilogram
Beer (Alus) 110 litres 110 litres
Wine (Vynas) 90 litres 90 litres
Spirits (stiprūs alk. gėrimai) 10 litres 10 litres
Fortified wine (spiritiniai vynai) 20 litres 20 litres

Ir vis dėlto, jeigu jus patikrintų muitinės pareigūnai ir bagaže rastų žymiai didesnį cigarečių ar alkoholio kiekį, jūsų bus prašoma atsakyti į klausimus, panašius į: Kiek vežatės ir kokių rūšių vežatės prekių?; Kodėl jas pirkote?; Kaip už jas sumokėjote?; Kaip dažnai keliaujate?; Kiek Jūs per dieną reguliariai surūkote cigarečių ar išgeriate alkoholio? Muitinės pareigūnai gali užduoti ir daugiau klausimų.

Jeigu neįrodysite, jog vežamos prekės yra skirtos asmeniniam vartojimui – jos bus atimamos.

Na, o įsitikinimui, kad mes tikrai nemeluojame ir, kad nereikėtų vargti klaidžiojant po kitus tinklalapius, pateikiame angliškus paaiškinimus:

Although there are no limits on the amount of alcohol and tobacco you can bring in from EU countries, customs officials are more likely to ask you questions if you have more than the following“

If the UKBA is satisfied that the goods are for a commercial purpose it may seize them and any vehicle used to transport them, and may not return them to you.“

Airija

Nuo 2014 m. sausio 1 d. Airija apribojo įvežamų cigarečių kiekį atvykstantiems iš Lietuvos, Bulgarijos, Kroatijos, Latvijos ir Vengrijos. Pagal naujas taisykles galima įsivežti tik iki 300 vienetų cigarečių. Kitiems tabako gaminiams ir alkoholiui taikomi bendri apribojimai: iki 400 cigarilių, iki 200 cigarų, iki 1 kg rūkomo tabako, iki 10 litrų stipriųjų alkoholinių gėrimų (degtinės, viskio, džino, brendžio ir t.t.), iki 110 litrų alaus.

Vokietija

Kaip ir Airija, taip ir Vokietija sugriežtino tabako bei alkoholio vežimo taisykles, atvykstantiems iš Lietuvos, Latvijos, Bulgarijos, Kroatijos, Vengrijos, Rumunijos. Iki 2017 m. gruodžio 31 d. į Vokietiją asmeniniais tikslais galima įsivežti ne daugiau nei 300 cigarečių. Kiti apribojimai, susiję su tabako ir alkoholio gaminiais, nesikeičia, jei prekės įsivežamos ne komerciniais, o asmeninio naudojimo tikslais.

Norvegija

Į Norvegiją lietuvos piliečiams galima įsivežti ne daugiau nei 200 cigarečių arba iki 250 gramų kitų tabako gaminių (pvz. kramtomojo tabako) ir iki 200 lapelių cigarečių popieriaus.

Tabako ir alkoholio gaminių negali vežti asmenys, neturintys 18 metų, o neturintys 20 metų negali vežti stipresnio nei 22 laipsniai alkoholio. Gėrimus, kuriuose alkoholio konsentracija viršyja 60 laipsnių – importuoti draudžiama.

Komentaras

Tabako ir alkoholio gaminiai turi būti skirti tik asmeniniam vartojimui. Veždamiesi didesnį kiekį nei nustatytos normos, tos šalies į kurią vykstate muitinėje, gali tekti įrodinėti, kad produkcija bus naudojama asmeniniams poreikiams. To neįrodžius, alkoholis ir/ar tabako gaminiai bus konfiskuojami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.