Kroatija. Pulos miesto įžymybė – tūkstančius metų skaičiuojantis romėnų amfiteatras

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Pulos miesto įžymybė Pulos mieste yra daugybė įvairių ir įdomių lankytinų objektų. Vienas tokių – amfiteatras, dar vadinamas tiesiog Pulos arena. Tai vienas iš šešių didžiausių romėnų amfiteatrų pasaulyje ir vienintelis iki mūsų dienų išsaugojęs visus keturis bokštus.

Pirmieji arenos statymo darbai pradėti maždaug 27 m. pr.  Kr. Tuomet objektas buvo statomas iš medžio. Tik 68 m. e. m. valdant romėnų imperatoriui Klaudijuj, amfiteatro atkūrimo darbams panaudotas kalkakmenis. Po beveik dešimtmečio Klaudijų pakeitus kitam imperatoriui – Vespasianui, arena buvo padidinta.

Iki naujo imperatoriaus atėjimo į valdžią, amfiteatre vykusias žaidynes ir kitus renginius pakeitė kruvinos ir siaubingos gyvūnų ir gladiatorių kovos, kurias vienu metu galėjo stebėti daugiau nei dvidešimt tūkstančių žiūrovų. Šios žiaurios kovos tęsėsi iki V amžiaus. Jas uždraudus arenoje vėl pradėti organizuoti įvairūs kultūriniai renginiai.

Amfiteatras yra elipsės formos, kurios ašių ilgis yra 132,45 ir 105,10 metro. Išorinių sienų aukštis siekia beveik 30 metrų. Kadangi arena pastatyta ant šlaito, viena jos dalis turi tris aukštus, kita – du. Pirmame ir antrame aukštuose yra po 72 arkas, trečiame – 64 stačiakampio formos angos. Arena iš viso turėjo net 15 įėjimų.

Pulos miesto įžymybė

Šiandien arena nestovi tuščia. Joje vyksta įvairūs koncertai, festivaliai, sporto varžybos. Joje koncertavo britų legenda Eltonas Džonas, septynis „Grammy“ apdovanojimus laimėjusi kanadiečių dainininkė Alanis Morissette, Lučianas Pavarotis, Erosas Ramazotis ir kt. Tiesa, arena šiuo metu talpina beveik penkis kartus mažiau žiūrovų – tik apie 5000.

Amfiteatro požemiuose, kuriose anksčiau veikė kalėjimas, įkurtas Istrijos archeologijos muziejus. Jame eksponuojami įvairiausi radiniai, aptikti arenos teritorijoje ir kituose Pulos romėnų statiniuose.

Pulos amfiteatras lankytojams atviras ištisus metus. Darbo laikas nuo birželio 1 iki rugsėjo 30 d. 08:00 – 21:00 val., nuo spalio 1 iki gegužės 31 d. 08:30 – 16:30 val.

Adresas: Scalierova ulica 30, 52100, Pula, Kroatija

Tinklalapis: http://www.ami-pula.hr/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.