Koso salos paplūdimiai (I dalis)

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Koso salos paplūdimiai Keliaujame ne tik, kad apžiūrėtume Koso salą, jos istorinį paveldą. Juk norime pasilepinti ir kaitrioje graikiškoje saulėje, ir atsigaivinti bangose. Belieka tik išsirinkti, kuriame paplūdimyje tą norėsime daryti. Yra net 20 paplūdimių. Vieni paplūdimiai – geresni, kiti – prastesni. Tai gi kokį išsirinkti?

Koso salos paplūdimiai:

Mastichari paplūdimys. Vieta  – 27 km į pietvakarius nuo Koso miesto.

Mastichari paplūdimys yra to paties pavadinimo kaimelyje, 3 km į šiaurės vakarus nuo Antimachia kaimo. Paplūdimio baltas smėlis ir smaragdinės spalvos vanduo leis jums pasijausti esančiais labai egzotiškoje vietoje. Iš nedidelio Mastichari uosto, kiekvieną dieną galima plaukti iki netoliese esančios Kalymnos salos. Čia atrasite puikias smukles ir jūros pakrantėse arba gyvenvietėse išsibarsčiusius puikaus aptarnavimo viešbučius. Apsistojusieji Mastichari kaimelyje galės mėgautis ne tik gerais paplūdimiais, bet ir netoliese įrengtu vandens parku – Lido.

Thermes paplūdimys. Vieta – 12 km į pietus nuo Koso miesto.

Tai smulkių vulkaninio tipo akmenukų paplūdimys. Dėl netoliese esančių mineralinio vandens šaltinių pakrantės vanduo yra šiltesnis nei kitur. Šaltinių vandenyje gausu kalcio, natrio, magnio, kalio, sieros, chloro ir kitų elementų, o temperatūra siekia 40-45 laipsnius pagal Celsijų. Nors važiuojant link Thermes paplūdimio reikia kilti šiek tiek į kalną, tačiau keliai pakankamai geri, kad jūrą pasiektumėte ne tik automobiliu, bet ir dviračiais. Be je, pro paplūdimį važiuoja ir maršrutiniai autobusai.

Kefalos paplūdimys. Vieta – 40 km į pietvakarius nuo Koso miesto.

Vienas gražiausių ir populiariausių Koso saloje paplūdimių – Kefalos, esantis to paties pavadinimo kaime, kuris nutolęs nuo Koso miesto apie 40 km. Kefalos laikomas šalčiausiu salos paplūdimiu, tačiau vasarą tikrai nesušalsite besimaudydami. Čia jūra skaidri, o smėlis auksinis. Veikia tavernos, siūlančios patiekalus iš ką tik pagautos žuvies, yra gultų, skėčių bei vandens pramogų nuomos punktai.

Kardamena paplūdimys. Vieta – 30 km į pietvakarius nuo Koso miesto.

Paplūdimys yra vakarinėje Koso salos dalyje, priešais to paties pavadinimo kaimą. Jis prasideda nuo kaimelio uosto ir driekiasi apie šešis kilometrus. Tai smulkaus balto smėlio paplūdimys su skaidriu, smaragdinės spalvos vandeniu. Šis smėlėtas pajūrio ruožas puikiai tinka tingiam lepinimuisi saulėje, norintiems pažvejoti žvejams, vandens sporto ir nardymo mėgėjams. Kardamena yra antras pagal dydį kurortas Koso saloje.

Lambi paplūdimys. Vieta – 1 km į šiaurę nuo Koso miesto.

Paplūdimys Lambi yra nutolęs apie 1,5 km į vakarus nuo Koso miesto. Šiame pajūrio ruože gausu barų, kavinių, įvairių restoranų. Veikia skėčių, gultų nuoma, yra vandens pramogų nuomos punktas. Geras susisiekimas su Koso miestu – važinėja viešasis transportas, nesudėtinga paplūdimį pasiekti keliaujant dviračiais. Pėsčiomis nuo Koso miesto iki Lambi paplūdimio galima nueiti per 20 min.

Marmari paplūdimys. Vieta – 15 km į vakarus nuo Koso miesto.

Smėlėtas Marmario paplūdimys įsikūręs to paties pavadinimo kaimelyje, 5 km nuo Pyli kaimo. Tai labai populiarus smėlio paplūdimys, kiekvieną sezoną pritraukiantis daug poilsiautojų. Čia galima išsinuomoti skėčius, gultus bei vandens sporto įrangą. Gausu apgyvendinimą siūlančių viešbučių, svečių namų. Yra kelios tradicinės užeigos, užkandžių kavinukės. Kaimelis įsikūręs gana patogioje vietoje, ne per toliausiai Koso miestas, dar arčiau – oro uostas.

Tigaki paplūdimys. Vieta – 11 km į šiaurę nuo Koso miesto.

Tai arčiausiai Koso miesto įsikūręs vienas iš gražiausių ir populiariausių paplūdimių. Nuo sostinės nutolęs apie 11 km į šiaurę. Paplūdimys driekiasi daugiau nei 10 km. Gražaus smėlio paplūdimyje siūloma įvairių vandens sporto pramogų, galima išsinuomoti gultus ar skėčius. Neprašaus tie, kurie Tigaki kaimelyje užsisakys nakvynę. Šiose apylinkėse gana nemažai nakvynę siūlančių apgyvendinimo įstaigų, taip pat yra daug parduotuvių ir kavinių.

Paradise paplūdimys. Vieta – 30 km į pietus nuo Koso miesto.

Rojaus paplūdimys (vert. Paradice beach) – pateisina savo pavadinimą. Šį paplūdimį aplankyti verta ne tik dėl nuostabaus  krištolinio vandens ir balto smėlio derinio, bet ir dėl vulkano formuojamų oro burbulų, kurie atplaukia iš gretimos Nisyros salos. Tai kone populiariausias paplūdimys Koso saloje, nutolęs nuo sostinės apie 30 km ir 7 km nuo Kefalos. Paplūdimyje rasite skėčius, gultus, yra įsikūręs vandens sporto centras. Čia yra aukštos klasės apgyvendinimo paslaugas teikiančių viešbučių, nemažai smuklių, kurios siūlo paragauti ką tik pagautos žuvies ir graikiškos virtuvės patiekalų.

Psalidi paplūdimys. Vieta – 3 km į rytus nuo Koso miesto.

Tai puikus paplūdimys, esantis 3,5 km rytų kryptimi nuo Koso miesto centro, pasiekiamas važiuojant link Agios Fokas ir Thermes paplūdimių. Paplūdimys yra ilgas, švarus, pritaikytas ne tik ramiam poilsiui, bet ir vandens sporto pramogoms. Nuvykę galėsite pasimėgauti tikrais graikiškais patiekalais. Paplūdimio turizmo infrastruktūra pastaraisiais metais įgavo milžinišką pagreitį dėl geros geografinės padėties Koso miesto atžvilgiu. Čia įsikūrė gausybė liukso klasės viešbučių.

Agios Fokas paplūdimys. Vieta – 8 km į rytus nuo Koso miesto.

Tai vaizdingas paplūdimys, įsikūręs pietrytinėje salos dalyje, visai netoli nuo terminių vonių – Thermes. Viena dalis paplūdimio – juodas smėlis su nugludintais akmenukais, kita dalis – baltas smėlis. Paplūdimys nėra toks populiarus kaip kiti, greičiausiai dėl akmenukų, tačiau būtent iš šios vietos atsiveria nuostabus vaizdas į Egėjo jūrą. Jame rasite daug smuklių, kuriose galėsite paragauti įvairių graikiškos virtuvės delikatesų ir kitų patiekalų.

 

 

Poilsiavote Kose ar kitoje Graikijos saloje? Pasidalinkite savo nuotraukomis, įspūdžiais arba patarimais. Informaciją siųskite el.p. info@urkistravel.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.