KORFU SALA: 5 priežastys, kodėl verta aplankyti

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

korfu salaGraikijai priklausanti Korfu sala, įsikūrusi tarp Graikijos ir Albanijos krantų, jau spėjo užkariauti čia atostogauti atvykstančių lietuvių širdis. Sala garsėja tiek nuostabia gamta – kalnais, laukiniais paplūdimiais ir šilta Jonijos jūra – tiek prabangiais kurortais ir mažais žvejų miesteliais, kurių restoranuose draugiški vietiniai gyventojai siūlo paragauti puikių graikiškos virtuvės patiekalų. Atnaujinus skrydžius iš Lietuvos, didžiausias Baltijos šalyse kelionių organizatorius „Novaturas“ kviečia atrasti šią dar mažai ištyrinėtą išskirtinę kryptį ir išvardija 5 priežastis, kodėl verta apsilankyti šioje saloje.  

Keri kontrastinga gamta ir nuostabūs vaizdai

Korfu sala turistus iš Lietuvos vilioja savo neįprastu kontrastingu kraštovaizdžiu. Šią nedidelę salą galima palyginti su daug aprėpiančiu žemynu – šiaurės rytuose pasitinka akmenimis nuklotas krantas su nuošaliais paplūdimiais ir mažais žvejų kaimeliais, o pietuose ir šiaurėje –smėlėti paplūdimiai, turistų poilsiui pritaikyti prabangūs viešbučiai ir įvairios pramogų erdvės. Vakarinėje salos dalyje – aukšti, uolėti krantai, žaliuojančios kalvos, akmenuoti paplūdimiai ir kvapą gniaužiančios panoramos saulėlydžiams stebėti. Geriausia tai, kad norint pamatyti visus šiuos skirtumus, neprireiks daug laiko ir pastangų – salą greitai ir nesudėtingai galima apkeliauti automobiliu.

Skanus maistas ir jaukūs kurortai 

Vis dėl to, kad ir kurią salos kryptį pasirinktumėte, keliaudami po Korfu netruksite pastebėti jos žalumo – kvepiančių alyvmedžių ir vynuogynų giraičių. Pastarosios sufleruoja viešint saloje nepraleisti progos paragauti iš vietinių vynuogių pagaminto vyno, puikiai derančio su kitais tradiciniais Graikijos virtuvės patiekalais. 

Toliau vykstant Korfu pakrante, akį traukia įvairaus dydžio kurortiniai miesteliai, kurie vieniems siūlo ramų ir prabangų, kitiems – aktyvų poilsį, todėl čia atostogauti atvyksta tiek šeimos su vaikais, romantikos išsiilgusios poros ar jaunimas, tiek šią salą ypač pamėgę vietiniai vyresnio amžiaus turistai. Visi jie randa sau artimos veiklos ir pramogų. 

Ištisus metus džiugina šilti ir saulėti orai

Žinoma, dar viena svarbi priežastis, traukianti į Korfu atvykti turistus – nepriekaištingi orai. Jau pavasario mėnesiais – balandį ir gegužę – oras Korfu saloje siekia 20–24 laipsnius, o dienos būna itin saulėtos. Karščiausia saloje būna vasarą – liepos ir rugpjūčio mėnesiais, kuomet termometrai šokteli net virš 30 laipsnių. Panaši būna ir vandens temperatūra. Ankstyvą rudenį iškrinta šiek tiek lietaus, tačiau oro temperatūra net spalį siekia apie 23 laipsnius šilumos, vandens – apie 21 laipsnį, todėl beveik ištisus metus Korfu saloje galima mėgautis saulėtomis atostogomis.

Vilioja aktyvus poilsis ir pramogos 

Šiltas oras įkvepia laiką leisti gamtoje – ne tik grožintis įspūdingais reljefais ir žaliuojančiomis kalvomis, bet ir leidžiantis į aktyvaus poilsio nuotykius. Korfu saloje rasite daug pramogų – golfo aikštynus, paplūdimius, vaizdingas įlankas, nardymą ir buriavimą, vandens parką ir žavingus pajūrio kaimelius. Be to, saloje galima susipažinti su vietine kultūra arba net aplankyti kaimyninę Albaniją!

Aplankyti Korfu salą verta ne tik dėl įspūdingos gamtos, daugybės lankytinų vietų, bet ir dėl itin svetingų vietinių gyventojų, kurie maloniai pasitinka turistus, stengiasi neįkyrėti ir suteikia taip norimo privatumo.

Gausu lankytinų vietų

Vienas labiausiai turistų lankomų objektų Korfu – įspūdinga Angelokastro tvirtovė, salos šiaurės vakaruose. Angelokastro pilis stūkso ant 609 m. aukščio uolos, todėl nuo jos atsiveria nepakartojama panorama tiek į jūrą, tiek į žaliuojančius salos kalnus, tiek į jų apgaubtą Korfu miestą. Didžiulį įspūdį paliks ne tik nuostabūs vaizdai, bet ir į kalną vedantis serpentinų kelias. 

Pagrindiniame salos mieste Korfu gausu įvairių architektūrinių paminklų, o po senamiestį verta pasivaikščioti pėsčiomis ir pamatyti, kokį pėdsaką paliko Romos imperijos, Bizantijos ir kitų užkariautojų palikimas ir kaip visa tai įsilieja į bendrą miesto vaizdą. Korfu senamiestyje gausu įspūdingų pastatų, tačiau vienas labiausiai išsiskiriančių – Šv. Spiridono bažnyčia. Ryškiai raudonas šventovės bokštas yra aukščiausias miesto pastatas, todėl puikiai matomas net iš toli. 2007 m. Korfu miesto senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste veikia įvairūs muziejai, restoranai, yra įsikūręs Jonijos universitetas, o gatvelėse gausu įvairių parduotuvėlių bei suvenyrų krautuvėlių. 

Būtina aplankyti ir salos šiaurės rytuose įsikūrusią seniausią gyvenvietę – Pertilijos kaimelį, kuris stebina kadaise rankomis pastatytais namais, kurių iki šiol išlikę apie 130. Ne visi pastatai iki mūsų dienų išliko sveiki, tačiau net ir griuvėsiai užburia ir tokioje gamtos apsuptyje atrodo dar įspūdingiau.

Kaip keliauti saugiai?

Visiems asmenims, keliaujantiems į Graikijos salas, tarp jų ir Korfu, prieš keliaujant reikia užpildyti Keleivio lokalizavimo formą (angl. PLF – Passenger Locator form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Pildant formą būtina nurodyti Graikijos regioną ir pilną viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą.

Atvykdami į Graikiją taip pat su savimi turite vežtis ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Graikiją atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Tiesa, tyrimas privalomas ne visiems – jo nereiks vaikams iki 5 metų ir pilnai nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai nuo paskutinio skiepijimo praėjo ne mažiau 14 dienų iki kelionės pradžios ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus. Tyrimo taip pat nereikės persirgusiems asmenims, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, liudijantį, kad persirgimas buvo patvirtintas teigiamu PGR tyrimo rezultatu ir nuo jo praėjo ne mažiau nei 2 mėnesiai ir ne daugiau kaip 9 mėnesiai iki atvykimo į Graikiją. 

 „Novaturas“ taip pat rekomenduoja būtinai įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Graikijos vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kuriems kelionės metu patvirtinamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas – tiek sergančiais besimptome ar lengva forma, kuriems suteikiamas nemokamas apgyvendinimas, tiek prireikus gydymo ligoninėje. Kai kuriose valstybinėse ligoninėse nemokama medicininė pagalba gali būti teikiama tik turintiems galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), tad rekomenduojama ją turėti kelionėje su savimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.